Kapcsolatok a neten... nickkel

Szerep? Játék? Őszinteség?
avagy
A kapcsolatok értelme, feladata és veszélyei a neten.
Zilla pszichologizáló rovata.

Moderátor: Adél

Avatar
Holdina
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2006.06.06. 21:24
Tartózkodási hely: Most éppen itt vagyok. :-) :D
Kapcsolat:

Kapcsolatok a neten

HozzászólásSzerző: Holdina » 2006.08.03. 03:28

Magam is kávéfüggő vagyok. :cof1:
A net május végén került életembe, mostanában kezd kialakulni, mit jelent nekem: ha virtuálisan is, közösségépítést, mert közösségben csiszolódik az ember, mint a gyémánt, közöség nincs egyén nélkül, ember nincs közösség nélkül, ember a közösségben, közösség az emberben létezik, egymást feltételezik.
Mások elásta önbizalmamat fokozatosoan kapom vissza, miközben kommunikálom magam. :smt117
"A holnap mindig tiszta, nem szennyezi hiba. "
A szeretet fokmérője a tevékenység.

http://Manzard.freeblog.hu
hotdog: holdina3
iwiw: Vackorpitypang Holdina
holdina@citromail.hu
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

Re: Kapcsolatok a neten

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.03. 08:26

Holdina írta:Magam is kávéfüggő vagyok. :cof1:
A net május végén került életembe, mostanában kezd kialakulni, mit jelent nekem: ha virtuálisan is, közösségépítést, mert közösségben csiszolódik az ember, mint a gyémánt, közöség nincs egyén nélkül, ember nincs közösség nélkül, ember a közösségben, közösség az emberben létezik, egymást feltételezik.
Mások elásta önbizalmamat fokozatosoan kapom vissza, miközben kommunikálom magam. :smt117



Konkrétan?
Arra emlékszem, hogy valamelyik chatenkon fliktusba keveredtél, azt is észrevettem, hogy még a nevedet is "keresgéled".
Konkrétan, mik a tapasztalataid a netes kapcsolatokkal?
Például miért gondoltál engem fiúnak a kapcsolatfelvétel elején, annak ellenére, hogy egy elég agresszíven frivol női státuszt ábrázoló kép az avatarom?
És miért nem válaszolsz a feltett kérdésekre?
Úgy láttam, hogy többnyire rémült "én még csak most kezdtem" mondatok mögé húzódsz és valós beszélgetésekbe nem bocsátkozol, talán csak PM-ben.
:)
Belze pofátlanul bemoderálva írta:Jogos a kérdés Holdina, három hónap nagy idő, :arrow: Még a kűlvilágban is!
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.08.06. 18:58

Mint elmondotta:
Ő kommunikálja magát.
Tehát miért is vártok választ?
Én már rég letettem róla. :wink:
Bocs.
Avatar
Holdina
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2006.06.06. 21:24
Tartózkodási hely: Most éppen itt vagyok. :-) :D
Kapcsolat:

Kapcsolatok a neten a nickkel

HozzászólásSzerző: Holdina » 2006.08.07. 15:03

Azóta találok elvett önbizalmamra, önbecsülésemre, amióta netezem. Ezúton is köszönöm Mindazoknak, Akiknek köszönhetem.
Vackorpitypang és Holdina néven "garázdálkodom ", legfeljebb annyi változással, hogy a regi csak becézett alakot fogad be.
Fölöslegesnek tartom azt, hogy ahány hely, ahány bejelentkezés, annyi név. Jól néznénk ki, ha a nem virtuális világ hálójában ahány helyen megfordulnánk, annyi személyazonosságunk lenne, na meg az anyakönyvvezetők is megzakkannának.
A lényeg, hogy sem a virtuális, sem a személyes világhálón ne legyen ok szégyellni sem a választott, sem a kapott nevet.
\:D/
"A holnap mindig tiszta, nem szennyezi hiba. "

A szeretet fokmérője a tevékenység.



http://Manzard.freeblog.hu

hotdog: holdina3

iwiw: Vackorpitypang Holdina

holdina@citromail.hu
Avatar
Holdina
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2006.06.06. 21:24
Tartózkodási hely: Most éppen itt vagyok. :-) :D
Kapcsolat:

Kapcsolatok a neten a nickkel

HozzászólásSzerző: Holdina » 2006.08.07. 15:18

""Nomen est omen " . A nevünk olyan mágikus szó, amelyben benne van midaz, amiért a világra jöttünk." "A nevünkkel sorsot is választunk... " "A tudatos választás ajánlólevél lehet egy tudatosabb élethez. " " (Takács Tibor: Sorsunk a nevünkben )
Ez jutott még eszembe előző hozzászólásomhoz.
#-o
"A holnap mindig tiszta, nem szennyezi hiba. "

A szeretet fokmérője a tevékenység.



http://Manzard.freeblog.hu

hotdog: holdina3

iwiw: Vackorpitypang Holdina

holdina@citromail.hu
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

Re: Kapcsolatok a neten a nickkel

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.07. 15:25

Holdina írta:Azóta találok elvett önbizalmamra, önbecsülésemre, amióta netezem. Ezúton is köszönöm Mindazoknak, Akiknek köszönhetem.
Vackorpitypang és Holdina néven "garázdálkodom ", legfeljebb annyi változással, hogy a regi csak becézett alakot fogad be.
Fölöslegesnek tartom azt, hogy ahány hely, ahány bejelentkezés, annyi név. Jól néznénk ki, ha a nem virtuális világ hálójában ahány helyen megfordulnánk, annyi személyazonosságunk lenne, na meg az anyakönyvvezetők is megzakkannának.
A lényeg, hogy sem a virtuális, sem a személyes világhálón ne legyen ok szégyellni sem a választott, sem a kapott nevet.
\:D/



Nekem nincs bajom a többféle nickkel.
Ahogy a barátaim, ismerőseim sem mind ugyanazt az oldalamat ismerik, úgy itt is szétválasztom néhány "részemet". Van aki nagyon jó beszélgetőpartner a babaneten vagy a HWSW-n de nem biztos, hogy akarnék vele ezoterikáról vagy művészetekről fecserészni.
Egy speciális témában előfordul, hogy szélsőséges álláspontot képviselek. valamit ami összességében nem annyira meghatározó mint ott. Ott az szükséges, ahhoz, hogy mondjuk az elborult babaimádó kismamák vagy a megszállott számtechesek megértsék. Vagy valami...
De egyébként egyetértek Holdinával, hogy nem rossz ha az ember egy néven létezik a virtuális világban. Nem rossz, csak teljes lesz az átvilágítás. Pontosan tudja bárki aki rákeres a nevedre, hogy mit szoktál.... (ezt nincs kedvem ragozni). Persze, így is tudják, csak így némi erőfeszítésbe kerül, míg összeáll a kép. :wink:
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.30. 08:11

Jártam (beregisztráltam) egy weboldalon amit ajánlottak.
A legfőbb érdekessége (és az ajánlat tárgya) az volt, hogy a fórum nem a miénkhez hasonló topicokból áll. Kérdéseket tesznek fel az emberek, amikre válaszokat írnak. A kérdést (topicot) le kell zárni amikor a kérdés feltevő úgy gondolja, hogy megkapta a választ, illetve már elég a válaszokból. És utána értékelheti, hogy melyik válasz volt a számára leghasznosabb vagy legszimpatikusbb vagy fenetudjamilyenebb. A "legjobb válasz" jelzés pontot ér a válaszadónak. A pontokkal meg valamit lehet kezdeni... én nem tudom... odáig nem jutottam.
Nagyon tetszett az ötlet! Kíváncsivá tett és boldogan odarohantam, hogy körbenézzek.

Ismeritek a "nyanyalevet" a gyógyfürdőkben? A melegvizes medence amiben az öreglányok ülnek órákig és áznak.
Valami ilyesmit találtam. Rengeteg embert akik nyalogatják, simogatják egymást. Állandóan a szeretetről beszélnek de olybá tűnik ő maguk szeretnék hallani, hogy szeretik őket. Körbeszeretik egymást és mindenki boldog.
Áztam egy kicsit velük és figyeltem.
Van ám ott is "alfa hím". Viktor.
Viktor középkorúnál kicsit idősebb. (na ezt jól megaszondtam, hiszen a középkorú az a 35 és a halál közti közepet jelenti. Legyen Viktor 50.)
Viktor a tanítójuk aki provokatívnak szánt kérdésekkel borzolja a nők és arra érdemes férfiak érzelemvilágát.
Nekem közhelyenek és középszerűnek tűnt Viktor.
Ám amikor rábukkantam a "hova tűnt Viktor" című kérdésre (topicra) akkor rájöttem. Viktor komoly igényeket elégít ki. Viktor VALAKI akivel foglalkozván VALAKI-vé lehet válni.
Gondolkodtam egy sort rajta, hogy bekapjam-e a horgot és beírjam-e, hiogy "ki a faszom az a Viktor?" provokálva a széplelkű népességet.
Végül úgy döntöttem, nem szálok be a játszmába. Labdázzanak egyedül Viktor körül.
Nem mondom, hogy sosem fogok odamenni többet. Lehet, hogy lesznek érdekes kérdések. De Viktort kerülni fogom. :D

Volt egy kérdés ami tetszett. Itt is feltenném:
Ha egy dolog lenne amit megtaníthatnál a gyerekednek. Mi lenne az?
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.08.30. 10:13

Ha egy dolog lenne amit megtaníthatnál a gyerekednek. Mi lenne az?


Gondolkodni.
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.08.30. 11:13

Kép
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.08.31. 21:25

Miaz?Senki más nem válaszol?
Trilox?Te mit tanítanál?
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.31. 22:08

Amit én tanítanék (tanítok) az se nem szép se nem fenkölt.
Unalmasan filozófikus és unni fogják a kölkök. Egész addig míg egyszercsak rájönnek, hogy minden ami fontos az ezen a ponton van "elföldelve".

"Szabad vagy. A szabadságod abban áll, hogy eldöntheted, mi az amire a tudatodat irányítod. Ez a szabadságod és egyben a felelősséged is."
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
DAnna
Mazsola
Mazsola
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.10.12. 10:45
Tartózkodási hely: gépnél
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: DAnna » 2006.10.12. 11:07

Sziasztok!

Most regeltem, és ez volt az első topic, amibe benéztem, és beleolvastam.
Fontos kérdés. Miért? Kinek? Hogyan?

Mért is netezünk? Mért irunk fórumokba személyes baráti beszélgetés helyett?
Én például két gyerek felnevelése mellett elszigetelődtem eléggé, könyebb volt a gép elé leülni, mint kivonszolni az éppen aktuálsian otthonlevőt valami társaságba, ha meg beteg, akkor eleve nem lehet ugye.
De még ha magam vagyok is néha, rövid időkre, s ráérek... Honnan van arra garancia, hogy ebben a rohanó világban valaki, akivel én szivesen beszélgetnék, mert van közös témánk, az éppen ráér, és el tudunk jutni is egymáshoz, és meg is tudja, hogy én is éppen ráérek?
Egyszerűen technikai okai vannak, hogy a net célszerűbb, mert ideirhatom amit gondolok, és lehet, hogy 3 nap múlva ér rá valaki válaszolni, de az irás nem veszik el. Időfüggetlen. Ha MSN, hát ott is, látom, hogy most fenn van, és ráér, ha éppen közvetlen párbeszédre vágyom.

Hogy ettől személytelen?
Nos, ez egy érdekes kérdés, más helyeken már feszegettem, feszegettüka témát, és marhára megorroltak emiatt rám. Én azt mondtam, hogy el tudok vonatkoztatni a hozzászólás irójától, és képes vagyok az irás tartalmát nézni, és szerintem mindenkinek igy kellene, azaz, ha ugyanazt a betűhalmazt teszemazt ketten leirják, arról ugyanazt a véleményt alkotni, függetlenül az irójától.
Hogy hazudik-e az illető? Nos, ha ilyesmikre vagy kiváncsi, hogy hogy hivják, hány éves, és mi a foglalkozása, abban lehet hazudni, de vajon ez az érdekes? Ez határoz meg egy embert?
Ami szerintem igazán lényeges, hogy mit is gondol egyes dolgokról, mi a világnézete, arról nem lehet hitelesen hazudni, azt hiszem, vagy a hitelesen leirt hazugságok is lehetnek éppen olyan tanulságosak az olvvasó számára.
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.10.12. 11:34

DAnna írta:Sziasztok!

Most regeltem, és ez volt az első topic, amibe benéztem, és beleolvastam.
Fontos kérdés. Miért? Kinek? Hogyan?

Mért is netezünk? Mért irunk fórumokba személyes baráti beszélgetés helyett?
Én például két gyerek felnevelése mellett elszigetelődtem eléggé, könyebb volt a gép elé leülni, mint kivonszolni az éppen aktuálsian otthonlevőt valami társaságba, ha meg beteg, akkor eleve nem lehet ugye.
De még ha magam vagyok is néha, rövid időkre, s ráérek... Honnan van arra garancia, hogy ebben a rohanó világban valaki, akivel én szivesen beszélgetnék, mert van közös témánk, az éppen ráér, és el tudunk jutni is egymáshoz, és meg is tudja, hogy én is éppen ráérek?
Egyszerűen technikai okai vannak, hogy a net célszerűbb, mert ideirhatom amit gondolok, és lehet, hogy 3 nap múlva ér rá valaki válaszolni, de az irás nem veszik el. Időfüggetlen. Ha MSN, hát ott is, látom, hogy most fenn van, és ráér, ha éppen közvetlen párbeszédre vágyom.

Hogy ettől személytelen?
Nos, ez egy érdekes kérdés, más helyeken már feszegettem, feszegettüka témát, és marhára megorroltak emiatt rám. Én azt mondtam, hogy el tudok vonatkoztatni a hozzászólás irójától, és képes vagyok az irás tartalmát nézni, és szerintem mindenkinek igy kellene, azaz, ha ugyanazt a betűhalmazt teszemazt ketten leirják, arról ugyanazt a véleményt alkotni, függetlenül az irójától.
Hogy hazudik-e az illető? Nos, ha ilyesmikre vagy kiváncsi, hogy hogy hivják, hány éves, és mi a foglalkozása, abban lehet hazudni, de vajon ez az érdekes? Ez határoz meg egy embert?
Ami szerintem igazán lényeges, hogy mit is gondol egyes dolgokról, mi a világnézete, arról nem lehet hitelesen hazudni, azt hiszem, vagy a hitelesen leirt hazugságok is lehetnek éppen olyan tanulságosak az olvvasó számára.


Üdv!

Csak bólogatni tudok. Teljesen igazad van, az időhiánnyal a gyerekekkel is... :))) és az elvonatkoztatással is.
Ám... számomra önmagában az a tény, hogy valaki következetesen és pimaszul hazudik és elzárkózik attól, hogy hosszú-hosszú netes kapcsolat után más csatornán is felvegye a kapcsolatot. Az furcsa. Nem szeretem. Persze, sokan vannak akikkel teljesen ismeretlenül csevegünk imitt amott. Mint a közértben az eladónővel vagy a taxissal. Nem akarunk mást mint egy "Te is? Én is!" élményt. Egy stoke-ot.
Egy embert az határoz meg amit ő fontosnak tart magából. Amivel ő azonosítja saját magát.
Figyeld meg egy csoport bemutatkozásnál (a társadalmilag elfogadott normákhoz alkalmazkodva), mit mondunk el magunkról. Társadalmi szinten azzal azonosítjuk magunkat. Nevünk, korunk, foglalkozásunk és családi állapotunk. Ezzel már meg is teremtettük a skatulát saját magunk számára! :DDD ( félelmetesen működik a mátrix. :D)
Egy fórumon már csak a nicked és az avatarod ami elsőre jellemez és kelt valamilyen érzést vagy ellenérzést.
És a hozzászólásod, ami hordozza a gondolataidat, viszonyulásaidat – ami valóban te lehetsz – ha akarod.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
DAnna
Mazsola
Mazsola
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.10.12. 10:45
Tartózkodási hely: gépnél
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: DAnna » 2006.10.12. 11:57

Trilox írta:Figyeld meg egy csoport bemutatkozásnál (a társadalmilag elfogadott normákhoz alkalmazkodva), mit mondunk el magunkról. Társadalmi szinten azzal azonosítjuk magunkat. Nevünk, korunk, foglalkozásunk és családi állapotunk. Ezzel már meg is teremtettük a skatulát saját magunk számára! :DDD ( félelmetesen működik a mátrix. :D)


Éppen ebből a mátrixból kellene kitörni egy kis gondolkodással, éberséggel.

Elzárkózás?
Nos, én játszom egy-két RPGs fórumon. Egy időben eljártam talikra. Most már kategorikusan ellenzem például ezeket, mert szétrombolták a játékot egy csomó helyen. Hogyan? Megismerték a karakter mögött lévő usert és képtelenek tőle elvonatkoztatni. Ez lehet a user szempontjából pozitiv vagy negativ is.
Van a "Viktor"-os helyzet, amikor az illető bármit megtehet, még azért is lihegés jár neki, amiért másnak oltás. Mért? Mert talin (vagy akár MSNen) megengedett egy-két sikamlós viccet, amitől a hölgyeknek benedvesedet az uraknak emg felállt, vagy fizetett egy kört, vagy... és ettől kezdve bármit irhat, ő az isten, akinek a "köréhez tartozni valami".

De a többség annyira nem használja a saját eszét, és emiatt annyira befolyásolható, hogy ez a módi, ez a nyerő stratégia.
Hogy mit nyer az illető? Igazából semmit, csak pár értéktelen barátságnak tűnő valamit, de mivel ő maga sem tartalmaz mélységeket, amikkel ennek a felszinességét megértené, igy ez neki jó igy.

Ettől egyszerűen undorodom.
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.10.13. 13:35

jogos a dörgés D Anna :lol:
főleg a könnyen befolyásolható sörivó fajtáról :wink:
a gyorsbezséd chat-lósait nem értem igazából
kész tényeknek szolgáltatja ki magát a Room-ban az ember Nick-je :? míg itt a jó fejek válaszolnak :D amikor tudnak :twisted: de nem a fent töltött idő függvénye ki mikor mit kap, a aszínvonal állandó, és megválogatható hová tartozik az ember...
Üdv közöttünk ! jó helyen vagy :roll: assz'em :wink:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/

Vissza: “Kapcsolatok a neten... nickkel”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég