Álomfejtés

Bármi... legfeljebb nem fog ízleni.

Moderátor: Adél

Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

Álomfejtés

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.04.23. 08:12

Almomban, volt 5 lovam és egy kecském. A lovak mind elpusztultak. Az utolsó ló és a kecske nyomorúságos állapotban volt amikor felfedeztem a pusztulást. (azt hiszem egyszerűen nem foglalkoztam velük)
Végül bemenekítettem a maradék jószágot az istállóba (ez nagyanyámék istállója ami már az én gyerekkoromban is csak lomgyűjtőként funkcionált)
A kecske pocsék állapotban de úgy nézett ki életben marad...

A következő rész visszatérő álom.
Éjszaka van és én alszom. Álmomban. Valami arra késztet, hogy felébredjek. (azt hiszem, hogy felébredtem, pedig nem) Kirohanok az utcára. Sötét van és az égen megjelenik valami fénypászma. (Van amikor konkrétan egy űrhajót látok) Fenyegető és érthetetlen az egész. A mostaniban amikor újra sötét lett az ég, ejtőernyősög szállingóztak lefelé. Ijesztő volt.

Ja és utána az egész álom átment burleszk-be. Az egyik ejtőernyősről kiderült, hogy az anyám... :D:D és napsütötte délelőtt volt mire leért az égből.:D jöttek a szomszédok...(egy másik lakásom szomszédai)... a kecske megellet vagy megdöglött, ezt nem lehetett tudni pontosan:D

Az elejét még csak csak értem. Van rá ötletem. De a visszatérő rész... érthetetlen üzenetet hordoz.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.23. 09:47

Én értem azt az üzenetet.Azt akarja mondani:
Egyszer végre aludt ki magadat,vagy menj orvoshoz! :arrow: :idea:
:D
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.04.23. 10:03

Werewolf írta:Én értem azt az üzenetet.Azt akarja mondani:
Egyszer végre aludt ki magadat,vagy menj orvoshoz! :arrow: :idea:
:D


Kösssssz!
Az alváson már gondolkodtam, de az orvos...brilliáns ötlet, még nem jutott eszembe! :D:D
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.23. 12:21

Te hagyod,hogy egy 14éves kölök szenvtelenkedjen veled?Oké benne vagyok... :D
Hogy ne csak off legyen:
Honnan veszed,hogy ez az álom jelent valamit :?: Én nemnagyon hiszek az ilyesmiben...
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.04.23. 13:14

Werewolf írta:Te hagyod,hogy egy 14éves kölök szenvtelenkedjen veled?Oké benne vagyok... :D
Hogy ne csak off legyen:
Honnan veszed,hogy ez az álom jelent valamit :?: Én nemnagyon hiszek az ilyesmiben...


Szenvtelenkedjen vagy szemtelenkedjen?
Az, hogy visszaélsz a bizalmammal és azzal, hogy kedvellek nagyon szomorú... de amíg szórakoztat, nincs baj. Ha elunom... kitiltalak a fórumról. Nálam a végső megoldás, így sokkal toleránsabb az ember. :D:D:D

Az álmok többnyire jelentenek valamit. Csak nem teljesen azon a módon, hogy "aki fekete macskával álmodik annak harmadnapra megfájdul a dereka". Absztrakciók. Az álom szintjén minden egyen értékű és így új, szokatlan megoldások születhetnek. Új összefüggéseket lehet felismerni.
Hiszed vagy nem hiszed, léteznek tudósok akik ezzel foglalkoznak.
Persze nem ezen az általam felhozott ejtőernyős szinten. :D:D
A vágybeteljesítő álmok a leggyakoribbak. A teremtő álmok pedig a legizgalmasabbak.

Ne félj Wolfi, álmodsz még te is furcsát és akkor majd jövök én... szééééétszedlek!!! :D:D:D:D
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.23. 15:06

Trilox, neked nincs Deja'vu érzésed Wolfival kapcsolatban?
-mintha már láttuk volna kölyökképű barátunkat egy előző Fórumban-
az agyunk mindent jobban tud szerintem is mint a tudatunk
ma például autót kellett vezetnem hogy megmeneküljünk a tűzalagútból a szüleimmel, a régi barkaszunkat aminek a platóján nagyon szerettem utazni, nem tudok vezetni és ezek az álmok a legrémisztőbbek pont ezért.
:idea: utálok sietni, álmomban mefg pláne :!:

Dixlexikon írta:szenvtelenkedjen: /biz./ közönyös figyelemmel kísérjen v.mit

az álmok fontosak Kölyökkutyus, hidd el :!: :arrow:
Martin Luther King, 1963 írta:I have a dream...

amúgy meg Trilox ha elkezd valamit annak nyomós oka szokott lenni.
vagy nem :?:
De Igen :!: :wink:
csak skubizzd a topicot és okkulj
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.23. 20:52

Tudom,hogy vannak tudósok akik ezzel foglakoznak.Azokat a műsorokat(nem rtl klub-os szarok,hanem national,vagy spectrum)nagyon szeretem nézni.Sztem is nagyon érdekes dolgok,de nem feltétlenül kell megbízni az ilyesmiben...Olyan dolgok ezek(álmok miértje,és jelentéseik),amik nem baj,hogyha az emberiség előtt rejtve maradnak,mert még a végén valaki ezzel is visszaélne...


"Változnék én,de nem megy ez ilyen könnyen faluhelyen..." :wink:
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.04.24. 06:07

Werewolf írta:"Változnék én,de nem megy ez ilyen könnyen faluhelyen..." :wink:


"Fiam Bendegúz, meglátod egyszer elvisz az ördög!" :D


Visszaélnek ezzel már most is.
Valamennyi sikerfilm, és valamennyi reklám amit jónak tartasz, a tudatalatti hatnak. Az összefüggések amiket sugalmaznak ("akkor vagy jó, elfogadható, szeretetreméltó stb. HA...") megjelennek a vágybeteljesítő álmaidban. És egy nap rádöbbensz, hogy már harmadszor álmodtad, hogy egy naaaaagy fehér motorcsónakkal száguldoztál és te voltál a király. Így gyorsan elrohansz venni egy motorcsónakot... hiszen király nem lehetsz de motorcsónaktulajdonos... az igen és az majdnem olyan!:D

Nem az a fontos, hogy bízz az álmokban. Amíg leírod őket vagy beszélgetünk róluk, saját magad rádöbbensz(rádöbbenhetsz), hogy mit jelent.
És néha mások, akik nem akarják veled megetetni a (szeretünk Barbie!) maszlagot, rádöbbenthetnek olyan jelentésekre amiket az egod nem enged látnod.
Még jövök, és kivesézem Belzee barkaszát...:D:D:
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.24. 09:38

Igen! a sportszeletreklámbeli nafgy fehér motorcsónakban űlő figura pont úgy érzi magát vezetés közben mint én az álmaimban ha vezetnem kell...
de azért ha reklám-psichoval foglalkozunk akkor egy másik terem erre jött létreebben a labirintusban
apropó labirintus: ti szoktatok tudni térileg tájékozódni az álmaitokban?
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.04.26. 16:48

Nem tudom mire gondolsz a tájékozódással, de majd megfigyelem. Viszont szoktam álmomban repülni... az qrv* jó!

És ha eszembe jut álmomban (nem mindig jut eszembe) akkor egyszerűen tudok és kész. az viszont nagyon sz*r amikor vissza kell jönni. Vagyis amikor érzem, hogy semmi sem változott de már még sem megy a repülés... na, hülye dolgokból ennyi elég is mára... megyek a hisztéria szériába!

(Zilla verselése ragadós:D:D:D)
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.06.20. 08:12

Evidensnek tűnik a "megoldás" de nem az.

Álmomban egy levélkét kaptam. Rajta kézírásos üzenet. Az üzenet olyan elemi erővel csapódott belém, hogy azonnal felültem az ágyon és alig tértem magamhoz "ott tartunk, ahol az Averziónál tartottunk. Beteljesedett ami elindult...".
Az Averzió egy történet volt amit egy akkor még barátommal kezdtünk írni.
Nem ott tartunk ahol akkor, mert akkor barátok voltunk, most nem vagyunk azok.
Vagy akkor sem voltunk és ez most ugyanaz?
Az üzenet attól volt döbbenetese, hogy biztos voltam benne, hogy tőle jött a gondolat ami elért hozzám. De nem értem, valószínűleg nem jól dekódoltam az "üzenetet".

Sokminden van ebben a semmi kis álomban ami szerintem elgondolkodtató. (akkor is az lenne ha más álma lenne:D)
A kézírás. (ennél személyesebben nem lehet üzenni)
A levél ami egy számolócédulán volt. (elszámolócédula?)

valójában abba vagyok belerémülve, hogy tudom, hogy történt valami. Biztos vagyok benne. De nem tudom, nem értem, hogy mi.

Okosok... jöttök boncolgatni?
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Fenio
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.05.15. 16:15
Tartózkodási hely: Gyor

HozzászólásSzerző: Fenio » 2006.06.20. 10:46

Hm..
Mi van akkor ha álmodok és minden álmom valóra válik? :)
Ez most komoly és nem vicc...
Kis-Iván Csaba
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.06.20. 16:07

Fenio írta:Hm..
Mi van akkor ha álmodok és minden álmom valóra válik? :)
Ez most komoly és nem vicc...


ha minden álmod valóra válik?
Többet már nem álmodsz. Nincs miről.:)

Úgy érted, hogy beteljesülnek az álmaid?
Egyszerűen tudatos álmodó vagy. vannak akik tanulják, vannak akik maguktól csinálják.
Más dolog az, ha megálmodsz történéseket előre (kvázi meglátod "álmodban" a logikus fejleményeket, a szükségszerűséget) és más, ha képes vagy teremtő álomra.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.07.30. 22:27

:DDD

Szombat éjszaka barátaimnál aludtam a 11 éves fiúk ágyában. A srác nem volt benne, ő táborozik éppen.
Egyszercsak, álmomban megjelenik a srác, mellém kucorodik az ágy szabadon maradt részére (nem bújt be a takaróm lá :D) morgott valamit (jellegzetesen a maga stílusában, valamit arról, hogy nem haragszik, hogy használom az ágyát...)
Egy villanás volt az egész de olyan valóságos, hogy éreztem a srác mocorgását, amíg elhelyezkedett az ágyon, vigyázva, hogy ne érjen hozzám... és álmomban is biztos voltam benne, hogy a srác a táborban az otthonról álmodott... :D
Nem muszáj elhinni.
Én hiszem.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
krampal
Mazsola
Mazsola
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009.07.29. 10:06

álom

HozzászólásSzerző: krampal » 2009.10.12. 16:11

Sziasztok!
Valakinek esetleg ötlete arrol, hogy mit jelent ha kígyóval álmodok?Konkrétan egy szerettem üldözött a kezébe tartva rengeteg kígyót

Vissza: “Koktél”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég