Mesebolt

Kunigunda (a borzalmasnevű) élete és munkássága /folytatásos virtuális rádiójáték/

Moderátor: Adél

Avatar
Tirág
Görgeteg
Görgeteg
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2007.03.21. 18:19
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygó

HozzászólásSzerző: Tirág » 2007.10.02. 16:56

Trilox írta:Uramisten előlről kezdi a balga,az helyett hogy engem akarna....
Milyen férfi az ilyen,aki csak listáz és számol,-1000 éven át-
Megkérdezem a tudósok legokosabbikát:
Kunigunda mit akarsz tudni,igazat vagy mesét
vagy inkább alszol 1000 évet még?
Mondd a gondot gyorsan ,megoldjuk rendben,
csak ne pipáljon már,mert megőrülök menten.

Ez már kérlek egy felsőbb pszichologia menekvés és utópia.
Nem pasi a listás,vállalni nem meri,azért altat, számol hátha kiheveri.
Időt húz és gyufát,de nem tehetünk rola,mindig az övénél a hosszabbat huzza.
Hiába van 1/2 ország királylánykéz éppen,nem lesz trónörökös,eképpen.

Inkább hagyjad számoljon ezerrel,menj tovább a következő emberrel.
Aki a fák közül most hirtelen kilép.......hogy ki vagy mi lesz az...?...már más mondja tovább a mesét!.....


Egy fogatlan, kövér parkolóőr lépett elő a sűrűből, egy sárkányt vezetve maga után és egy büntetőcédulát nyújtott át az elképedt lovagnak aki ijedtében belezavarodott a számolásba. Kunigunda (a borzalmasnevű) harciasan támadt a parkolóőrre.
– Most ezt méééééééééééér???
– Mert! – válaszolta magabiztosan és szellemesen a patkolóőr és a füvet félrehajtva a kő mellett - amin a Lovag ült - egy feliratra mutatott. "Kőre ülni hétköznap 8-20-ig, tilos!". Kunigunda (a nevéről a vélemény már közismert) a lemenő nap aranyló sugaraiba pillantott.
– De, hát... 5 perc múlva 8! Nem lehetne...?
– Lehetne. – bólintott a parkolóőr. – számos technika létezik amivel megváltoztathatja a valóságot. Használja bátran bármelyiket. Nekem 8... A cédula marad!
A parkolóőr még nézte ahogy a nap lebukik a fák koronája mögé, aztán felsóhajtott és vetkőzni kezdett. Kunigunda (ne mondjam már el újra a nevéről, hogy röhelyes) hápogni kezdett a meglepetéstől. (nem az eszéért szeretjük. Ez tény) A parkolóellenőr értetlenül nézett rá, miközben vetkőzés közben előbukkant a ruhája alól izmos válla és hatalmas bicepsze.
– Mit bámulsz? Lejárt a munkaidőm. Jön a másodállás...
Kunigunda nem várta meg hatalmas "egyebek" megjelenését a vetkőzés közepette, hanem becsukta a szemét. Mire kinyitotta egy délceg Lovag állt előtte, sárkányparipája pofáját paskolgatva és Kunigundára villantotta tőkéletes és csillogó fogsorú mosolyát...


:)))))))
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.10.03. 08:38

Kép
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.10.04. 09:03

Mivel Edit nem jelentkezik választani...
(kértem mailban is)
ezért pártatlan bírót kérek fel választásra.
Lancet személyében.

Él valaki a Vétójoggal?
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Lancet
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2007.03.19. 15:17
Tartózkodási hely: mikor merre

HozzászólásSzerző: Lancet » 2007.10.04. 09:33

Trilox írta:Mivel Edit nem jelentkezik választani...
(kértem mailban is)
ezért pártatlan bírót kérek fel választásra.
Lancet személyében.

Él valaki a Vétójoggal?


Késő. :smt077 :smt077 :smt077
" Újra kell kezdeni mindent,
- minden szót újra kimondani.
Újra kezdeni minden ölelést,
- minden szerelmet újra kibontani.
Újra kezdeni minden művet és minden életet,
- kezünket mindenkinek újra odanyújtani."
Avatar
Zsiráf
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2007.03.19. 11:08
Tartózkodási hely: az ingán

HozzászólásSzerző: Zsiráf » 2007.10.04. 09:58

Lancet írta:
Trilox írta:Mivel Edit nem jelentkezik választani...
(kértem mailban is)
ezért pártatlan bírót kérek fel választásra.
Lancet személyében.

Él valaki a Vétójoggal?


Késő. :smt077 :smt077 :smt077


Öööö, én tuti nem vétózok :blush1:
Meg amúgyse tettem volna!
Inkább köszi nektek, hogy megoldottátok a továbbmesélés lehetőségét! 8)
Sajnálom, hogy Edit nem jelentkezett :?
Tőled függ, mit érsz el az életben!
vanyu

HozzászólásSzerző: vanyu » 2007.10.05. 08:23

Nem kaptam mailt!!!!!
vanyu

HozzászólásSzerző: vanyu » 2007.10.05. 08:38

Abban a pillanatban ugyanis,mikor a visszaváltozott banya kezébe vette a követ....

..........elkezdett ordítani:Brééééékóóóó,brééékóóóó,itt Öncsöcsekincsüng...hol a frászban van már a következő járat? Itt akartok hagyni ezen a tetves helyen?Ráadásul rosszul transzformáltam oszt hót ronda lettem.....szeretnék ujból,nyúlós és képlékeny lenni!!!
- Bréékóóó,bréééékóóóó,itt Matatakakiban!Csak hogy megvagy,mi történt bedöglött a hipertér vagymivan?Az kisérleti anyag veled van?
-Van itt valami Kun-i Gunda (ha a dolog nem bunda!) állitólag ezer éves egyed,ami erre a fajra nem jellemző!Vizsgálatnak kellene alávetni!Ezen kivül valami cetlit fogdos amire ráirták hogy "parkolócédula",ezt a dolgot még nem azonositottam.Az egyed szexuálisan túlfűtött és pervez gondolatai vannak!Házasodhatnékja van!.......
Kunigunda állt,nézett és egy enyhébb aszmatikus roham után elkezdett gondolkodni.....Most itt mi vaaaaan....?Talán megálmodom a következő fejezetben......
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.10.05. 08:57

vanyu írta:Nem kaptam mailt!!!!!



Nehogy valaki csalással vádoljon... :D


"From: "Trilox" <o3.kft@chello.hu>
To: <sobodtide@hotmail.com>
Subject: Mese
Date: Wed, 3 Oct 2007 15:09:46 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/alternative;
boundary="----=_NextPart_000_04C0_01C805CF.6F2BA6C0"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2900.3138
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2900.3138"
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
vanyu

HozzászólásSzerző: vanyu » 2007.10.05. 09:20

Trilox írta:
vanyu írta:Nem kaptam mailt!!!!!



Nehogy valaki csalással vádoljon... :D


"From: "Trilox" <o3.kft@chello.hu>
To: <sobodtide@hotmail.com>
Subject: Mese
Date: Wed, 3 Oct 2007 15:09:46 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/alternative;
boundary="----=_NextPart_000_04C0_01C805CF.6F2BA6C0"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2900.3138
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2900.3138"


Senkisemnem vádol csalással.....de drágaszág....én má irtam valahol hogy az emesenre sem tudok már felmenni mer aztat irja ez a gép hogy,...töltsem le a legujabb verziot mert ez ami rajta lön már régi.Probáltam letölteni sem nem enged!A hotmailra küdted akkor az az msn-es levélben van....legalábbis....cóval aztat nem tudom megnézni!A másik hogy 3 napja bé se kapcsoltam a gépet! :(Outlook-ban pedig csak az iwiwtől jött egy levélzet hogy ismerősnek jelöltek! :(
:(
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.10.05. 09:28

Jajjjaj. Én meg nem szóltam Estvánnak. Na, majd hamarost.
Ma nem mert este szakmai club de holnap megoldjuk!
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
vén banya
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1833
Csatlakozott: 2007.03.20. 07:06

HozzászólásSzerző: vén banya » 2007.10.05. 10:04

speciel engem hidegen hagynak a kifogások, mert azokkal Dunát lehet rekeszteni, de ha egyszer VAN EGY KÖZMEGEGYEZÉS atekintetben, hogy 48 óránként a legutólsó kiválasztottnak választania kell, hogy a játék ne szakadjon meg, akkor ezt illene fejben tartania annak, aki részt követel magának a játékban, még akkor is, ha most kivételesen nem ő diktálja a játékszabályokat......időnként talán nem akkora teher, ha másokra is figyelünk.... vagy ez egy rossz hozzáállás....??? :( :( :(



....mint tudjuk..... a szabál az szabál !.... :lol:
A mosoly melyet küldesz, visszatér hozzád
(indiai mondás)
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.10.06. 19:31

egy csúfágos vén boszorkány. Kunigunda - kinek valljuk be, nem a neve a legborzalmasabb - döbbenten nézett a banyára. Mert bár ő maga se volt egy szépség, az előtte álló teremtmény a leghorrorabb rémálmain is túltett rusnyaságával.
- Oh szent szardella, hát mi a fészekrakó béka hozott ide téged ezen a komorló késő estén? - kérdezte ijedtében hátraugorva Kunigunda.
- Na, szerencséd, hogy öreganyádnak szólítottál-, mondta a boszorka, ezzel jól összekavarva Kunigundát, kinek öreganyja egy bájos tündérke volt valójában. - Üzletet ajánlok neked. Macska képében mutatom neked az utat a kastélyba, te meg nekem adod a kincsesládádból a bagoly formájú követ. Ha megszeged a szerződést, egérré változtatlak és magam fallak fel.
Kunigunda lábát nagyon nyomta már a körömcipellő, amiben a könnyű ebéd utáni sétára indult a pipás lovaggal. A bagolykövet (bár apjától, a királytól kapta) nem különösebben kedvelte, mert bárhova tette, mindig úgy érezte, a bagoly őt nézi. Így elfogadta az akciós ajánlatot.
Pár perc múlva már a szobájában állt a macskabanyával, és fogalma sem volt arról, mekkora hibát követ el, mikor letette a bagolykövet a kísérője elé. Abban a pillanatban ugyanis, mikor a visszaváltozott banya kezébe vette a követ.................


a kő szikrázni kezdett és szemet gyönyörködtető ragyogás közepett egy írás vetődött a falra:
"a szíved kincsét megleled a várban melynek neve...( :D:D:D:D)"
itt a ragyogás abbamaradt. A macskabanya nyávogós hangon elkáromkodta magát és megrázta a követ amely újra felragyogott és halk Walczer muzsika mellett a falra vetítette "a szíked tincsét még lelet a nyárban fejnek leve..." Kunigunda kicsit félrehatott fejjel olvasta a falon cikázó betűket, de így sem volt semmi értelme.
A Macskaboszi nyávogása most már oroszlánüvöltésre kezdett hasonlítani
– a váááárat! A vár nevét akarom! – vicsorogta elszántan és újra megrázta a kristályt ami kipattant a kezéből és szikrázva ragyogva begurult az asztal alá. Kunigunda (a borzalmas nevű de gyorsan mozgó) sietve lehajolt és még elkapta a szikrázva felvillanó feliratot, mely az asztal aljára vetítette, hogy "Annapolis - kikötő-város Újskócia brit északamerikai tartományban. Halifaxtól nyugatra fekszik 2833 lakossal. 1605-ben alapították franciák s első neve Port-Royal volt; később az angolok birtokába került, kik nevét Anna királynőről A.-ra változtatták át."
Kunigunda jól az eszébe véste a feliratot majd mosolyogva felegyenesedett és lábával a dühében újra macskává változott banyához gurította a követ.
– Mi az a szíked tincse?
A macska vállat vont és nyalogatni kedte az egyik melső lábát majd kaján pofácskával felet.
– Indiai etnikai csoportod haja. De mindegy, mert nem tudjuk a vár nevét ahol vannak.
– Ááááááá! – nézett bámulva Kunigunda – és mit lehet kezdeni vele?
– Ha megtalálnám – nyújtozott el a macska – minden kérdésemre választ kapnék. Tudnám, hogy ki, hol, mikor, és főleg MIÉRT...
Kunigunda bamba arcot vágott és gyanakvóan motyogta
– Eeegen. Ez fontos lehet. Ez fontos lehet?
A macska vállat vont és lecsukta a szemét miközben mancsait a kő köré fonta.
Kunigunda elindult a hálószobája felé. Lelki szemei előtt már látta, ahogy egy magas, barna, délceg szík harcos hajából levág egy darabot, és azonnal megtudja "MIÉRT?".
Másnap reggel aztán jó korán felkelt...
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Tirág
Görgeteg
Görgeteg
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2007.03.21. 18:19
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygó

HozzászólásSzerző: Tirág » 2007.10.07. 08:07

[-o< [-o< [-o<
Avatar
Zsiráf
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2007.03.19. 11:08
Tartózkodási hely: az ingán

HozzászólásSzerző: Zsiráf » 2007.10.08. 11:51

Folytatódhat a mese tovább :ok1:
Tőled függ, mit érsz el az életben!
vanyu

HozzászólásSzerző: vanyu » 2007.10.09. 16:08

Másnap reggel aztán jó korán felkelt.....

A Macskabanyát összeszedte a padlásról,és gyorsan elvitte az állatorvoshoz,ivartalanitás céljából.Tisztában volt vele hogy ezt csak addig teheti meg míg ő a nagyobb.Bedobhatná az oroszlánok közé is,de akkor soha nem fog választ kapni,a MIÉRT indiai etnikai az a csoport,miért nem hun(y) vagy álmos.Pedig hát a Kun-iGunda is határozottan,finnugor vagy germán?Már nem is tudja.Tehát várat és nevet kell keresni...valami Annapolisban....?De talán először a foltosbürök levét kellene látomás céljából meginni.Aztán majd minden felderül vagy ki!A főzetbe kellene egy kis varangy is meg feketemacska szőre,most menjek visszább pár oldalt?
Kizárólag rézüstben,bükkfával aláfűtve kellene csinálni.Ja és a telihold!
Kunigunda a fejéhez kapott,mi történt?Miért gondolok én ilyeneket?Honnét szedek ilyeneket?Akkor ránézett a macsekra a feketére....és csak nézte csak nézte csak nézte...és ugy érezte elmerül a pillantásában...mélyebbre...mélyebbre....és egyre mélyebbre!......Legközelebb mikor feltekintett.......

Vissza: “Kunigunda”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég