Mesebolt

Kunigunda (a borzalmasnevű) élete és munkássága /folytatásos virtuális rádiójáték/

Moderátor: Adél

Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.20. 21:54

Bár indokolni nem kell a választást, de azért én megemlíteném, hogy Zsiráf következő mondata vitte el a pálmát nálam:
"...majd a rend kedvéért könyebben elájult."

Jöhet a folytatás!

Banyóca! Bármikor be lehet kapcsolódni!
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Zsiráf
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2007.03.19. 11:08
Tartózkodási hely: az ingán

HozzászólásSzerző: Zsiráf » 2007.09.21. 07:18

Trilox írta:Jöhet a folytatás!


Jujj, és akkor most csak ülök, és várom, hogy meséljetek? :blush2:
Tőled függ, mit érsz el az életben!
Avatar
Lujzi
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2007.03.19. 20:54
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Lujzi » 2007.09.21. 08:11

Zsiráf írta:
Trilox írta:Jöhet a folytatás!


Jujj, és akkor most csak ülök, és várom, hogy meséljetek? :blush2:


Igen :) és gratula. Azért örülök,hogy Adél Téged választott,mert ebben a körben kiestél,mint potenciális konkurencia :D. Nesze neked egészséges versenyszellem :) :twisted: :twisted: :twisted:
üdv:HátÉn
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.09.21. 08:24

Affffene... ezek után szépen tollamba dőlök... kiforduló szemeim utolsó villanásával és lelkem utolsó lehelletével... gratulálok... aztán: nekiállok... a folytatásnak!:D:D:D:D
Vagyok aki vagyok.
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.21. 08:46

A béka ugyanis minden ugrásnál más színben pompázott – kobakján mintha apró aranykorona fénylett volna –, míg végül leteletepedett egy napsütötte kőre. A királylány elbűvölten nézte, és hallgatta a kuruttyolását.
A béka észrevett egy arra szálló szúnyogot, és míg ő meguzsonnázott, a beálló csendben a királylány arra lett figyelmes, hogy a lovag minden exkedvese neve után azt mondja: – "Blablabla Blablalba, kipipálva" – ezzel is hosszítva az amúgy sem csekély listát.
A királylány ettől igencsak haragos lett, toporzékolt, kiabált, majd a rend kedvéért könyebben elájult.
Mire magához tért, egyedül maradt a tóparton, se lovag, se béka... ráadásul úgy zúgott még a feje az ájulástól, hogy hirtelen azt se tudta, merre induljon vissza a kastélyba. Leült hát a kőre, nézte a naplementét, és hangosan zokogott.
Mikor a nap utolsó aranysugara is elhagyta a horizontot, megzörrent a közelben álló szomorúfűz lombja, és előlépett egy ...............


...aprócska hermelin. Selymes szőrény megcsillant a lemenő nap lagy fénye. Kunigunda (a Borzalmasnevű) elpárásodó tekintettel nézte a kedves kis lényt és lehajolva kinyújtotta a kezét. A hermelin játékosan felszaladt a karján és elhelyezkedett a nyakában majd az olvadozó királykisasszony fülébe súgta: Mostantól én leszek aki segít neked. És ezért cserébe nem kérek semmi. Nekem csak a te boldogságod lesz a célom!
- aha - válaszolta mélyreszámtóan Kunigunda és a ruhája aljába fújta az orrát (mivel nem látta éppen senki).
- Nem kérek cserébe semmit! Semmit ami pénzbe kerül... csak néhány ajánlást. Más királylányok nevét, akik bajban vannak és akiket a családom tagjai felkereshetnek.
- jóóóóóó... - vont vállat Kunigunda és felrémlett előtte apja hermelinprémes palástja - Segíthetsz. Nem bánom. És én is segítek neked.
Azzal vidáman fütyörészve elindult a kastély felé.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Lujzi
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2007.03.19. 20:54
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Lujzi » 2007.09.21. 10:23

A béka ugyanis minden ugrásnál más színben pompázott – kobakján mintha apró aranykorona fénylett volna –, míg végül leteletepedett egy napsütötte kőre. A királylány elbűvölten nézte, és hallgatta a kuruttyolását.
A béka észrevett egy arra szálló szúnyogot, és míg ő meguzsonnázott, a beálló csendben a királylány arra lett figyelmes, hogy a lovag minden exkedvese neve után azt mondja: – "Blablabla Blablalba, kipipálva" – ezzel is hosszítva az amúgy sem csekély listát.
A királylány ettől igencsak haragos lett, toporzékolt, kiabált, majd a rend kedvéért könyebben elájult.
Mire magához tért, egyedül maradt a tóparton, se lovag, se béka... ráadásul úgy zúgott még a feje az ájulástól, hogy hirtelen azt se tudta, merre induljon vissza a kastélyba. Leült hát a kőre, nézte a naplementét, és hangosan zokogott.
Mikor a nap utolsó aranysugara is elhagyta a horizontot, megzörrent a közelben álló szomorúfűz lombja, és előlépett egy ...............

...Törpe.
- Csá Kisanyám!-szólította meg félénken Kunigundát az apró szerzet.
-Szasz Hülyegyerek-suttogta félénk elhaló hangon Kunigunda
- Na figyi.Nem érek én rá udvariaskodni tovább.Nem láttál erre futni egy ébenfeketehajú,hófehér bőrű Tramplit?-kérdezte a Törpe
- Az én nevem pedig Kunigunda-viszontozta a bemutatkozást hősnőnk
- Anyád!-bókolt kecsesen a Törpe.Különben Morgó vagyok.Szal'az a szitu,hogy Hófehérke a bejárőnőnk,az a szédült tyúk megnézett valami filmet a feminista mozgalomról,aztán azóta folyton lelép és mindenféléhez bilincseli magát tiltakozásul a férfi elnyomás ellen.Esküszöm kisanyám!Az erdei állatok szétröhögik az agyukat amikor tüntet,de mi konkrétan éhen fogunk dögleni,ha nem kerül elő.
-Má' nem azér',de teszek rá magasról-szólt eggyütérzően Kunigunda
Törpénket meghatotta ez az odaadás, és szeme elgondolkodva szűkült össze,ahogy elnézte a hercegnőt...
- Figyi Nanyus. Van egy állásajánlatom.Érdekel?
Kunigundát mneglepte a dolgok ilyetén alakulása így felelt:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Lujzi 2007.09.21. 12:35-kor.
üdv:HátÉn
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.09.21. 10:59

A béka ugyanis minden ugrásnál más színben pompázott – kobakján mintha apró aranykorona fénylett volna –, míg végül leteletepedett egy napsütötte kőre. A királylány elbűvölten nézte, és hallgatta a kuruttyolását.
A béka észrevett egy arra szálló szúnyogot, és míg ő meguzsonnázott, a beálló csendben a királylány arra lett figyelmes, hogy a lovag minden exkedvese neve után azt mondja: – "Blablabla Blablalba, kipipálva" – ezzel is hosszítva az amúgy sem csekély listát.
A királylány ettől igencsak haragos lett, toporzékolt, kiabált, majd a rend kedvéért könyebben elájult.
Mire magához tért, egyedül maradt a tóparton, se lovag, se béka... ráadásul úgy zúgott még a feje az ájulástól, hogy hirtelen azt se tudta, merre induljon vissza a kastélyba. Leült hát a kőre, nézte a naplementét, és hangosan zokogott.
Mikor a nap utolsó aranysugara is elhagyta a horizontot, megzörrent a közelben álló szomorúfűz lombja, és előlépett egy ...............


...délceg lovag és elgondolkodva, érdeklődéssel figyelte Kunigundát.

"Na még egy blablala pipálós.."-gondolta a királylány és ügyet sem vetett a jövevényre.
- Cica János vagyok - mondta a lovag- ... elnézését kérem hölgyem, én Csirke Rózát keresem... ööö ... netalán Ön az?
A lovag habogása-hebegése jókedvre derítette a királyi ivadékot. Egészen feldobódott. Főleg, mikor kiderült, hogy régi barátnéjáról az általa nagyon útált és megvetett Csirke trón várományosáról van szó. Gondolta megtréfálja a lovagot.
- Oh kedves Macska Jancsi! Igen én vagyok... ööö... miért is jött el hozzám?
Cica János zavarodottan nézett a lányra. Zavarát oly annyira nem tudta leplezni, hogy hirtelen a bajusza elkezdett kornyadozni és férfiúi zavarában ondolált sérójába túrt.
- Booocsánat... de magácskának nem kellene aludnia? - kérdezte halkan, közben pirinyó agyában cikáztak a gondolatok arról, hogy talán nem tanulta meg jól a mesét, vagy összekeverte a könyveket és Andersent olvasott esetleg, vagy egész egyszerűen a munkaközvetítőben verték át az agyát. Ennek a nőnek aludnia kellene... meg szépnek lennie, de legalábbis bájosnak... ez meg itt... ahhh...
Aludni? - kérdezte Kunigunda felháborodottan - épp most, mikor végre rájöttem az élet értelmére?
"Úristen! Most már biztos, hogy a munkaközvetítőben vertek át -gondolta a lovag-, nem akarok mégse királyfi lenni! Nem nekem való..." De halkan csak ennyit mondott:
- És ezért hagyott ki 100 évet az életéből?...
Kunigunda döbbenten meredt rá és kifejezéstelen hangon, alig hallhatóan megkérdezte:
Vagyok aki vagyok.
Avatar
Lujzi
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2007.03.19. 20:54
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Lujzi » 2007.09.21. 12:37

kicsit beljavítottam helyesírásilag az enyémbe, meg a Ribanc-ot átírtam,.mert kissé erős egy mesekönyvbe :)
üdv:HátÉn
Avatar
Tirág
Görgeteg
Görgeteg
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2007.03.21. 18:19
Tartózkodási hely: A Föld nevű bolygó

HozzászólásSzerző: Tirág » 2007.09.21. 15:50

Lujzi írta:A béka ugyanis minden ugrásnál más színben pompázott – kobakján mintha apró aranykorona fénylett volna –, míg végül leteletepedett egy napsütötte kőre. A királylány elbűvölten nézte, és hallgatta a kuruttyolását.
A béka észrevett egy arra szálló szúnyogot, és míg ő meguzsonnázott, a beálló csendben a királylány arra lett figyelmes, hogy a lovag minden exkedvese neve után azt mondja: – "Blablabla Blablalba, kipipálva" – ezzel is hosszítva az amúgy sem csekély listát.
A királylány ettől igencsak haragos lett, toporzékolt, kiabált, majd a rend kedvéért könyebben elájult.
Mire magához tért, egyedül maradt a tóparton, se lovag, se béka... ráadásul úgy zúgott még a feje az ájulástól, hogy hirtelen azt se tudta, merre induljon vissza a kastélyba. Leült hát a kőre, nézte a naplementét, és hangosan zokogott.
Mikor a nap utolsó aranysugara is elhagyta a horizontot, megzörrent a közelben álló szomorúfűz lombja, és előlépett egy ...............

...Törpe.
- Csá Kisanyám!-szólította meg félénken Kunigundát az apró szerzet.
-Szasz Hülyegyerek-suttogta félénk elhaló hangon Kunigunda
- Na figyi.Nem érek én rá udvariaskodni tovább.Nem láttál erre futni egy ébenfeketehajú,hófehér bőrű Tramplit?-kérdezte a Törpe
- Az én nevem pedig Kunigunda-viszontozta a bemutatkozást hősnőnk
- Anyád!-bókolt kecsesen a Törpe.Különben Morgó vagyok.Szal'az a szitu,hogy Hófehérke a bejárőnőnk,az a szédült tyúk megnézett valami filmet a feminista mozgalomról,aztán azóta folyton lelép és mindenféléhez bilincseli magát tiltakozásul a férfi elnyomás ellen.Esküszöm kisanyám!Az erdei állatok szétröhögik az agyukat amikor tüntet,de mi konkrétan éhen fogunk dögleni,ha nem kerül elő.
-Má' nem azér',de teszek rá magasról-szólt eggyütérzően Kunigunda
Törpénket meghatotta ez az odaadás, és szeme elgondolkodva szűkült össze,ahogy elnézte a hercegnőt...
- Figyi Nanyus. Van egy állásajánlatom.Érdekel?
Kunigundát mneglepte a dolgok ilyetén alakulása így felelt:



Lujzi :))))))) ez csúcs
Mici
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2007.03.19. 14:49
Tartózkodási hely: Dunaújváros

HozzászólásSzerző: Mici » 2007.09.21. 16:47

KÖNNYESRE RÖHÖGTEM MAGAM! Fekszem a hátamon, sivítok a röhögéstől és kalimpálok kínomban a lábammal. :smt043 Istenem, szerencsére de lükék vagytok ti mind. :D Nem tudom, hogy fogok beszállni ebbe. Sokat kell edzenem. :-) Utolérhetetlenek vagytok. :-)
Avatar
Mahar Aia
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2007.03.19. 15:34
Tartózkodási hely: München

HozzászólásSzerző: Mahar Aia » 2007.09.22. 08:23

"a béka ugyanis minden ugrásnál más színben pompázott – kobakján mintha apró aranykorona fénylett volna –, míg végül leteletepedett egy napsütötte kőre. A királylány elbűvölten nézte, és hallgatta a kuruttyolását.
A béka észrevett egy arra szálló szúnyogot, és míg ő meguzsonnázott, a beálló csendben a királylány arra lett figyelmes, hogy a lovag minden exkedvese neve után azt mondja: – "Blablabla Blablalba, kipipálva" – ezzel is hosszítva az amúgy sem csekély listát.
A királylány ettől igencsak haragos lett, toporzékolt, kiabált, majd a rend kedvéért könyebben elájult.
Mire magához tért, egyedül maradt a tóparton, se lovag, se béka... ráadásul úgy zúgott még a feje az ájulástól, hogy hirtelen azt se tudta, merre induljon vissza a kastélyba. Leült hát a kőre, nézte a naplementét, és hangosan zokogott.
Mikor a nap utolsó aranysugara is elhagyta a horizontot, megzörrent a közelben álló szomorúfűz lombja, és előlépett egy ............... "

...pufóka ufóka. Kicsit viharvert volt szegény, összevissza lógott róla a hínár és tocsogott a sártól. Nyilvánvalóan most mászott ki a tóból. Kunigunda kidüllesztett szemekkel, görcsösen igyekezett kitalálni, ébren van-e, vagy még mindig önkívületben hever. Igen, ez valóság és nem egy rossz álom! A földi lény látványa nem várt meglepetés volt az ufókának. Örömében szélesre húzta reléit, kettéálló gombszemei felragyogtak és a koponyájából színes ködök lövelltek ki, cuppanó hangokat hallatva. Lelkesen füttyögve és sípolva közelített. A feje búbján beindult egy propeller és csillámló papírszivecskéket lövellt ki a magasba. Kunigunda megdermedt a rémülettöl. Még elájulni is elfelejtett. Végigrohant az agyában, mi is lenne a teendö. Nem mosogatástól fehér ujjacskájával reszketve fölfelé mutatott és elsusogta: ET go ´s home. Az ufóka magas visítással tárta szét csápjait és az egy maradékot csábítóan behajlítva hivogatta. Na, akkor én el, ordította Kunigunda és felkapta a szoknyáját...
ÉVA
Mici
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2007.03.19. 14:49
Tartózkodási hely: Dunaújváros

HozzászólásSzerző: Mici » 2007.09.22. 13:21

"..Törpe.
- Csá Kisanyám!-szólította meg félénken Kunigundát az apró szerzet.
-Szasz Hülyegyerek-suttogta félénk elhaló hangon Kunigunda
- Na figyi.Nem érek én rá udvariaskodni tovább.Nem láttál erre futni egy ébenfeketehajú,hófehér bőrű Tramplit?-kérdezte a Törpe
- Az én nevem pedig Kunigunda-viszontozta a bemutatkozást hősnőnk
- Anyád!-bókolt kecsesen a Törpe.Különben Morgó vagyok.Szal'az a szitu,hogy Hófehérke a bejárőnőnk,az a szédült tyúk megnézett valami filmet a feminista mozgalomról,aztán azóta folyton lelép és mindenféléhez bilincseli magát tiltakozásul a férfi elnyomás ellen.Esküszöm kisanyám!Az erdei állatok szétröhögik az agyukat amikor tüntet,de mi konkrétan éhen fogunk dögleni,ha nem kerül elő.
-Má' nem azér',de teszek rá magasról-szólt eggyütérzően Kunigunda
Törpénket meghatotta ez az odaadás, és szeme elgondolkodva szűkült össze,ahogy elnézte a hercegnőt...
- Figyi Nanyus. Van egy állásajánlatom.Érdekel?
Kunigundát mneglepte a dolgok ilyetén alakulása így felelt:"

- Khmmmmm, háát nem is tudom. Dolgozni? Éééén? Nem lesz az káros hatással az én gyenge nemesi kis testemre? – bizonytalankodott Kunigunda.
- A jó büdös francot lesz az vaze. – köpött ki oldalra egy nagyot a törpe.
Kuningunda ijedten ugrott hátra a köpés elöl, mely irányt tévesztve közeledett felé, de ugrás közben megakadt saját ruhájában és beesett egy csipkebokorba.
- Óóhhh, aahhhh, jaaaj, ahhhhhhh. - Élvezkedett hangosan Kunigunda, ugyanis nemes vérébe enyhe kis mazochista hajlam keveredett, melyet még apai ágon dédanyjától örökölt, ki időnként és úton-útfélen rendszeresen ugrált ilyen-olyan-amolyan mindenféle csipkebokrokba.
A törpe eközben röhögőgörcsöt kapott, amikor meglátta Kunigunda szoknyája alól kibuggyanó rózsaszín tundra bugyiját.
- Hahaha, vaze, te meg mi a csumpikot hordasz a szoknyád alatt. Kisanyám ez már rég nem divat, ne égessé má ilyen szarokkal. Anyád nem mondta el, hogy dögös csajok csak tangeszt hordanak? Vagy azt se bakker. Te hülye vagy teljesen Kisanyám? Te figyejjé, visszavonom a zállásajánlatot mer ilyen bugyogóban nem lehet komoly munkát folytatni. – háborgott a törpe.
Miközben morgott magában a törpe, egyszer csak éktelen ricsaj közepette megjelent Hófehérke. Haja égnek meredve, szeme vérben forogva, egyik kezén bilincs, a bilincsről egy hosszú lánc lógott, ami egy wc csészéhez volt erősítve. Mindezt nyögve húzta maga után Hófehérke az erdő csendjén át.
_ Szasztok, höööm, csáá, aaa, meg hi, meg mi a szart csinyátok tik itt? – kérdezte nagy nyögések közepette Hófehérke.
- Közöd vaze? – köpött felé törpe, ugyanis ma éppen köpős hangulatban volt. – Inkább azt nyomasd az arcomba, hogy hol a retekbe mászkálták eddig és mér húzod magad után azt budit. – nézett a törpe megvetően Hófehérkére.
Hófehérke elgyötörten lehuppant a földre és mesélni kezdett.
- Baromarcúkám, az úgy vót, hogy ………
Avatar
Zsiráf
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2007.03.19. 11:08
Tartózkodási hely: az ingán

HozzászólásSzerző: Zsiráf » 2007.09.22. 21:40

Akkor így utólag elárulom, hogy állati érdekes élmény volt, hogy még én se tudom, hogy fog folytatódni a történet"em" :) Nagyjából úgy éreztem magam, mint a gyerekek a bábszínházban, mikor bekiabálnak a főszereplőnek, hogy jujj, vigyázz, ott jön a ....... :D
És komolyan köszönöm nektek, mert mindegyik történést öröm volt olvasni :smt041 :smt041
Választani meg mégiscsak kell - remélem, mindenki mesélős kedve megmarad, és jönnek a többiek is írni! :smt045
Tőled függ, mit érsz el az életben!
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.09.22. 21:51

Köszönöm... köszönöm...:D:D
Vagyok aki vagyok.
Avatar
Pistuka
Labdacs
Labdacs
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.21. 12:05
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

HozzászólásSzerző: Pistuka » 2007.09.23. 14:23

A béka ugyanis minden ugrásnál más színben pompázott – kobakján mintha apró aranykorona fénylett volna –, míg végül leteletepedett egy napsütötte kőre. A királylány elbűvölten nézte, és hallgatta a kuruttyolását.
A béka észrevett egy arra szálló szúnyogot, és míg ő meguzsonnázott, a beálló csendben a királylány arra lett figyelmes, hogy a lovag minden exkedvese neve után azt mondja: – "Blablabla Blablalba, kipipálva" – ezzel is hosszítva az amúgy sem csekély listát.
A királylány ettől igencsak haragos lett, toporzékolt, kiabált, majd a rend kedvéért könyebben elájult.
Mire magához tért, egyedül maradt a tóparton, se lovag, se béka... ráadásul úgy zúgott még a feje az ájulástól, hogy hirtelen azt se tudta, merre induljon vissza a kastélyba. Leült hát a kőre, nézte a naplementét, és hangosan zokogott.
Mikor a nap utolsó aranysugara is elhagyta a horizontot, megzörrent a közelben álló szomorúfűz lombja, és előlépett egy .....


... adószakértő. Kérdezi is a királylányt:
- Fizettél te azért hogy itt szunyókálsz? Vajon a pázsit megengedte hogy holmi motelágynak használd őt? És a kő hogy párnának használd? Még jó hogy nem takaróztál be a felhővel. Manapság mindenért fizetni kell! Királyunk parancsa ez.
Mondja a királylány:
- Dehát én a király lánya vagyok!
- Na és? Nincs benne a törvényben, hogy kegyedet nem adóztathatom meg...
- Hát ez PearlHarborító... vagymi. Leüttetem a fejed, ha nem hagyod ezt abba. Sőt, mond meg a hazautat nekem.
S az adószakértő, akinek semennyire sem tetszett a királylány viselkedése, rossz irányt mutatott neki. Pont azt az utat, amerre a borzalmas, és szörnyűséges, és apokaliptikusanrémséges nyugdíjbiztosítós sárkány lakik, akinek az a mániája...
Vapu

Vissza: “Kunigunda”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég