Mesebolt

Kunigunda (a borzalmasnevű) élete és munkássága /folytatásos virtuális rádiójáték/

Moderátor: Adél

Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

Mesebolt

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.18. 10:18

Most.. a kedvetekért...(meg mert nekem piszokul hiányzik) egy játékot indítok. Lehet szerepjáték, ahogy a Virtcsalád indult annakidején...

Menete...
Valaki (majd Én! :D:) elkezd egy történetet. nem bőven, csak pár sorban. Akinek van kedve, az ír folytatást. Aki kezdte, az döntheti el, hogy melyik folytatást választja. Ne legyenek hosszúak mert akkor nem pörög a dolog.
A választás ne érzelmi alapon menjen, hanem ami valóban a legjobban tetszik, mert az inspirálja a többieket, nem az, hogy "szegény xy... ő már olyan rég nem volt :?" :D:D
Akinek a folytatását kiválasztották, az választhat a következő folytatások közül.


Technikai menet...

Ide várjuk a folytatásokat és a másik "Mese" topicba tegye be a kiválasztott folytatást a folytató.


Titkok...
Ha a mesébe beleszövöd önmagadat a gondjaidat, konfliktusaidat, vágyaidat... a történet izgalmasabb lesz, mint ha csak megpróbálsz mesét írni. Ezért laposodnak el többnyire a közös írások más fórumokon. Mert a mese mindig a meseíróról szól. Ha nem.. akkor uncsi lesz. De butaság lenne a meséről azt hinni, hogy pontosan azm és úgy történt vagy gondolja az író... nehogy bárki ebbe a tévedésbe essen és rémült privizésbe kezdjen, hogy mi a baj??? :D:D:D


Kérdés?
Óhaj?
Sóhaj?

Nem véletlenül kezdem a játékot egy nyitott topicban. Szívesen venném ha BéBét is megismerhetnék erről a játékos oldaláról (ha van neki :D:D) és szeretném ha az errejáró asztrós barátaink is beszállnának, ha van kedvük)

Valami véleményekre még várok és asszem küldök pár meghívót...
azután mehet! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trilox 2007.09.19. 09:32-kor.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.09.18. 11:41

Olvastam a Szeptikusban és nekem tetszik a dolog. Egy baj volt ott is, hogy a végén már elgéggé hosszú hozzászólások voltak... ha jól emlékszem. Viszont nagyon tetszett!
Vagyok aki vagyok.
Avatar
Zsiráf
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2007.03.19. 11:08
Tartózkodási hely: az ingán

HozzászólásSzerző: Zsiráf » 2007.09.18. 21:37

Szuper, mindenképp próbáljuk meg - mármint remélem, hogy többen is leszünk :D

Óhaj? Ha nagyon félreértenénk a "feladatot", akkor terelgess minket kicsit lécci :wink:
Tőled függ, mit érsz el az életben!
Avatar
vén banya
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1833
Csatlakozott: 2007.03.20. 07:06

HozzászólásSzerző: vén banya » 2007.09.18. 21:48

igeeeeen akarjuk--om
A mosoly melyet küldesz, visszatér hozzád
(indiai mondás)
Avatar
állatkert
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2007.03.25. 18:47
Tartózkodási hely: Szelesliget

HozzászólásSzerző: állatkert » 2007.09.19. 08:12

Vazze! Ezt a megtalálni is egy kihívás vol. :D
Avatar
Lujzi
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2007.03.19. 20:54
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Mesebolt

HozzászólásSzerző: Lujzi » 2007.09.19. 08:39

akkor kezd már eeeeeeeeeel :)
üdv:HátÉn
Avatar
Zsiráf
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2007.03.19. 11:08
Tartózkodási hely: az ingán

HozzászólásSzerző: Zsiráf » 2007.09.19. 08:39

Tri, na akkor most mi van? :D
Mindjárt úgy kezdjük a mesét, hogy "jóéjszakátgyerekek"? :roll: :D
Tőled függ, mit érsz el az életben!
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.19. 08:56

Zsiráf írta:Tri, na akkor most mi van? :D
Mindjárt úgy kezdjük a mesét, hogy "jóéjszakátgyerekek"? :roll: :D


Csak annyi van, hogy ma küldtem el az emilt. És azt gondoltam várok holnapig.
De igazatok van... nem várok. Elindítom. Írjatok. (ide) és majd jönnek a többiek... :):)


Hüllye egy mese lesz... :D:D Én már előre röhögök...
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.19. 09:25

Na... itten van:
http://www.kavezo.net/phpBB2/viewtopic.php?t=816

a folytatásokat viszont ide várnám a meseboltba!
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.09.19. 10:05

Borzalmasnevű Kunigunda hercegnő (a király legkisebb lánya) ábrándosan nézett szíve választottjára.
- Biztos, hogy nem szerettél soha senkit jobban mint engem? -
A lovag fáradtan bólintott (immár tízmilliomodszor. Fájt is a nyaka erősen és izomláz is gyötörte) és elsóhajtotta, hogy a királylánynál szebbet és jobbat és fúmegnahátabbat soha életében nem látott. Majd elővett egy pergament és sorolni kezdte egykori kedvesei nevét és mindegyik mellé egy pipa került, hogy a királykisasszony bizonyíthatóan szebb és különb náluk. A lista olyan hosszú volt, hogy a királykisasszony elunta és az arra plattyogó békát kezdte figyelgetni.


A béka megállt és nagy szemeket meresztve a királykisasszonyra, kihúzta magát, majd félelmetes vartyogásba kezdett. Kunigunda kényeskedő sikkantással jelezte lovagjának, hogy dolga lenne... megvédeni.
A lovag látva a béka szőrnyűséges kinézetét, abbahagyta a pipálgatás, előkapta pemzlijét és gyorsan csillógó-villogó aranyszínű csillagokat festett a rút állatra.
Hiú Béla béka -mert, hogy így hívták szerencsétlent- gyorsan a tópartra plattyogott új imidzsét megszemlélni. Ahogy belenézett a fényesfelületű víztükörbe rögtön meglátta, hogy hogyan is néz ki valójában.
Vagyok aki vagyok.
P Judit
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.09.10. 18:05

Re: Mesebolt

HozzászólásSzerző: P Judit » 2007.09.19. 10:08

A meghívó megérketezz kööszssssssssssiiiiiiiiiiiiiiiiii

Amikor csak lehet jövök irogatni :lol:
Avatar
állatkert
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2007.03.25. 18:47
Tartózkodási hely: Szelesliget

HozzászólásSzerző: állatkert » 2007.09.19. 10:20

Jupiter írta:A béka megállt és nagy szemeket meresztve a királykisasszonyra, kihúzta magát, majd félelmetes vartyogásba kezdett. Kunigunda kényeskedő sikkantással jelezte lovagjának, hogy dolga lenne... megvédeni.
A lovag látva a béka szőrnyűséges kinézetét, abbahagyta a pipálgatás, előkapta pemzlijét és gyorsan csillógó-villogó aranyszínű csillagokat festett a rút állatra.
Hiú Béla béka -mert, hogy így hívták szerencsétlent- gyorsan a tópartra plattyogott új imidzsét megszemlélni. Ahogy belenézett a fényesfelületű víztükörbe rögtön meglátta, hogy hogyan is néz ki valójában.

Ahogy megszűnt a vízgyűrűk fodrozódása, lassan a látása is elhomályosult. " Affrancba"- gondolta hősünk, mikor életében sokadszor találkozott a béka lét e néha kellemes, de legtöbbször kellemetlen velejárójával. Ha nincs mozgás, nincs látás sem. Filozofálgatni kezdett a sötétben. "Ha különbözöm a többiektől, különb vagyok, mint a többiek?" Lassan morzsolgatta a gondolatot. Egyre jobban tetszett neki az ötlet, ami az arany csillagocskákkal új távlatokat nyitott az életében. Már a megoldás kapujában járt, mikor valaki ismét felkapcsolta a villanyt. Egy szép kövér szitakötő! A következő étkezés lehetősége egy hirtelen mozdulattal lesöpörte a többi gondolatot a sűlyesztőbe.
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.19. 10:24

Ááááálllljjjjjj!
Nem fogalmaztam értelmesen...
Nem folytatni kell. Vagyis nem mindig az újat.

Mindenkinek az ém írásomat kell folytatni.
A foltatásokból valamelyik kiválasztódik.
Amelyik kiválasztódik az kerül be a mesemondóba
és a kiválasztott írás írója lehet az aki az újabb folytatást kiválasztja.

Szóval... variációk a folytatásra.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Lancet
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2007.03.19. 15:17
Tartózkodási hely: mikor merre

Re: Mesebolt

HozzászólásSzerző: Lancet » 2007.09.19. 10:36

Trilox írta:Borzalmasnevű Kunigunda hercegnő (a király legkisebb lánya) ábrándosan nézett szíve választottjára.
- Biztos, hogy nem szerettél soha senkit jobban mint engem? -
A lovag fáradtan bólintott (immár tízmilliomodszor. Fájt is a nyaka erősen és izomláz is gyötörte) és elsóhajtotta, hogy a királylánynál szebbet és jobbat és fúmegnahátabbat soha életében nem látott. Majd elővett egy pergament és sorolni kezdte egykori kedvesei nevét és mindegyik mellé egy pipa került, hogy a királykisasszony bizonyíthatóan szebb és különb náluk. A lista olyan hosszú volt, hogy a királykisasszony elunta és az arra plattyogó békát kezdte figyelgetni.


Vaskobak lovag -a Maitresse lovagrend oszlopos tagja- magában csodálkozott Hercegnője látványos unalmán, hiszen ő kérdezte újra és újra szerelmi múltjáról. A csodálkozást újabb gondolat követte... de a lovag nevéhez híven notorikusan tovább folytatta a listázást és pipálgatást. Ekkor pillantotta meg a békát...
" Újra kell kezdeni mindent,
- minden szót újra kimondani.
Újra kezdeni minden ölelést,
- minden szerelmet újra kibontani.
Újra kezdeni minden művet és minden életet,
- kezünket mindenkinek újra odanyújtani."
Avatar
állatkert
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2007.03.25. 18:47
Tartózkodási hely: Szelesliget

HozzászólásSzerző: állatkert » 2007.09.19. 10:41

Trilox írta:Ááááálllljjjjjj!
Nem fogalmaztam értelmesen...
Nem folytatni kell. Vagyis nem mindig az újat.

Mindenkinek az ém írásomat kell folytatni.
A foltatásokból valamelyik kiválasztódik.
Amelyik kiválasztódik az kerül be a mesemondóba
és a kiválasztott írás írója lehet az aki az újabb folytatást kiválasztja.

Szóval... variációk a folytatásra.


De. Tök értelmesen fogalmaztál. :D Én ellenben vagyok annyira öntörvényű, hogy rábólintottam a Téjlor folytatására és azt folytattam. :D :D :twisted: :D Mer' tetszett. :D

Vissza: “Kunigunda”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég