Mesebolt

Kunigunda (a borzalmasnevű) élete és munkássága /folytatásos virtuális rádiójáték/

Moderátor: Adél

Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.23. 16:29

Pistuka írta:A béka ugyanis minden ugrásnál más színben pompázott – kobakján mintha apró aranykorona fénylett volna –, míg végül leteletepedett egy napsütötte kőre. A királylány elbűvölten nézte, és hallgatta a kuruttyolását.
A béka észrevett egy arra szálló szúnyogot, és míg ő meguzsonnázott, a beálló csendben a királylány arra lett figyelmes, hogy a lovag minden exkedvese neve után azt mondja: – "Blablabla Blablalba, kipipálva" – ezzel is hosszítva az amúgy sem csekély listát.
A királylány ettől igencsak haragos lett, toporzékolt, kiabált, majd a rend kedvéért könyebben elájult.
Mire magához tért, egyedül maradt a tóparton, se lovag, se béka... ráadásul úgy zúgott még a feje az ájulástól, hogy hirtelen azt se tudta, merre induljon vissza a kastélyba. Leült hát a kőre, nézte a naplementét, és hangosan zokogott.
Mikor a nap utolsó aranysugara is elhagyta a horizontot, megzörrent a közelben álló szomorúfűz lombja, és előlépett egy .....


... adószakértő. Kérdezi is a királylányt:
- Fizettél te azért hogy itt szunyókálsz? Vajon a pázsit megengedte hogy holmi motelágynak használd őt? És a kő hogy párnának használd? Még jó hogy nem takaróztál be a felhővel. Manapság mindenért fizetni kell! Királyunk parancsa ez.
Mondja a királylány:
- Dehát én a király lánya vagyok!
- Na és? Nincs benne a törvényben, hogy kegyedet nem adóztathatom meg...
- Hát ez PearlHarborító... vagymi. Leüttetem a fejed, ha nem hagyod ezt abba. Sőt, mond meg a hazautat nekem.
S az adószakértő, akinek semennyire sem tetszett a királylány viselkedése, rossz irányt mutatott neki. Pont azt az utat, amerre a borzalmas, és szörnyűséges, és apokaliptikusanrémséges nyugdíjbiztosítós sárkány lakik, akinek az a mániája...



Vapu!

Ez szenzációs! betegre röhögtem magam és szuper írás máskülönbern is, csak nem jó szöveget folyatattál!!!!!!

A folytatandó szöveg, mindig a "mesemondó" topicban található!!!!!!!!!!!!!!!
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.23. 16:48

...délceg lovag és elgondolkodva, érdeklődéssel figyelte Kunigundát.

"Na még egy blablala pipálós.."-gondolta a királylány és ügyet sem vetett a jövevényre.
- Cica János vagyok - mondta a lovag- ... elnézését kérem hölgyem, én Csirke Rózát keresem... ööö ... netalán Ön az?
A lovag habogása-hebegése jókedvre derítette a királyi ivadékot. Egészen feldobódott. Főleg, mikor kiderült, hogy régi barátnéjáról az általa nagyon útált és megvetett Csirke trón várományosáról van szó. Gondolta megtréfálja a lovagot.
- Oh kedves Macska Jancsi! Igen én vagyok... ööö... miért is jött el hozzám?
Cica János zavarodottan nézett a lányra. Zavarát oly annyira nem tudta leplezni, hogy hirtelen a bajusza elkezdett kornyadozni és férfiúi zavarában ondolált sérójába túrt.
- Booocsánat... de magácskának nem kellene aludnia? - kérdezte halkan, közben pirinyó agyában cikáztak a gondolatok arról, hogy talán nem tanulta meg jól a mesét, vagy összekeverte a könyveket és Andersent olvasott esetleg, vagy egész egyszerűen a munkaközvetítőben verték át az agyát. Ennek a nőnek aludnia kellene... meg szépnek lennie, de legalábbis bájosnak... ez meg itt... ahhh...
Aludni? - kérdezte Kunigunda felháborodottan - épp most, mikor végre rájöttem az élet értelmére?
"Úristen! Most már biztos, hogy a munkaközvetítőben vertek át -gondolta a lovag-, nem akarok mégse királyfi lenni! Nem nekem való..." De halkan csak ennyit mondott:
- És ezért hagyott ki 100 évet az életéből?...
Kunigunda döbbenten meredt rá és kifejezéstelen hangon, alig hallhatóan megkérdezte:


-Milyen száz évről motyog itten Lovag Úr? - rántotta magasra egyik szemöldökét a hercegkisasszony
- Prága völgy... -tátrta szét a karját és kezdte patetikusan a herceg - izé... - nézett zavarodottan a mandzsettájára írt szövegre - Drága Hölgy! Fel kell, hogy világosítsam, hogy el telt száz év... miközben aludtál. Azzal előhalászott egy méretes homokórát a zsebéből, amitől meg is szűnt a nadrágja elején az az izgalmas dudor, ami addig lekötötte Kunigunda figyelmét.
- Eltelt? Hol? - nézett körül Kunigunda majd előkapta a mobilját és rápillantott a naptárra. 1042. május 42. Mutatta a kijelző. Kunigunda (a Borzalmasnevű) elővette a palmtopját és a herceg felé fordította. - ezen is 1042! Nem hiányzik egy perc sem!
A herceg szinte beleverte nagy kampós orrát az immár tenyerében tartott homokórába annyira meredten figyelt.
-1142...1143...1144.... mormogta, majd kétségbeesetten nézett Kunigundára (a borzalmasnevűre) aki bután bámult vissza rá - azt hiszem, valahol eltévesztettem. Jobb lesz ha újraszámolom. Sóhajtotta a herceg, azzal leült egy sziklára és forgított egyett a homokórán.
1..kipipálva....2...kipipálva....3...kipipálva....4....kipipálva....
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
vanyu

HozzászólásSzerző: vanyu » 2007.09.23. 16:50

......és előlépett egy.....:

Jövőbeli énkép mely némileg rémség,
álom avagy való,vagy a trójai faló?
Ott a lista takaros rendbe szedve,
beálljak a sorba,a végére szkennelve?
Következő lánynak én leszek utolsó,
aki itt és most nem is volt túl jó?

Választom inkább a csókot és a békát,
sokkal izgalmasabb,mint a Te listád!
Nem leszek strigula és egy ujabb skalp se,
nem leszek törvény és megszokott mese.
Leszek inkább vállalkozó szellem,ismeretlen
békát csókolok helyetted.

Megteszem bátran vállalva a jövöt,
csókkal váltom meg ezt a dögöt.
Nem tudni még mi is lesz belőle,
ezt inkább rábízom más mesélőre....!
Odaléptem hozzá csókoltam hol értem:
No mi lett belőle,most tőled kérdem!



vanyu

HozzászólásSzerző: vanyu » 2007.09.23. 16:51

Najó még nem vagyok képben! De lesyek ,hol a mesemondó topik? :roll:


Miután elolvastam ugz gondolom a jelenlegi vers a következő szériához is megy!DDDD
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.23. 17:25

vanyu írta:Najó még nem vagyok képben! De lesyek ,hol a mesemondó topik? :roll:


Miután elolvastam ugz gondolom a jelenlegi vers a következő szériához is megy!DDDD


Ugyanitt a könyvtárszobában.
A menete a jétéknak..

Trilox írt kezdést
Mindenki írt folytatást (itt)
Trilox választotta Zsiráf folytatását (berakta a mesemondóba)
Zsiráf lett az új választó
Mindenki írt folytatást Zsiráf korábbi cuccához. (itt)
Zsiráf kiválasztotta Jupiterét és berakta a mesemondóba.
Mindenki írt folytatást Jupiter írásához (itt)
amiből majd jupiter választja ki azt, amit berak a mesemondóba és folytatásként szolgál...

A folytatás lehet verses is. Persze! Nincs műfaji megkötés... :D
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.24. 06:33

Nem vagyok türelmetlen, csak én vagyok a házfelügyelő... :D:D


szóval...


mint mondám.....



"amiből majd jupiter választja ki azt, amit berak a mesemondóba és folytatásként szolgál... "
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Mahar Aia
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2007.03.19. 15:34
Tartózkodási hely: München

HozzászólásSzerző: Mahar Aia » 2007.09.24. 10:34

""Na még egy blablala pipálós.."-gondolta a királylány és ügyet sem vetett a jövevényre.
- Cica János vagyok - mondta a lovag- ... elnézését kérem hölgyem, én Csirke Rózát keresem... ööö ... netalán Ön az?
A lovag habogása-hebegése jókedvre derítette a királyi ivadékot. Egészen feldobódott. Főleg, mikor kiderült, hogy régi barátnéjáról az általa nagyon útált és megvetett Csirke trón várományosáról van szó. Gondolta megtréfálja a lovagot.
- Oh kedves Macska Jancsi! Igen én vagyok... ööö... miért is jött el hozzám?
Cica János zavarodottan nézett a lányra. Zavarát oly annyira nem tudta leplezni, hogy hirtelen a bajusza elkezdett kornyadozni és férfiúi zavarában ondolált sérójába túrt.
- Booocsánat... de magácskának nem kellene aludnia? - kérdezte halkan, közben pirinyó agyában cikáztak a gondolatok arról, hogy talán nem tanulta meg jól a mesét, vagy összekeverte a könyveket és Andersent olvasott esetleg, vagy egész egyszerűen a munkaközvetítőben verték át az agyát. Ennek a nőnek aludnia kellene... meg szépnek lennie, de legalábbis bájosnak... ez meg itt... ahhh...
Aludni? - kérdezte Kunigunda felháborodottan - épp most, mikor végre rájöttem az élet értelmére?
"Úristen! Most már biztos, hogy a munkaközvetítőben vertek át -gondolta a lovag-, nem akarok mégse királyfi lenni! Nem nekem való..." De halkan csak ennyit mondott:
- És ezért hagyott ki 100 évet az életéből?...
Kunigunda döbbenten meredt rá és kifejezéstelen hangon, alig hallhatóan megkérdezte:"


"Biztos benne, kedves ....izé.... Macskaúr, hogy nem füvezett be, mielött idetalált? Mert ha igen, engem is megkínálhatna valami jóravaló füstszerszámmal! Akkor talán megérteném, mit karattyol itt nekem összevissza!"
"Na én aztán úgy beolvasok, de úgy annak a tyúknak a hivatalban!" nyelte vissza a lovag a kétségbeesését.
Még mondták volna kölcsönösen a magukét, de egyszer csak megcsapta az orrukat egy fertelmes büz. Nézték a fák mögött, a bokrok alját, söt feltünés nélkül egymás háta mögé is bekukkantottak, honnan eredhet ez a borzalom.
Egyszerre csak nagy surrogással elöviharzott a semmiböl egy fekete tündér. Lejárta a lábát, hogy ezt az idiótát megtalálja. Kémei jelentették már, hogy elvétette a célpontot és a célszemélyt, és most menteni kell, ami menthetö! 118 évvel ezelött nem azért mondott átkot arra az óbégató csecsemöre, hogy most csak úgy kudarcba fulladjon a terve! Ezek meg itt ketten! Egyik bárgyúbb képet vág, mint a másik! Mindig ugyanaz a döbbent rettenet a szemekben! Pedig a müvészeti és tánc- és illentan akadémiát is kitüntetéssel végezte, egy megjelenés után. A vörös diplomáját express ajánlva hozta a posta. Tehát a müveltségével nem lehet baj!
Ez a fekete tündér tulajdonképpen egy tragikus hösnö volt. Mindenki kerülte, mint a pestisest, ha kinyitotta a száját, az emberek hanyatt estek a rémülettöl. De a megaláztatás csúcsa az volt, hogy egyedül öt nem hívták anno a szülinapi bulira! Ez bosszúért kiált!
Ha tudta volna szegény, hogy csak egy kis higiéniai problémája van, nem pedig a személyét tartja mindenki útálatosnak! De nem tudta, így egy tornádó lendületével folytatta tovább bosszúhadjáratát.
Kunigunda jobbnak látta, ha védelmet keres a lökött lovag háta mögött. Onnan kandikált elö és leste a fejleményeket.
ÉVA
Avatar
Lujzi
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2007.03.19. 20:54
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Lujzi » 2007.09.26. 08:34

Milyen száz évről motyog itten Lovag Úr? - rántotta magasra egyik szemöldökét a hercegkisasszony
- Prága völgy... -tátrta szét a karját és kezdte patetikusan a herceg - izé... - nézett zavarodottan a mandzsettájára írt szövegre - Drága Hölgy! Fel kell, hogy világosítsam, hogy el telt száz év... miközben aludtál. Azzal előhalászott egy méretes homokórát a zsebéből, amitől meg is szűnt a nadrágja elején az az izgalmas dudor, ami addig lekötötte Kunigunda figyelmét.
- Eltelt? Hol? - nézett körül Kunigunda majd előkapta a mobilját és rápillantott a naptárra. 1042. május 42. Mutatta a kijelző. Kunigunda (a Borzalmasnevű) elővette a palmtopját és a herceg felé fordította. - ezen is 1042! Nem hiányzik egy perc sem!
A herceg szinte beleverte nagy kampós orrát az immár tenyerében tartott homokórába annyira meredten figyelt.
-1142...1143...1144.... mormogta, majd kétségbeesetten nézett Kunigundára (a borzalmasnevűre) aki bután bámult vissza rá - azt hiszem, valahol eltévesztettem. Jobb lesz ha újraszámolom. Sóhajtotta a herceg, azzal leült egy sziklára és forgított egyett a homokórán.
1..kipipálva....2...kipipálva....3...kipipálva....4....kipipálva....


-Atyavilág!-gondolta Kunigunda(még mindig borzalmas nevű)-Itt vágjon belém a Ménkü, ha ez a pipa-dolog nem karmikus!
Ebben a pillanatban akkorhatalmasfélelmetesnagyot dörgött az ég és Kunigunda jobbnak látta felkötni a nyúlcipőt.Emlékezett még Merlinnel a varázslóval eltöltött hosszú lélekemelő és tanulságos éjszakákra(itt Kunigundán átcikázott a kéjes borzongás),ahol hallott a szabad akarat létezéséről amivel a Sorsot, jelen esetben az éppen belévágni készülő Ménküt el lehet kerülni.
- Szegény Merlin!sóhajtott hősnőnk.-milyen szánalmasan jajveszékelt amikor az inkvizíció emberei úgy határoztak,hogy a hagyományos ökörsütés helyett belőle lesz frissensült....
Mire ideáig jutott a gondolkodásban, már igencsak vizes volt az éter,így Kunigunda (neve azóta sem lett kevésbé borzalmas) futásnak eredt.
A messzi távolban a Kacsa és Sárkány fogadó giccses neonfényei vibráltak hívogatóan.....
üdv:HátÉn
vanyu

HozzászólásSzerző: vanyu » 2007.09.26. 11:04

1...kipipálva...2 kipipálva...3 ...kipipálva...4 kipipálva...

Uramisten előlről kezdi a balga,az helyett hogy engem akarna....
Milyen férfi az ilyen,aki csak listáz és számol,-1000 éven át-
Megkérdezem a tudósok legokosabbikát:
Kunigunda mit akarsz tudni,igazat vagy mesét
vagy inkább alszol 1000 évet még?
Mondd a gondot gyorsan ,megoldjuk rendben,
csak ne pipáljon már,mert megőrülök menten.

Ez már kérlek egy felsőbb pszichologia menekvés és utópia.
Nem pasi a listás,vállalni nem meri,azért altat, számol hátha kiheveri.
Időt húz és gyufát,de nem tehetünk rola,mindig az övénél a hosszabbat huzza.
Hiába van 1/2 ország királylánykéz éppen,nem lesz trónörökös,eképpen.
Inkább hagyjad számoljon ezerrel,menj tovább a következő emberrel.
Aki a fák közül most hirtelen kilép.......hogy ki vagy mi lesz az...?...már más mondja tovább a mesét!.....
Avatar
Mahar Aia
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2007.03.19. 15:34
Tartózkodási hely: München

HozzászólásSzerző: Mahar Aia » 2007.09.26. 18:29

"Úgy látszik, a mai férfiaknak valami névsorolvasási és számolási tikjük van!" gondolta Kunigunda kissé ingerülten. "Amíg ez itt végez, kiszörösödik az ég! Csak magyaráz itt holmi száz évröl és hebeg-habog, útálom, mikor egy férfi csak kerülgeti a forró kását!" Kunigunda ugyan sosem jeleskedett az észbeli tudományokban, mégis megértette: itt az idö végre a sarkára állni. Kitépte a homokórát a lovag kezéböl és a sziklának csapta. Nagy levegöt vett és kivörösödö képpel ordította: "Nakérem, de most aztán nyilatkozzon nekem izibe, ki maga és mit akar? Ha fel akar kérni fotomodellnek egy antiédzsing sorozathoz, mert az én enyhén ragyás orcám látványa az ihlet szárnyán éteri magasságokba repítette, hát akkor vegye tudomásul, hogy maga egy utolsó széltoló, egy pimasz fráter! Ha tudni akarja, a Kunigunda nevü állampolgárok között magasan vezetem a szépségversenyt! Ehhez nem is kellett egyebet tennie apámnak, mint minden alattvalójának megtiltani, hogy leánygyermeküket Kunigunda névre kereszteljék. Ez a tilalom persze nem vonatkozik a fiúgyermekekre, de az elözetes szexvizsgálat megoldott minden problémát. És még maga célozgat nekem a bimbózó fiatalságom elmúlására? Na megálljon csak, mindjárt hivatom a statáriális bírót és magának annyi!!!!!!" Kunigunda kifulladt. A lovag még elnyögte, hogy "öt", aztán leesett az álla és úgy maradt.
ÉVA
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.09.28. 09:27

Mehet tovább! Választottam! :D:D


Annyit vihogtam... :D:D
Köszönöm, mindenkinek! Nagyon nehéz választani ám...
:shock:
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Mahar Aia
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2007.03.19. 15:34
Tartózkodási hely: München

HozzászólásSzerző: Mahar Aia » 2007.09.29. 06:23

"Uramisten előlről kezdi a balga,az helyett hogy engem akarna....
Milyen férfi az ilyen,aki csak listáz és számol,-1000 éven át-
Megkérdezem a tudósok legokosabbikát:
Kunigunda mit akarsz tudni,igazat vagy mesét
vagy inkább alszol 1000 évet még?
Mondd a gondot gyorsan ,megoldjuk rendben,
csak ne pipáljon már,mert megőrülök menten.

Ez már kérlek egy felsőbb pszichologia menekvés és utópia.
Nem pasi a listás,vállalni nem meri,azért altat, számol hátha kiheveri.
Időt húz és gyufát,de nem tehetünk rola,mindig az övénél a hosszabbat huzza.
Hiába van 1/2 ország királylánykéz éppen,nem lesz trónörökös,eképpen.
Inkább hagyjad számoljon ezerrel,menj tovább a következő emberrel.
Aki a fák közül most hirtelen kilép.......hogy ki vagy mi lesz az...?...már más mondja tovább a mesét!....."

Sürü porfelhöt húzva maga után bevágtatott egy deli legény, a kalaptolla csak úgy repült utána. Messziröl kiabálta:
"Gyorsan kisasszonykám, gyüjjék, a hétfejü sárkány a nyomunkban van!"
Kunigundának ideje sem volt nyekkenni, a legény megragadta a karjánál és felhajintotta a lóra, maga elé. Kunigunda, a döbbenettöl és a nyereggel a gyomorszájában szólni sem tudott csak visított éktelenül és kalimpált a tagjaival. "Ah, ezt szeretem, az ilyen tiltakozós fehérnépet!" a legény már látta lelki szemei elött a királyi kézfogó terített asztalát, rajta rogyásig a kedveneivel. Na és persze a fele királyság se kutya! Azt, hogy a hétfejü sárkány fejenként ötszáz éves és a fogai már rég a legolcsóbb protkók, fedje homály! Minden apróságra nem adunk! "JAjjj, csak ne ficánkolna ennyire itt ez a némber, a végén még elhagyom egy kanyarban és fuccs a lakodalomnak! Akkor aztán hogyan egyenlítem ki a kártyaadósségomat a kocsmában?" Erre gondolva még szorosabbra fogta Kunigunda grabancát és huszárosan átugratott egy pocsolyát. "Hü, anyám, add el a házat! Ennek a fele sem tréfa!" Kunigunda útálta, ha a beleegyezése nélkül programot csináltak neki. Méghozzá ilyen kényelmetlen programot, "Na, adok én neked leányrablósdit!" Nagy nehezen kihúzta a hajából a hajtüt és nagy lendülettel a vágtató ló szügyébe döfte. A szegény pára egy bánatos nyögéssel bukott orra. Kunigunda lebucskázott és csak gurult, gurult lefelé a lejtön.
ÉVA
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.10.01. 09:25

Uramisten előlről kezdi a balga,az helyett hogy engem akarna....
Milyen férfi az ilyen,aki csak listáz és számol,-1000 éven át-
Megkérdezem a tudósok legokosabbikát:
Kunigunda mit akarsz tudni,igazat vagy mesét
vagy inkább alszol 1000 évet még?
Mondd a gondot gyorsan ,megoldjuk rendben,
csak ne pipáljon már,mert megőrülök menten.

Ez már kérlek egy felsőbb pszichologia menekvés és utópia.
Nem pasi a listás,vállalni nem meri,azért altat, számol hátha kiheveri.
Időt húz és gyufát,de nem tehetünk rola,mindig az övénél a hosszabbat huzza.
Hiába van 1/2 ország királylánykéz éppen,nem lesz trónörökös,eképpen.
Inkább hagyjad számoljon ezerrel,menj tovább a következő emberrel.
Aki a fák közül most hirtelen kilép.......hogy ki vagy mi lesz az...?...már más mondja tovább a mesét!.....


Egy fogatlan, kövér parkolóőr lépett elő a sűrűből, egy sárkányt vezetve maga után és egy büntetőcédulát nyújtott át az elképedt lovagnak aki ijedtében belezavarodott a számolásba. Kunigunda (a borzalmasnevű) harciasan támadt a parkolóőrre.
– Most ezt méééééééééééér???
– Mert! – válaszolta magabiztosan és szellemesen a patkolóőr és a füvet félrehajtva a kő mellett - amin a Lovag ült - egy feliratra mutatott. "Kőre ülni hétköznap 8-20-ig, tilos!". Kunigunda (a nevéről a vélemény már közismert) a lemenő nap aranyló sugaraiba pillantott.
– De, hát... 5 perc múlva 8! Nem lehetne...?
– Lehetne. – bólintott a parkolóőr. – számos technika létezik amivel megváltoztathatja a valóságot. Használja bátran bármelyiket. Nekem 8... A cédula marad!
A parkolóőr még nézte ahogy a nap lebukik a fák koronája mögé, aztán felsóhajtott és vetkőzni kezdett. Kunigunda (ne mondjam már el újra a nevéről, hogy röhelyes) hápogni kezdett a meglepetéstől. (nem az eszéért szeretjük. Ez tény) A parkolóellenőr értetlenül nézett rá, miközben vetkőzés közben előbukkant a ruhája alól izmos válla és hatalmas bicepsze.
– Mit bámulsz? Lejárt a munkaidőm. Jön a másodállás...
Kunigunda nem várta meg hatalmas "egyebek" megjelenését a vetkőzés közepette, hanem becsukta a szemét. Mire kinyitotta egy délceg Lovag állt előtte, sárkányparipája pofáját paskolgatva és Kunigundára villantotta tőkéletes és csillogó fogsorú mosolyát...
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Lujzi
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2007.03.19. 20:54
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Lujzi » 2007.10.01. 09:37

Uramisten előlről kezdi a balga,az helyett hogy engem akarna....
Milyen férfi az ilyen,aki csak listáz és számol,-1000 éven át-
Megkérdezem a tudósok legokosabbikát:
Kunigunda mit akarsz tudni,igazat vagy mesét
vagy inkább alszol 1000 évet még?
Mondd a gondot gyorsan ,megoldjuk rendben,
csak ne pipáljon már,mert megőrülök menten.

Ez már kérlek egy felsőbb pszichologia menekvés és utópia.
Nem pasi a listás,vállalni nem meri,azért altat, számol hátha kiheveri.
Időt húz és gyufát,de nem tehetünk rola,mindig az övénél a hosszabbat huzza.
Hiába van 1/2 ország királylánykéz éppen,nem lesz trónörökös,eképpen.
Inkább hagyjad számoljon ezerrel,menj tovább a következő emberrel.
Aki a fák közül most hirtelen kilép.......hogy ki vagy mi lesz az...?...már más mondja tovább a mesét!.....


...Mondom én a mesét tovább,
ámuljon a kerek világ,
Ej mi a kő tyúkanyó kend,
a szobában lakik itt bent?

Dudolgatta Kunigunda ( a borzalmasnevű) és maga is meglepődött,micsoda hatalmas írói vénával rendelkezik,pedig nem sok mindenen szokott meglepődni,ha történetesen a jó tulajdonságai számbavételére került sor. Hát ilyen szerényen morfondírozva slattyogott tovább hősnőnk, amikor hirtelen a fák lombjai közül zizegést hallott, majd a következő pillanatban erős kezek szorítását érezte és nem tudta nem észrevenni,hogy ezek az erős kezek éppen valami zsákba próbálják belegyömöszölni,hatalmas egójával egyetemben.Kétségbeesetten kapálózott, de végülis győzött a túlerő. Kunigunda megadóan hagyta,hogy elcipeljék,majd kis idő múlva zutty, valaki a földredobta zsákostul.
Kunigunda formás hátsóját dörzsölgetve nézett szemközt, a fogatlan, mór képű elrablójával...
- Hát te meg ki vagy?-tette fel az első eszébejutó kérdést Kunigunda.....
üdv:HátÉn
Avatar
Zsiráf
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2007.03.19. 11:08
Tartózkodási hely: az ingán

HozzászólásSzerző: Zsiráf » 2007.10.01. 19:55

Uramisten előlről kezdi a balga,az helyett hogy engem akarna....
Milyen férfi az ilyen,aki csak listáz és számol,-1000 éven át-
Megkérdezem a tudósok legokosabbikát:
Kunigunda mit akarsz tudni,igazat vagy mesét
vagy inkább alszol 1000 évet még?
Mondd a gondot gyorsan ,megoldjuk rendben,
csak ne pipáljon már,mert megőrülök menten.

Ez már kérlek egy felsőbb pszichologia menekvés és utópia.
Nem pasi a listás,vállalni nem meri,azért altat, számol hátha kiheveri.
Időt húz és gyufát,de nem tehetünk rola,mindig az övénél a hosszabbat huzza.
Hiába van 1/2 ország királylánykéz éppen,nem lesz trónörökös,eképpen.
Inkább hagyjad számoljon ezerrel,menj tovább a következő emberrel.
Aki a fák közül most hirtelen kilép.......hogy ki vagy mi lesz az...?...már más mondja tovább a mesét!.....


egy csúfágos vén boszorkány. Kunigunda - kinek valljuk be, nem a neve a legborzalmasabb - döbbenten nézett a banyára. Mert bár ő maga se volt egy szépség, az előtte álló teremtmény a leghorrorabb rémálmain is túltett rusnyaságával.
- Oh szent szardella, hát mi a fészekrakó béka hozott ide téged ezen a komorló késő estén? - kérdezte ijedtében hátraugorva Kunigunda.
- Na, szerencséd, hogy öreganyádnak szólítottál-, mondta a boszorka, ezzel jól összekavarva Kunigundát, kinek öreganyja egy bájos tündérke volt valójában. - Üzletet ajánlok neked. Macska képében mutatom neked az utat a kastélyba, te meg nekem adod a kincsesládádból a bagoly formájú követ. Ha megszeged a szerződést, egérré változtatlak és magam fallak fel.
Kunigunda lábát nagyon nyomta már a körömcipellő, amiben a könnyű ebéd utáni sétára indult a pipás lovaggal. A bagolykövet (bár apjától, a királytól kapta) nem különösebben kedvelte, mert bárhova tette, mindig úgy érezte, a bagoly őt nézi. Így elfogadta az akciós ajánlatot.
Pár perc múlva már a szobájában állt a macskabanyával, és fogalma sem volt arról, mekkora hibát követ el, mikor letette a bagolykövet a kísérője elé. Abban a pillanatban ugyanis, mikor a visszaváltozott banya kezébe vette a követ.................
Tőled függ, mit érsz el az életben!

Vissza: “Kunigunda”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég