Beszéljünk róla

útkeresés

Moderátor: Adél

Avatar
admin
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2006.02.13. 22:50
Tartózkodási hely: Mindenek felett

Beszéljünk róla

HozzászólásSzerző: admin » 2006.06.22. 18:21

Beszéljünk...
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.03. 08:34

Nahszóval...

beszélgessünk a perverzióról.
Azért arról, mert engem ez a kérdés foglalkoztat. :D:D:D
Csak mostanában jöttem rá...(Feri előadása), hogy perverzió az is, ha az ember olyan szélsőséges megnyilvánulást tesz, amiről pontosan tudja, hogy az átlagos normákba, bevett szokásokba nem illik és ezért feltehetőleg valami egészen szokatlan választ fog kapni.
Perverzió lehet a provokáció?
Lehet, hogy perverziómmá vált, hogy másoknak (és magamnak) olyanokat mondjak amikkel nem akarnak szembenézni? Perverzió-e ha az ember unja a hazugságokat (minden szinten és platformon) és addig addig cseszegeti a másikat amíg az valami hiteles és őszinte megnyilvánulást produkál?
Vagy csak kecskével dugni perverzió? :D:D:D

Vagy a fent leírt dolog csak különcködés, piszkálódás, mások fárasztása?
Hm?
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.08.03. 09:12

jogos a felvetés Tri, én mindíg is így definiáltam magam
Dixlexikon írta:Belzee önmeghatározása: /Hun/ Alapvetően Perverz vagyok a mai világban:hetero, monogám férfi aki a szerelmet többre becsüli a sexnél

ja és Punk alternatív FolkRapper a zenei ízlésficamom de mostanság csak rockot és Komoly zenét hallgatok:)
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.08.03. 10:39

"Nem szoktuk szeretni azokat, akikben a gondoskodó szülő-én helyét is a dirigáló, kritikus szülő-én tölti be. Nekik többnyire a gyerek-énjük is hallgatásra van ítélve, mivel a szülő-én csak a gyerek-én terhére nyerhet extra-teret. Tartunk tőlük, mert mindent jobban tudnak, és fontos nekik, hogy bebizonyítsák: mi bezzeg mennyire tökéletlenek vagyunk. Nemcsak elfogadásukat hiányoljuk, hanem őszintétlenségükért is neheztelünk. A szülő-én ugyanis sosem mutatja meg hitelesen tulajdonosát, mindig saját egy szem igazságaira hivatkozik, és úgy tesz, mintha neki nem lennének érzékeny pontjai. Önismerete silány, de ha drámai helyzetekben szembe is találkozna önmagával, a látottakról akkor sem számol be másoknak. Ilyen a rossz személyiségű tanár, orvos, vagy más segítő és mindenféle hatalom tulajdonosa, aki sosem tudja elvállalni saját esékenységét, a másokét viszont élvezettel hívja elő."
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.06. 17:57

Imádom amiket Zilla idéz! :)

És a múltkori PM csevejből nagyon megmaradt az a dolog, hogy miért is tartunk valakit "fárasztónak". Azt ha beidéznéd... hálás lennék. Megtámogatná a további önmarcangolást. (Intellektuális szikével elkövett lelki műtét, a jövő nemzedék kínjainak csökkentése érdekében. Nem tisztán mazochista élvezkedés! :D)
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.08.06. 18:41

"Ne fárassz!"
Ezt a viselkedést azok az emberek váltják ki belőlünk, akiknek bosszantó viselkedése hasonlít egy korábbi fontos emberünk viselkedésére, de annak már nincs parancsoló ereje. A hozzá való alkalmazkodás végül is nem vált sorskönyvi előírássá. Ma már csak szülő-énünk veti meg ezt a magatartást, gyerek-énünk azonban nem fél tőle.
Ha nagyanyánk mindent úgy próbált elérni, hogy sajnáltatta magát, és egyszer már eljutottunk odáig, hogy erre nem muszáj tekintettel lennünk, akkor valószínűleg ugyanezzel a hárítással kezeljük minden későbbi önsajnáltató partnerünket. Amikor idős szüleivel beszél, sok felnőtt hangjából hallható ki az ilyen viselkedésnek szóló türelmetlenség, fölényesség, lekezelés. A "Jajj, anyuuuu..." kezdetű mondatok mindig erre vallanak.
Szólhat a megvetés a bőbeszédűségnek (ami sokszor árulkodik a "Ne légy önmagad!" tilalomról), az aggályoskodásnak ("Ne csinálj semmit!"), a világgal szembeni gyanakvásnak ("Ne tartozz sehová!"), a félénkségnek (amely mögött szinte akármelyik tilalom állhat) - bármilyen olyan adottságnak, amelyen az időközben felnőtt gyerek már túllépett. Ezt az eredményt a "gyerek" féltve őrzi, és hallani sem akar többé ezekről az aggályokról.
Indulatai azonban elárulják, hogy ez valóban fejlődés eredménye: a gyerek-én még jól emlékszik azokra az időkre, amikor még őt is fogva tartotta anyjának vagy apjának ez a hozzáállása. Hogy min múlik, vajon meg tud-e valaki szabadulni menet közben egy-egy ilyen hatástól - miközben ugyanez másoknál végleges sorskönyvi előírássá válik -, nehéz megmondani. Annyi bizonyos, hogy a kamaszkor sok lehetőséget tartogat a személyiség kitágítására, új engedélyek begyűjtésére és - ezek szerint - előírások levetésére is.

Idézet F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam című könyvéből
Avatar
Holdina
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2006.06.06. 21:24
Tartózkodási hely: Most éppen itt vagyok. :-) :D
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Holdina » 2006.08.07. 14:43

Trilox írta:Nahszóval...

beszélgessünk a perverzióról.
Azért arról, mert engem ez a kérdés foglalkoztat. :D:D:D
Csak mostanában jöttem rá...(Feri előadása), hogy perverzió az is, ha az ember olyan szélsőséges megnyilvánulást tesz, amiről pontosan tudja, hogy az átlagos normákba, bevett szokásokba nem illik és ezért feltehetőleg valami egészen szokatlan választ fog kapni.
Perverzió lehet a provokáció?
Lehet, hogy perverziómmá vált, hogy másoknak (és magamnak) olyanokat mondjak amikkel nem akarnak szembenézni? Perverzió-e ha az ember unja a hazugságokat (minden szinten és platformon) és addig addig cseszegeti a másikat amíg az valami hiteles és őszinte megnyilvánulást produkál?
Vagy csak kecskével dugni perverzió? :D:D:D
"Beszélgessünk... "

Vagy a fent leírt dolog csak különcködés, piszkálódás, mások fárasztása?
Hm?


___________________
Ez mind nem perverzió!!!!! Kivéve a kecskét. Az is akkor megy a jégre, amikor jó dolga van.
Perverz az, ami nemi vonatkozásban természetellenes, visszás, mondhatnám, beteges, ráadásul áldozatát testi-lelki fájdalmak okozásával megnyomorítja, sőt mindezt természetesnek tarja, a végsőkig kiállva igazáért. A "viccosztályon " is minden orvosi eset azt gondolja magáról, hogy normális és midenki más beteg, ott sem lehet meggyőzni ember fiát-lányát az ellenkezőjéről.
Mások megtalált vadhajtásainak szeretetteljes nyesegetése nem perverzió! Mécs László is erre biztat: "Vadócba rózsát oltok, hogy szebb legyen a föld ".
:succ:
"A holnap mindig tiszta, nem szennyezi hiba. "
A szeretet fokmérője a tevékenység.

http://Manzard.freeblog.hu
hotdog: holdina3
iwiw: Vackorpitypang Holdina
holdina@citromail.hu
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.10. 07:20

perverz lat
1. elvetemült, züllött
2. nemi tekintetben elferdült, természetellenes
3. viszás. fonák

perverzió lat
1. elfajulás, megromlás, elferdülés
2. nemi eltévelyedés

A perverzióval kapcsolatos gondolatok "csak" azért bukkantak fel, mert Feri előadásán szépen kijött, hogy a szokatlan válaszok, ill. kérdések megjelenése, ugyanúgy lehet a hiánymotivált ember intimitásra való képtelenségének megjelenése, mint egy remek mód arra, hogy valaki kilépjen bizonyos játszmákból (Berne).
Én mindig reménykedem, hogy inkább az okos utóbbi vagyok de közben mindig ott motoszkál, hogy mi mind szeretnénk az okos utóbbiak lenni, de gyanús, hogy ha ennyien lennénk okosak, nem lenne szükség Feri előadásaira :D:D

Más...
Egyszer azt tanultam (egy tréningen, tök mindegy) hogy sose monjam azt, hogy "az ember". Ne általánosítsak. Egyrészt nem biztos, hogy mindenkire igaz, másrészt nem bújhatok a többiek mögé a problémáimmal, gondolataimmal. Következménye: "Kénytelen vagyok" úgy kezdeni a mondataimat, hogy "én". Ez meg az egoizmus felé mutat. Pat helyzet. De a bújkálást és ködösítést jobban utálom, mint az egoizmust. :wink: :D
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...

Vissza: “F. előadásai”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég