Kapcsolatok a neten... nickkel

Szerep? Játék? Őszinteség?
avagy
A kapcsolatok értelme, feladata és veszélyei a neten.
Zilla pszichologizáló rovata.

Moderátor: Adél

Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.06.18. 22:59

7 másodperccel némi ízlésbeli különbség ütközött ki hirtelenjiben :lol: :lol: :lol:



Mondom én ezt itt, ahonnan éppen lépni szeretnék egy fecsegőbe :x
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.06.25. 18:42

Belzee kérésére:
Trilox blogja írta:Miért kell kinlódni?
Miért nem képes valaki azt mondani, hogy "bár magánemberként nem kedvellek, nem értelek és nem akarok veled kapcsolatot tartani, de játék nélkül nem tudok élni és rettegek tőle, hogy nem lesz kikkel játszani. Játszunk tovább..."
Ez akkor is lejön, ha tegadja valaki.

Bea legalább őszinte és megmondja. Nem tud írás nélkül, játék nélkül létezni.

Én sem
.

Kifejtés:
Van egy játékostársam az egyik szerepjátékban.
Szépen, módszeresen kűzdöttük le az ismeretségünket a kezdeti barátságról odáig, hogy már nem beszélünk.
Ugyan ebben mindkettőnk keze benne volt, de én szívesen levelznék vele. Ő nem. Van ilyen. El kell fogadnom.
A kérdéseimre, hogy játszunk-e még később együtt nem válaszolt.
Ő befejezte a történetet, nem indít több akciót.
Mégis az az "érzésem", hogy nem tud leszakadni a játékról.

Ez az érzés íratta velem a bejegyzést.

Hogy Belzee-nek mi fontos ebből azt nem tudom.
De kérte, hát ideraktam. :)
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.06.30. 11:05

amit feszegetni akartam volna azt Tri az idézetesben letöltötte :lol:
naggyonn szigorított volt ezért beidézem ide is mára I urat :lol: :lol:
Márai után szabadlábon Trilox írta:"Vannak gyógyíthatatlanul sérült emberek, kiket a kapzsiság, a hiúság és az irigység oly mélyen megfertőzött, hogy nincs semmiféle mód reá, megközelíteni és megengesztelni beteg lelküket. Ezeket szánjad, de kerüljed. Nincs az a nagylelkű cselekedet, önzetlen magatartás, bátor és nemes közeledés, ami segíthet ez embereken. Különösképpen az irigység kínozza ez embereket. Epét hánynak, álmukban felordítanak, hánykolódnak vackukon, mint a nyavalyatörősök, habot köpnek, ha azt látják, hogy valaki munkával vagy a kegyes sors jóindulatával szerzett, elért valamit az életben. Betegek ezek, fertőző betegek. Kerüld társaságukat, ne hidd, hogy érvelés, bizonyítás valaha is meggyőzheti őket. Mintha a leprásnak akarnád bizonyítani, hogy az egészségesek bűntelenek és ártatlanok! Nem hiszi el. Ha feltárod előttük betegségük igazi okát, meggyűlölnek. Ha érzéseikre akarsz hatni, fütyköst ragadnak. Oly mélyen élnek indulataikban, mint a száműzött a sorsában: nem ismernek más megoldást, csak a bosszút. Ne alkudozz velük, kerüld őket, s viseld el létezésüket a Földön, mint egy sorscsapást."
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.07.26. 05:06

(Jobbról balra:
Két számítógép egymás felett, melette monitor majd egy dög szerver majd újabb számítógép majd újabb monitor. Ezek helyezkednek el egy viszonylag hosszú asztalon)

István (hites uram, legjobb barát, élet része) félig hozzám fordulva morogja... (ülvén a mellettem levő gépnél):
– Ki a bánat lehet az az XY aki bejeleölt az iwiw-en?
– Tudod, az egyik csaj akivel játszottam...
– ja! Én ismerem?
– Te nem... de a te neved alól mentek a mélek az elején.
– Aha!
– Meg tudják, hogy vagy.
– És ez elég az ismeretséghez?
– Nekem nem.
– Nekem sem.
Téma túltárgyalva. Élet tovább...

Másnap:
– Azt írja a barátnőd, hogy "ha nem hát nem..."
– barátnője a halálnak. Én nem jelöltem. Nekem nem barátom.
– Neked nem barátod engem meg jelöl? Hülye ez?
– Szerintem csak genyózik. Vagy csak ő is azok közé tartozik akik szerint az iwiw egy verseny. Neki biztos barátja Dagobert bácsi és Piton professzor is.
*István röhög*
– Akkor értem mért nem jelölted.

Harmadnap:
– Ki a bánat lehet az az XY aki bejeleölt az iwiw-en?
– Tudod, az egyik csaj akivel játszottam...
– Értem.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.26. 14:16

ismételten az Iwiw a téma :twisted:
ismerősök ismerősei között bóklászok, ismerősök után kutatva és egy arc bámul rám ismerősen, keresztnév stimt jelölöm, visszaír :wtf: addigra beüt a story dehát I'm sorry az én memóm se káptalan, felhorkan és dühödt levelet írsogál vagy adom a drótot és a nyolcadik levélváltás után kiderül hogy az ismerettség bár szoros volt mivel a zsufi reggeli buszon ált mellettem rendszeresen, de eseménytelen és lapos volt, hozzám sose szólt, de könyörgöm mostmár az a 8 levél returnban össze is köthetne akár :twisted: vagy szó nélkül kikapcsolom az elején a jelölést, és két nap múlva a kiskocsma teraszán ismét odalép hozzám és cigit lejmol mint már annyiszor de nem ismer meg adok és ismét elküldöm a szokott szöveggel: de nem tőllem kaptad, és nem ismerjük egymást!
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.07.27. 08:00

Eljutottam mostanában oda, hogy kitakarítottam a virtuális életemből szinte valamennyi "kétes" kapcsolatot.
Mindenkit akiről a lelkem mélyén pontosan tudom, hogy soha semmilyen levelezés, beszélgetés vagy információcsere nem lesz közöttünk.
Töröltem azokat az msn-ről akikkel valójában nem akarok beszélni (Ti maradtatok! :))
Egy ideig azt hittem, hogy jó lesz ha sok embert ismerek a neten. A kezdeti ismeretségből majd barátság lesz. Vagy hasonló.
De rájöttem, hogy ennyi kapcsolatot egyszerűen nincs időm ápolni. Legalább is azon a szinten nincs, ahol szerintem érdemes kapcsolatot tartani.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.29. 15:15

hmm Tinek az elhatározása és belátása ha nem is tudatosan 8) de ismételten egy Manáger bölcsességet igazol :wink:
    ismerhetsz 300 embert
    kapcsolatot ápolhatsz 12 emberrel
    baráti viszonyba lehetsz 5-8 emberrel (ezek azok akikre számíthatsz, :arrow: család barátok munkatársak krémje)
    szerethetsz szívből 3-4 embert (mert ennyi a családod)

de nem ezért az okosságért jöttem fel ide most :twisted:
a kapcsolatok a neten miért működnek jobban is akár?

Pl.: itt a kávézóna élharcosai többet tudunk egymás életéről mint a rokonságunk eggyüttWave

jobban figyelünk egymásra
mert jobban is megnyílhatunk itt mint "élőben"
de vannak egyesek akik az arctalanságot összekeverik a becstelenséggel mert lelkük mélyét mutatja meg mindenkinek a Nick itt ahol mint Isten színe előtt egyediek de mégis arctalanok és egyenlőek lehetünk
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.07.30. 22:20

Én élőben ugyanennyire vagyok nyitott és őszinte.
Viszont más fórumokon nem beszélek a magán- és lelkiéletemről.
Jó a kontroll. Azok a barátok akikkel nem csak így tartok kapcsolatot, ők már féltik a kialakult viszony biztonságát. Sokkal elfogadóbbak és így kevésbé alkalmasak arra, hogy rávilágítsanak pl. az önsajnálatban tobzódásra vagy arra, hogy az ember rossz irányba halad.
Ők nem akarnak elveszíteni. Míg egy netes ismeretséget könnyebb megszakítani, ha valami nem úgy alakul ahogy az ember gondolta... vagy hasonló.

Méginkább az van, hogy írásban meg kell tanulni egyértelműen kifejezni magunkat. Nincs mellé nonverbális komm. Nagyon őszintének kell lenni, különben rémesen hiteltelen. És valahogy... ha valami hiteltelen, arra rá is szoktak(szoktunk) kérdezni. Itt nem lehet hosszan, sallangosan, az őskortól kezdve elmesélni egy érzést vagy gondolatot.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.07.31. 10:28

Azért van valami, amit az írásban való kapcsolattartás sosem fog tudni produkálni: a metakommunikáció.
Az személyes kommunikáció 92%-a metakommunikációban zajlik, ha tudunk róla, ha nem.
Hm...

(A könyv címe, amiben ez a szám leíródott: F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam. A többi pszichológiai könyv - amit eddig olvastam - nem ír számot, de egyértelműen ilyen arányokról beszél)

Tehát, akárhogy is vesszük, a zöme a mondanivalónknak nem szavakban jut el a másikhoz.
Persze azt azért nagyon jónak gondolom, ha megtanulunk tisztán és világosan, lehetőleg egyértelműen fogalmazni. Ezzel nem vitatkozni akarok!

Csak számomra a fönt leírt arány nagyon elgondolkodtató...
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.07.31. 11:19

zilla írta:Azért van valami, amit az írásban való kapcsolattartás sosem fog tudni produkálni: a metakommunikáció.
Az személyes kommunikáció 92%-a metakommunikációban zajlik, ha tudunk róla, ha nem.
Hm...

(A könyv címe, amiben ez a szám leíródott: F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam. A többi pszichológiai könyv - amit eddig olvastam - nem ír számot, de egyértelműen ilyen arányokról beszél)

Tehát, akárhogy is vesszük, a zöme a mondanivalónknak nem szavakban jut el a másikhoz.
Persze azt azért nagyon jónak gondolom, ha megtanulunk tisztán és világosan, lehetőleg egyértelműen fogalmazni. Ezzel nem vitatkozni akarok!

Csak számomra a fönt leírt arány nagyon elgondolkodtató...


Teljesen egyetértek.
És meg is érkeztünk a kiindulópontra.
Netes ismeretségeknél is hamar kalakul az igény a találkozásra.

Mert lehet kapcsolatot tartani itt... két találkozó között. :):)
Vagy akár találkozás nélkül, de akkor vállalni kell a metakommunikáció hiányából adódó nehézségeket, félreértéseket.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.07.31. 11:25

Trilox írta:Vagy akár találkozás nélkül, de akkor vállalni kell a metakommunikáció hiányából adódó nehézségeket, félreértéseket.

Kiegészíteném még egy szóval: nehézségeket, félreértéseket, hiányosságokat.
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.31. 23:15

a Frajdi elszólások a neten is működnek :arrow: és a metakommunikáció mivel többnyire őszinte :idea: a nick-es és a Live kapcsolatokban is a verbális HAZUDIK!
a szóhasználat is félrevisz a meta irányába ha figyelünk :twisted:
pl nem véletlen hogy sokan lekocc vagy csak a saját szerepükről tetszelegnek és ha más téma akkor lebuktatva magukat félrebeszélnek a kávézóna is volt már célállomás ilyeneknek sz.tem és aki akarja tudja is kikre gondola :smt084
A fejünkben suttogó hang írta:Ejnye Belzee szégyeld magad és ne képzelj mindenkibe pszichopatát és lelkiterroristát
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.08.02. 22:50

Jól mondod, kb egyetértek.

Csak azt mondd meg, mi a lekocc.
Lekoccannak? Lelépnek? Elhúznak a pékbe?
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.08.02. 23:01

Lekoppint,ha jól értelmeztem...

Amúgy az a hang az én fejemben nem suttog... :D
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.08.02. 23:41

zilla írta:Jól mondod, kb egyetértek.

Csak azt mondd meg, mi a lekocc.
Lekoccannak? Lelépnek? Elhúznak a pékbe?

Exact!
Elhúznak Nils Holgersonnal, mint a vadlibák, mielőtt hidegre lennének téve :twisted:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/

Vissza: “Kapcsolatok a neten... nickkel”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég