Kapcsolatok a neten... nickkel

Szerep? Játék? Őszinteség?
avagy
A kapcsolatok értelme, feladata és veszélyei a neten.
Zilla pszichologizáló rovata.

Moderátor: Adél

Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

Kapcsolatok a neten... nickkel

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.04.27. 22:15

Szerep? Játék? Őszinteség?
avagy
A kapcsolatok értelme, feladata és veszélyei a neten.


Milyen tapasztalataitok voltak a neten kötött barátságokkal, kapcsolatokkal?
Milyen lelki tényezők játszanak szerepet?
Mire is jók ezek a kapcsolatok?
Hogyan lehet őszinte egy név, arc, test nélküli kapcsolat?

... akarsz róla beszélni???
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.04.28. 06:08

A legtöbben (vehetjük ezt a normálisnak...:))
az első, második levélváltásnál elmondják, hogy kik ők. Pár szóban.

Ha valaki valami fucsát mond én rá szoktam keresni az adott dologra.
Es olyankor sokminden kiderül, ami persze ugyanúgy nem 100% mint a bemutatkozás hitelessége.
Az egyik srác pl azt mondta, hogy ő a cápák gondozója a Tropicariumban.
De nem szerepel a Tropicarium weblapján a munkatársak között.
Ettől még nem biztos, hogy hazudott csak nem biztos, hogy igazat mondott.

Akkor sincs baj, ha valaki nem mutatkozik be, amennyiben nem épít személyes kapcsolatot. A játékban pl. van 2 olyan ember akiről szinte semmit nem tudok. De attól még jól eljátszadozunk, hisz azért jöttünk össze. De még ők is... volt a megbeszélések során 2-3 olyan megnyilvánulásuk ami egyértelművé tette, hogy ha akarnám akkor őszintén elmondanák, hogy kicsodák. Majd idővel ahogy folyik a játék... lehet, hogy még beszélgetünk.

A fényképcserét én már túlzásnak és néha gyanúsnak tartom.
Ha valaki levelező partnert keres, internetes barátokat vagy játszótársakat akkor nem tök mindegy, hogy a másik, hogy néz ki? Sőt!!! Végre mindenféle előítélet és fucsa érzés nélkül lehet beszélgetni egy olyan emberrel akivel egyébként a külseje vagy a kora miatt esetleg nem állnék szóba és sosem ismerném meg azt aki benne lakik. (igaz Wolfi?:))
(ebből kiderült, hogy vannak előítéleteim:DD pl utálom azokat a nőket akiknek hosszú műkörmük van. Ne kérdezd miért. csak.)
A minap olvastam egy mozgássérült srác blogját. Valami szédületesen izgalmas és érdekes egyéniség bontakozott ki előttem. Párkeresési gondjai vannak Én pedig csak nézek, hogy hát senki nem lát a külsőségek mögé??? Erre pl nagyon jó az arctalanság.

Őszinteség...
néha bizony csábító valami mást mondani. Kicsit többet, vagy szebbet...
de ez a valóságban is így van. Ez nem írható a net számlájára. Aki menekül a valóság elöl az minden területen azt fogja tenni. De egy hazugságokra épített netes kapcsolat is elvérzik, ugyanúgy mint a valóságban.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.30. 22:47

önként vállalt nyíltság ismeretlen ismerőssök között, és bizalmatlansági kampányok mindenki ellen.
ez jellemzi a Netes kapcsolatokat
gyermeki őszinteség és naivitás kell ahhoz hogy néhány nick és avatár által behatárolt behízelgő mondat barátságot szüljön 8)
de ha csak olvasgatjuk akkor nem történik meg a csoda és rejtve marad a visszaigazolt gondolat
jó ez a csapat. a kávézóban eleinte nem értettem, sokan miért nem szólnak hozzá
de aki akar ,ennek a csendesőrült csapatnak a tagja lehet, és ez a lényeg
Kép
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.01. 00:26

ja azt észrevettétek , gondolom, hogy Kergelez depressziója kissé átragadt rám is, ezért nagyon dühös is voltaam rá és magamra, amiből az utóbbi idők agresszív kismalac típusú hozzászólásaim születtek, remélenem sértődött meg senki komolyan vagy verje le rajtam a port nyugodtan :roll: :wink:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.05.01. 09:51

Nekem a másik hangulatváltozása hozzátartozik az őszinteséghez. Nerm baj, ha a beszélgetőpartner nem mindig jókedvű és nem mindenben ért egyet.
A depi is elfogadható és az időleges távolmaradás is.
/Fájó dolog számomra, de el kell fogadnom, hogy nem én vagyok a világ közepe. Bár folyamatosan igyekszem ezt cáfolni... :smt021 :D:D:D/
De, ha valaki folyamatosan cseszeget (volt ilyen), egy idő után óhatatlanul felmerül a kérdés, hogy mi a sátánnak tartja fenn a kapcsolatot? :D
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.01. 11:43

igen ezért zavartam haza a peticióval Kergelez komámat a karavánost valami KaniBálozós Sziget ötletéről a Heroes világába magunkat pedig a sivatagi kiképzésbe vissza :roll: :lol: :lol: :lol:
segítsen magán azokon a bizonyos nehéz napokon...
de hiányzik a gyerek mármint Kerge mert egy igazán ide való magányos farkas :D
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.01. 14:22

azért szeretem a Kávéházat, mert szörfölés közben beszaladok és összevissza locsogok miket láttam.
ez amúgy a való életben is így működik nállam rohangálós napjaimon egy-egy KV és COKE lecsúszik a kedvenc 'késdobálómban' jövet-menet :wink:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.05.01. 23:27

A most következők nem válasz senkihez sem, csak filozofálás a témában...

Azon gondolkodtam mostanában, hogy minek is írogatunk a netre? Pl fórumokra.

Mert beszélgetőtársakat keresünk?
Akikkel a társalgás olyan kényelmesen kivitelezhető, hogy nem is kell figyelnünk rá, ha nem akarjuk nem kell válaszolni, ha nem akarjuk nem kell a szemébe nézni, ő nem néz a mi szemünkbe, figyelmen kívül hagyhatjuk mármely mondatát, szavát, függetlenül attól, hogy igaz-e, vagy nem, őt vagy engem érdekel-e vagy sem, vonatkoznak-e ránk, vagy sem?!?
De ha így állunk, akkor meg minek?
Mi a motivációja az egésznek?

Külső megerősítésre vágyunk a világtól, hogy amit gondolunk, érzünk, az vajon helyes-e, jó-e, elfogadható-e, ami által mi magunk szerethetőek vagyunk-e, elfogadhatóak vagyunk-e? Legalább is mások szerint azok vagyunk-e, ha már magunk bizonytalanok vagyunk magunkban...

De kinek is a véleménye amit elolvasunk? A franc tudja! Hiteles számunkra? Jó esetben cseppet sem... Tanulhatunk-e így bármit is belőle? Nem.
Megmozdít-e bennünk valamit is jól begyakorolt beidegződéseinken, véleményünkön, önismeretünkön, személyiségünkön, ha süket fülek csevegnek süket fülekkel...? Nemigen.

Egy picológus mondta:
"Van olyan, amikor bejön hozzám egy beteg, majd kimegy tőlem egy okos beteg."

Szóval ha nincs valami mögött álélés, megélés, az csak okoskodás.

*

Puszta időtöltés? Annak ált. elég üres lenne, mivel ha a fentiek igazak, akkor semmi építő jellege nincs ránk nézve.

Szórakozás? Max.

Persze vannak alkotó munkák is. (Még a szeptikus is az.) Az rendben, ott valami munka folyik.

Esetleg bevághatunk a tudóspalántáknak, de akár nézhetjük a nesönelt is, felületes műveltségünk gyarapítása végett. Most őszintén, mennyi marad meg ezekből az információkból?

*

Felsorolásom nem teljes, minthogy gondolataimból is csak párat írtam le... hirtelen ezek jutottak az eszembe.
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.05.02. 08:12

Nem biztos, hogy egyet értek Zillával, bár amit mond szép, kerek és átgondolt.

Én magam nem pazarlok időt olyan emberekre akiknek a véleménye nem érdekel.
Hogy miért érdekel egy ismeretlen ember véleménye, gondolatai a világról?
Mert valamit megpiszkál bennem. A kétségeimet vagy a rajongásomat...
pont az érdekel, hogy nem erősít meg! Vagyis olyan új nézőpontot tár fel, ami nélküle nem létezne a számomra. Az egyetlen rejtély az első pillanat, amikor valami ismeretlen dolog megrezdül és valakinek az irománya érdekelni kezd. Ha nem rezdül meg... akárhogy erőlködöm, nem jön létre semmi. Ezek a titkos rezdülések irl világunkban ugyanúgy léteznek mint a virtuális ismerkedésnél.

Az, hogy figyelsz-e valakire, nem az ő valós jelenlététől függ. Hányszor hangzik el, két hús vér ember között, hogy "te sose figyelsz rám!" :D
De a "nem figyelés" itt is érzékelhető. Pl msn-en, ha valaki folyamatosan "aha" és "ühüm" válaszokat ad, akkor nem beszélgetek tovább. Szívből utálom azokat akik sportot űznek abból, hogy hány emberrel tudnak párhuzamosan csevegni. Nekem nincs erre szükségem. Néha, persze előfordul, hogy két fontos beszélgetés között meg kell osztanunk a figyelmünket, de ezt is lehet kultúráltan, bár én inkább az 1-1 beszélgetéseket kedvelem.

Az internetes kapcsolatok minősége, éppen annyira saját magadtól függ, mint az irl kapcsolataid.
Lehet nagyon mély. Elégíthet ki bármilyen igényedet, ugyan úgy, ahogy különbséget szoktak tenni, "jó ismerősök" haverok" "barátok" és a "legjobb barátom" között. Mind fontos, valahogy mégis más súlyú.

A hiteles és nem hiteles dolgok...
Amit átélsz. Az érzés amit kivált belőled valaki aki pofánvágott... hiteles.
Ha rondákat írtak neked és felháborodsz... az érzés hiteles.
Még akkor is az, ha az ami mögötte kavarog benned, teljesen eszement és abnormális.
A pillanat amit megélsz, a számodra egyetlen hiteles dolog.

Nem kéne a hitelességet illetve a "hiteles életutat" összekeverni Hubbard Clearjeivel. Hiteles életútnak az Istennel való tiszta és erős kapcsolatot nevezhetjük, és most a netes kapcsolatokról van szó. Máskülönben honnan tudod, hogy egy-egy nick mögül nem Isten szól hozzád?

Üdv.
Trilox
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.02. 10:17

zilla már mondca mieza mélyenszántó konstrukció?
igazán jól esik hogy megmutattad végre, ugrabugra nélküli oldalad, de ne hidd azt hogy nem figyelnek a neten
a net ám az igazán figyelmes Nagytestvér
itt a fórumon pedig kiváltképp figyelnek mindent
azok akik gyűlnek és nem szólnak hozzá sose
azokra akik mindíg
mi vagyunk a guruk és hatunk azokra akik olvasnak minket
mert 1000000 fórum közzül itt érzik kényelmesen magukat
mert itt gyűltek össze azok a véleményformálók akik jól működnek együtt
hatunk egymásra és hatással vagyunk sok más embertársunkra, titkos naplót írnék amolyan lakattal ellátottat ha nem nekem volna igazam :wink: Trilox egy olyan oldalon talált rám ahol talán csak egyszer-2* ha hozzászóltam és elvesztem a tömegben....
hazahozott és így bármikor mondhatom eztán: gyere be a KAVEZO-ba Isten hozott itthol barárom!
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.05.02. 23:32

Egy gyors kérdés:
Trilox írta:Nem kéne a hitelességet illetve a "hiteles életutat" összekeverni Hubbard Clearjeivel.

Kifejtenéd azt bővebben hogy kik azok/mi az a Hubbard Clearjei?
Nem tudok ui. olyasmivel valamit összekeverni, amit nem ismerek.
Avatar
lucianaslytherin
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2006.02.15. 23:21
Tartózkodási hely: Egy hosszú, szoke hajú, sumák, intelligens varázsló mellett. ;)
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: lucianaslytherin » 2006.05.08. 23:12

Szintén jó téma, komolyan ez alatt a három hét alatt nagyon sok érdekes topic született itt.

Én kb majdnem két éve netezem itthonról, ADSL kapcsolattal - azaz éjjel-nappal forever :D - és bár értek csalódások, de mégis a pozítivum a több nálam.
Az egyik legjobb barátnőm lett egy nálam öt évvel fiatalabb lány - én 31 vagyok :twisted: - és ez mindmáig tart, egyre erősebb a kapcsolatunk. De azt tudni kell, ha az utcán meglátom őt a büdös életbe meg se próbáltam volna vele bármilyen viszonyt is kialakítani.
Miért?
Mert nehéz kilábalni az előítéletekből, azaz nem bírom a szőke nőket - a pasikat jobban :D - de valóban léteznek kivételek.

Vagy például az Indexen működik egy általam nyitott jó kis topic, ahol összeállt egy szoros tíz fős lánybanda, és akik most szombaton voltak nálam vendégségben.Igaz, ebből régi ismeretségek is voltak, de őket is mind a netről ismertem meg. :)

Én nagyon szeretek fórumozni, mert sok mindenen átsegített az utóbbi nehéz hónapokban. Biztosan tudom, ha nem lettek volna a csajok sok minden rosszabbul, nehezebben alakult volna.
Ne ingereld a Bikát, mert egyszer csak felöklel, és a földbe tapos by Lucianaslytherin
"A szexet Isten teremtette. A házasságot a papok." - Voltaire
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.11. 09:34

nem ép kapcsolat amiről írni fogok de megdöbbentett a felfedezésem:
Az Avatar képemen nem én vagyok látható, sőt még csak nem is hasonlítok rá, ez elszomorított és az avatárom megértően néz azóta is rám...
komolyra fordítva, egy kicsike szintársulat amiről nem hazudik ott egy-két dolgot elhallgat
belenyugszik, nem érdekli...
néhány embertől a kávézóból szívesen kérnék fotót h. lerajzoljam és akár el is küldeném nekik , de a netről énis le tudok tölteni akármit...:D
ez a bizalmatlanság akaszt meg, és ennek a felszámolására hoztam létre a weblapomat is egy kicsit, ha valaki úgy gondolja hogy követi a példát és felfedi kilétét előttem arról szívesen készítek egy portrét :wink: amit valahogy csak eljuttatok hozzá :twisted:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.05.18. 19:24

Na most egy igazi, tőőzsgyökeres nickkes-téma jő.

Kérlek, ne vegyétek magatokra, nem RÓLATOK írok, hanem általában.
Semmiféle személyeskedés nem áll szándékomban, bár a téma biztosan beletalálhat akárkibe, magamat sem kivételezve belőle.

ŐSZINTESÉG.
avagy
Képkialakítási stratégiáink vannak az általunk leírtakban?
Ráadásul szándékosan vagy tudat alatt, esetleg módszeresen?


Valahogy úgy hiszem, hogy mindenki próbálkozik tudatosan vagy kevésbé tudatosan valamilyen képet kialakítani magáról. Lehetőleg, ugye, minél érdekesebbet/jobbat/szebbet/cifrábbat/ meghökkentőbbet/megrázóbbat/drasztikusabbat, kinek mi hiányzik magából.

Ez a gyakorlatban valami ilyesmi is lehet:
Ha valaki jó sokat ül a gép előtt biztosan talál valahol valami érdekeset, jópofát, amit részben/egészben bekopipasztáz mint sajátot, ilyen módon alakítva ki magáról valami fantasztikusan érdekes/stb,stb képet magáról.

De mi a fenének is próbálnánk módosítani a képet magunkról, ha nem azért, hogy elfogadhatóbbak legyünk. Elfogadhatóbbak, de magunknak, vagy inkább kifelé?
Ha magunknak, az elég gáz lenne, mert akkor asszem olyan önértékelési problémák játszanak be, amik nemhogy nem megoldhatók egy önmagunk elé épített Patyomkin-fallal, hanem még valami light-tudathasadásos állapotot is hozhat létre, és minél nagyobb a szakadék a valós és az áll között, annál mélyebb depressziót vagy mittudoménmit válthat ki. Mindenesetre a személyiség nem épül tőle, csak zavarodik.

Ha kifelé, akkor meg minek, ui legfeljebb felületes szemlélőket tud vele átejteni.
Azoknak meg nem mindegy?!
Az erre érzékenyek előtt viszont hiteltelen lesz és valószínűleg hamar lebuktatja saját magát.

Az őszinteség, egyenesség szerintem még akkor is elengedhetetlen(nek kéne hogy legyen), ha nem szemtől-szemben ülünk egymással beszélgetve, ha nickkek tartják a kapcsolatot nickekkel.

Magamra nézvést ezt legalábbis nagyon betartom, és nem írok inkább ha nem tudok saját kútfőből meríteni. (na jó... az egysoros.hu-ba többször belenéztem még a szeptikus elején, amikor még 3mondatoznikellettfrappánsan, de hamar leszoktam róla mert hiteltelen volt tőlem. De... akkor még fiatal voltam... nem tudtam mit teszek... :smt003 )

Nem vagyok művelődés/tanulás-ellenes, nehogy asziggyétek. A tanulás, informálódás az más tészta. Viszont oda-vissza őszinte megnyilvánulásokra vágyom és elengedhetetlennek is tartom, nem csak a személyes kapcsolataimban, itt is.

És a végén mégegyszer: nem rólatok szól.
Filozofálgatok, lelkizgetek, némi képzavarral élve: hangosan gondolkodom.
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.05.18. 20:03

Nekem is az a véleményem,hogy tök fölös hazudni,mert az úgy is kiderül.
Amúgy jó,hogy van köztünk ilyen hangosan gondolkodó kávéfüggő :cof1:
:D
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő

Vissza: “Kapcsolatok a neten... nickkel”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég