Örökre szépek

Hiszel? Nem hiszel? Miben? Miért? Meddig és hogyan? Kétségek és
meggyőződések helye. Ha belépsz, a cipődet és a gyűlöletet, hagyd a
templomon kívül!

Moderátor: Adél

Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2008.09.11. 07:20

Szeptember 11.

Van aki számára a terrorizmus rettegett napja.
Számomra örök mementó: milyen világot realizálunk magunk számára.

Kép
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2008.12.13. 11:37

Parcifal édesapjának emlékére.
Öszinte részvétünk!


Kép
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2008.12.16. 14:27

Az égbe repült

2008. december 15. 14:32
HunHír.Hu

A Magyarok Világszövetsége és a Fráter György Alapítvány megrendülten tudatja, hogy 2008. december 15-én, hajnali két órakor Budapesten, az Országos Baleseti Kórházban elhunyt Árva Vince atya pálos szerzetes.

A kommunizmus évtizedeiben betiltott Pálos Rend életben tartásában meghatározó szerepet játszó Árva Vince atya idén fejezte be az egyetlen magyar alapítású férfi szerzetesrend alapítója, esztergomi Boldog Özséb szentté avatási dokumentációját, amely feladat elvégzésével 1985-ben bízta meg őt Magyarország akkori bíborosa, Lékai László. Halála egy nappal a Pálos Rend teljes körű pápai jóváhagyásának 700. évfordulója után következett be. Ezen a napon, 2008. december 13-án a Magyarok Világszövetsége Pálos emléknapot szervezett, amelynek keretében Árva Vince atyának Boldog Özséb szent életéről kellett volna előadást tartania. Kényszerű távollétében, akaratának megfelelően, munkatársai átadták a Magyarok Világszövetségének az általa 23 éves munkával összeállított, Boldog Özséb szentté avatását szolgáló köteteket, szám szerint tizenhetet.

Árva Vince atya közel egy hónappal ezelőtt, Csíksomlyón tartózkodva a fürdőszobában megcsúszott és elesett, nyakcsigolyatörést szenvedve. Bár három héttel ezelőtt sikeres, akkor életmentőnek tűnő műtétet hajtottak végre rajta Marosvásárhelyen, tüdejének működése nem indult újra, és ezért mesterséges lélegeztetésre szorult. Pár nappal korábban átszállították Budapestre, de állapota fokozatosan romlott, visszafordíthatatlanná vált.

Árva Vince atyát sokan gyászolják a világ magyar közösségeiben.

A Magyarok Világszövetsége és a Fráter György Alapítvány saját halottjának tekinti Árva Vince atyát.

Temetéséről később intézkednek.

Kép
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2009.01.12. 09:45

Meghalt Zsóka néni.
A magyartanárom volt réges régen.
Nekem nagyon fontos ember.

Az ő emlékére:

Kép

Fecske Csaba
J. A. a Dunánál

a rakodópart alsó kövén ült
fölötte a nyári nap kövérült
nézte hogy úszik el a dinnyehéj
bár magas volt a vízállás sekély
a kéj tudvalevő hogy ő egész
népét és nem középiskolás fokon
tanítja majd no ez kissé merész
elképzelés volt mert a nép zokon
veszi ha kioktatja egy költő
félig székely vagy tán egészen az
mi egykor igaz volt már nem igaz
szétesett világot örökölt ő
sajnos a kabát is szakad tovább
s egyre ostobábbak az ostobák
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2009.02.23. 13:58

Egy kedves barátom nagypapájának és az örökre elmúlt nyarak emlékének... tisztelettel fejet hajtva...

Kép
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2009.02.28. 07:14

Minden gyönyörű nap emlékére, melyek örökre szépek

Kép
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien
Avatar
kocek
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.10.21. 07:53
Tartózkodási hely: magamon kívül

HozzászólásSzerző: kocek » 2009.08.08. 00:38

Emlékeztem én, hogy van itt egy ilyen temetős hely. :)

Legnagyobb lányunk vírusos agyhártya- (vagy -velő- mert még nem tudnak igaziból semmit, minden csak 99%, mivel minden lelet negatív, csak éppen felülni nem bír a gyengeségtől és félrebeszél, meg zsibbad a bal oldala) gyulladással fekszik két napja kórházban. Alább részlet mai naplómból.

"Sokminden történt. A tegnap esti kórházi rohamot fel sem tudtam dolgozni. Ildi kiborult, nem evett, nem ivott és nagyon kétségbeesett, nagyon gyengének érezte magát. Kikészítette Fanni fájdalma. Én nem éltem át. Eszembe jutott egy csomószor, amit a más és a saját gyermekünkkel kapcsolatos érzelem-különbségéről beszéltünk: hogy nem valós. Mármint BéBével beszéltük. És Ildi ugye belebetegszik. Abnormálisnak érzem magam hozzá képest, illetve inkább fordítva, de ezt csúnyább leírni, hogy én meg a halálát is végiggondoltam már és volt, hogy egy őszinte és provokáló, az életre provokáló gyászbeszédet fogalmaztam, amíg a kórházfelé mentem reggel.

Vajon miért megyünk temetésre? Búcsúzni? Végülis balgák vagyunk, ha nem godnolunk a halálra, mint bármely percben előbkkanó lehetőségre. Nem úgy éljük az életünk... Nem búcsúztunk el? Mikor tehetnénk ezt meg? Amikor élünk. Amikor már egyedül vagyunk hogyan búcsúzhatnánk? Magunkat sajnáljuk - persze, ezt sokan leírták már. Mi mást tudunk csinálni egyedül? Saját érzéseinket ápolgatjuk. Tovább kéne élnünk és azzal foglalkozunk, amivel nem foglalkoztunk, amíg a másik is élt. Úgy vele lenni, hogy bármikor elengedhessük és mégis teljes legyen a kapcsolatunk. Paradoxon ez is?

Miért jöhetünk még a temetésre? Kifejezni együttérzésünket? De mit érzünk? Veszteséget? Mit vesztettünk? Változott valami. De hogy nyerünk vagy vesztünk a jelen pillanatban valamit, az rajtunk múlik. Nincs tudásom arról, hogy hogyan zajlik a lélek útja. Sokan sokfélét mondanak a purgatóriumtól kezdve a reinkarnációig. Nem tudom eldönteni, hogy az veszteség-e annak, aki átéli. Az biztos, hogy az általunk érzékelhető idővel kifejezve a földi testében töltött jövő elvész számára. Annyit beszélünk a túlvilágról, de csak vígasztaljuk magunkat, miközben ítéletünk, érzéseink gyökeresen ahhoz vannak kötve, amin "megpróbálunk" felülemelkedni.

Elfogandi a halált, egy gyermek halálát? Mi a teljesség? Mi az egész? Azt hisszük tudjuk? Egy fenét. Van még kérdés?

De igen, nekem is összeszorul a szívem és megértem, átérzem, elfogadom, együtt tudok érezni a fájdalommal, szeretettel, szükségletekkel, félelmekkel. De attól félek, mégsem a gyászruhába bújva kell ennek a veszteségnek, ennek a változásnak a súlyát átéreznünk, hanem abban a percben, amikor koccintunk a barátunkkal, vagy hazudunk a feleségünknek, vagy a ruhákról beszélgetünk a barátnőnkkel, esetleg elgáncsoljuk a szomszéd gyereket a focipályán. Akkor. Akkor kell mindent megtennünk, belesnünk a titkok résén és kimondani, lecsillapodni, tudni, elengedni, átölelni, lemondani, őszintének lenni elsősorban magunkhoz és ehhez a szívünkre hallgatni. A veszteség a szívünket szólítja meg. Valami megmozdul akkor is, ha füllentünk, vagy ha jelentéktelen dolgokról beszélünk. Mi lenne, ha a halál pillanatát élnénk át akkor is? olyan élettel teli lenne az életünk, aminél nem lehetne élettel telibb."
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2009.08.26. 05:14

2009 augusztus 8. Cseh Tamás


Kép


http://www.youtube.com/watch?v=PJCCHCkd4aM
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2009.09.02. 10:00

Sipirc cicám már nem néz be többet az erkélyajtón. Se nem pisil oda az előszobába, se nem szőröz össze semmit, se nem tologatja éjjel a tányérját át a szobán se se se... nem néz rám...
2009 szeptember 1-én – 19 együtt töltött év után – lezuhant a negyedikről.
Mit ugrál egy ilyen öreg macska???? :smt022 :smt022 :smt022 :smt022

Kép
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien

Vissza: “Templomok és hittérítők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég