vallás amit gyakorlunk a hétköznapokban

Hiszel? Nem hiszel? Miben? Miért? Meddig és hogyan? Kétségek és
meggyőződések helye. Ha belépsz, a cipődet és a gyűlöletet, hagyd a
templomon kívül!

Moderátor: Adél

Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.29. 23:48

Bár Micvává - vallási értelemben véve nagykorúvá - avatás. Attól kezdve, hogy egy fiú elmúlt tizenhárom éves, a közösség vallási szempontból felelősségteljes felnőttnek tekinti. Bár Micvája ünnepén az ifjút felhívják a Tórához, ez általában a születésnapját követő sábesz - szombat - alkalmával történik
Nosza Wolfi itt a Te időd is :wink:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.09.17. 16:47

"És Jézus szóla tanítványaihoz: - Mondjátok, ki vagyok én nektek? És ők felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma amiben interperszonális kapcsolataink legvégső értelme tárul fel előttünk. És Jézus szóla: - Miiiii? "
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.11.05. 09:58

Sírva áll egy zsidó no a szentéletu Löw Sámuel rabbinus elé:
- Megvert engem az Isten, rabbi, folyton csak lányaim születnek, és én annyira szeretnék egy kisfiút.
- Vigasztalódj, lányom - mondja szánakozóan a rabbi -, megígérem, hogy jövore fiút ad neked az Úr!
Még aznap éjjel megjelenik az Úr angyala a rabbinál: "Sámuel, Sámuel! Megszegted a törvényt, olyasmibe avatkoztál, ami csak az Úr dolga. Az Úr teljesíti az ígéretedet, a zsidó nonek lesz fia, de te büntetésbol nem kerülhetsz be a Paradicsomba !" Másnap reggel az angyal meglepetten látja. hogy a rabbi örömlakomához készülodik.
- Miért csodálkozol? - kérdi mosolyogva szentéletu Löw. - Miért ne lakomázhatnék? Eddig a jót mindig a Paradicsomért cselekedtem. Most már csinálhatom a jót magáért a jóért . . .
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2007.03.31. 18:52

A katolikus pap kérdi a rabbit:
- Kedves rabbi! Miért van az, hogy a zsidó a kérdésre mindig kérdéssel válaszol?
Rövid gondolkodás után a rabbi válaszol:
- Hát már miért ne kérdzhetne az a szegény zsidó?
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
fodorlnd
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2007.03.27. 17:35
Tartózkodási hely: Lyon

HozzászólásSzerző: fodorlnd » 2007.04.30. 16:04

Belzee írta:Sírva áll egy zsidó no a szentéletu Löw Sámuel rabbinus elé:
- Megvert engem az Isten, rabbi, folyton csak lányaim születnek, és én annyira szeretnék egy kisfiút.
- Vigasztalódj, lányom - mondja szánakozóan a rabbi -, megígérem, hogy jövore fiút ad neked az Úr!
Még aznap éjjel megjelenik az Úr angyala a rabbinál: "Sámuel, Sámuel! Megszegted a törvényt, olyasmibe avatkoztál, ami csak az Úr dolga. Az Úr teljesíti az ígéretedet, a zsidó nonek lesz fia, de te büntetésbol nem kerülhetsz be a Paradicsomba !" Másnap reggel az angyal meglepetten látja. hogy a rabbi örömlakomához készülodik.
- Miért csodálkozol? - kérdi mosolyogva szentéletu Löw. - Miért ne lakomázhatnék? Eddig a jót mindig a Paradicsomért cselekedtem. Most már csinálhatom a jót magáért a jóért . . .


Ez nagyon tetszett Belzee!! Igazán életszagú. : ))))

Én nem lettem megkeresztelve. Nem jártunk templomba. Nem tanítottak imádkozni. Buddhizmusról ,eg keleti vallásokról halvány lila gőzöm sem volt... mégis... kisgyerekként, ha valami rossz történt, megvártam az éjjelt, amikor mindenki aludt, letérdeltem az ablak elé, felnéztem a csillagos Égre, imatartásba raktam a kezem, és a jó Istenhez szóltam. Ha zaklatott voltam, akkor felültem törökülésben az ágyamra, kezeim az ölemben, és örákon keresztül tudtam egy pontra összpontosítva mozdulatlanul ücsörögni.
Szerintem mindenkinek a vérében van a hit. Van, akinek szüksége van külsőségekre, és van akinek nem. Nem vagyok templom ellenes, és templombajáró sem. Isten mindenütt jelenlévő. Ő maga a határtalan tér. Mindenki ott találja meg, ahol akarja, de valójában a szívünkben van.
Imádom a Rigvéda Teremtéshimnuszát, ahol Istent egyszerűen az "Egy"-nek nevezik. Arra sem ad választ, honnan jött, és a világ honnan keletkezett, mert azt csak az "egy" tudja. Imádom a buddhista filozófiát, mert az Életre tanít. Nem tartom ateistának, egyszerűen másra helyezi a hangsúlyt. És persze Jézus szerénysége és alázata. Nem hiszek egyikben sem vakon, de mindegyikből magamnak érzek valamit. :)
Nekem ez a három a szépség (hinduizmus), a bölcsesség (buddhizmus) és az együttérzés (kereszténység) együtt teljes, bár a legutóbbiról sajnos sokal kevesebbet tudok.
Nem hiszek semmilyen hittérítésben. Thorwald Deftlensen "A Sors mint Esély" c. könyvében (lehet, rosszul írtam a nevét, 10 éve, h olvastam) remekül kifejti, miért eleve hibás: mert nem tartja tiszteletben az ember karmáját és szabad akaratát. Azon kívül erőszak is.
"Légy kedves másokhoz, mert mindenki nagy csatát vív." (Alexandriai Philo)
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2008.02.21. 18:36

Sátán konferenciát tartott
Czakó Gábor írása


Olvasd el, még ha túl elfoglalt vagy is, sőt különösen akkor, ha túl elfoglalt vagy!

Sátán konferenciát tartott. Összehívta a démonokat a világ minden tájáról. A megnyitó beszédében ezt mondta: "Nem tarthatjuk vissza a keresztényeket attól, hogy eljárjanak istentiszteletre.

Nem tarthatjuk vissza őket attól, hogy olvassák a Bibliájukat és hogy tudják az igazságot. Még csak attól sem tarthatjuk vissza őket, hogy egy bensőséges kapcsolatot alakítsanak ki a megváltójukkal. Ha egyszer megszerezték ezt a kapcsolatot Jézussal, megtört a hatalmunk felettük. Úgyhogy engedjétek, hogy elmenjenek istentiszteleteikre, engedjétek, hogy magukhoz vegyék az úrvacsorát, de lopjátok el az idejüket annyira, hogy ne legyen idejük arra, hogy igazi kapcsolatot alakítsanak ki Jézus Krisztussal."

"Ezt akarom tenni", mondta a Sátán. "Eltéríteni őket attól, hogy megragadják a kapcsolatot a Megváltójukkal és fenntartsák ezt az éltető kapcsolatot egész napon át!"
"Hogyan tegyük ezt?" -- kiabálták a démonjai.
"Kössétek le őket az élet mellékes dolgaival és találjatok ki számtalan cselt, amikkel lefoglalhatjátok a gondolkodásukat" -- válaszolta ő:

• Kísértsétek őket arra, hogy költsenek, költsenek, költsenek és kérjenek kölcsön, kérjenek kölcsön, kérjenek kölcsön.
• Győzzétek meg a feleségeket, hogy dolgozzanak hosszú órákat és a férjeket, hogy dolgozzanak 6-7 napot egy héten, 10-12 órát egy nap, így megengedhetik maguknak az üres életformát.
• Tartsátok vissza őket attól, hogy időt töltsenek a gyerekeikkel. Ahogy a családok darabokra hullanak, hamarosan, az otthonaik többé nem lesznek biztonságos menedékek a munka nyomása alól!
• Stimuláljátok túl az agyukat, hogy ne legyenek képesek meghallani azt a 'halk, szelíd hangot.'
• Csábítsátok őket arra, hogy kapcsolják be a rádiót vagy a magnót, amikor vezetnek... hogy hagyják bekapcsolva a tévét, videót, cd lejátszót és a számítógépet az otthonaikban folyamatosan, és gondoskodjatok arról, hogy minden üzletben és étteremben a világon nem biblikus zenét játsszanak folyamatosan. Ez majd bezsúfolódik az agyukba és megtöri a kapcsolatot Krisztussal.
• Töltsétek fel a dohányzóasztalokat magazinokkal és újságokkal. Nyomjátok bele az agyukba a híreket 24 órán keresztül. Törjetek be a vezetés perceibe hirdető - táblákkal. Árasszátok el az e-mail postafiókjaikat szeméttel, katalógusokkal, amikből online lehet rendelni, sorsolásos játékokkal és mindenféle hírlevéllel és promóciós ingyenes ajánlatokkal, szolgáltatásokkal és hiú reménnyel.
• Tetessetek sovány, gyönyörű modelleket a magazinokba és a tévébe, hogy a férjek azt higgyék, hogy a külső szépség a fontos és aztán elégedetlenekké váljanak a feleségükkel.
• Tartsátok fáradtan a feleségeket olyannyira, hogy ne tudják éjjel szeretni a férjüket. Adjatok nekik fejfájást is! Ha nem adják meg a férjüknek azt a szeretetet, amire szüksége van, hamarosan máshol fogják azt keresni. Ez jó hamar szétszakítja a családokat!
• Adj nekik télapót, hogy eltérítsd őket attól, nehogy megtanítsák a gyerekeiknek a karácsony igazi jelentését.
• Adj nekik húsvéti nyuszit, így nem fognak beszélni az O feltámadásról és a bűn és a halál feletti hatalmáról.
• Még ha el is utaznak pihenni, tegyetek arról, hogy hajszolják ott is túl magukat... hogy kimerülten térjenek vissza. Tartsátok őket túl elfoglaltan ahhoz, hogy kimenjenek a természetbe, és Isten teremtményeit csodálják. Küldd el őket inkább vidámparkokba!, sporteseményekre, színdarabokra, koncertekre és moziba.
• Tartsátok őket elfoglaltan, elfoglaltan, elfoglaltan! És amikor lelki találkozóra mennek, nyugtalan lelkiismerettel fognak távozni.
• Zsúfoljátok tele az életüket sok jó kifogással, hogy ne legyen idejük keresni Jézus hatalmát. Így egy idő után a saját erejükből fognak dolgozni, fel fogják áldozni az egészségüket és a családjukat egy elég jó cél érdekében. 'Működni fog! Működni fog!' Mekkora terv volt! A démonok buzgón indultak teljesíteni a megbízatásukat, hogy a keresztények minél kevesebb időt hagyjanak Istenre és a családjaikra szerte a világon, hogy a Feltámadás ünnepe a nyúl és tojás ünnepe legyen, és hogy minél kevesebb idejük maradjon arra, hogy meséljenek másoknak arról, hogy Jézus hatalma hogyan változtatta meg az életüket.

Azt hiszem, a kérdés az, hogy sikeres volt-e a Sátán ebben a cselben. Döntsd el te magad!
Az "elfoglalt" [angolul: busy] azt jelenti:
S-átán R-abigája A-latt L-enni? [B-eing U-nder S-atan's Y-oke]
Küldd ezt tovább, ha nem vagy túl elfoglalt!
Köszönöm Uram, hogy nem voltam túl elfoglalt ahhoz, hogy továbbküldjem ezt!!
Legyen áldott napotok!
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien
Avatar
Zsiráf
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2007.03.19. 11:08
Tartózkodási hely: az ingán

HozzászólásSzerző: Zsiráf » 2008.02.21. 19:27

Adél írta:Olvasd el, még ha túl elfoglalt vagy is, sőt különösen akkor, ha túl elfoglalt vagy!


Köszi! :smt052
Ez most nagyon kellett, hirtelen nem is lettem olyan elfoglalt :ok1:
Tőled függ, mit érsz el az életben!
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2008.10.01. 19:46

Laura Schessinger amerikai rádiós műsorvezető egy lelki tanácsadó műsort
vezet. Mint buzgó keresztyén, nemrég kijelentette, hogy a homoszexualitás
megbocsáthatatlan bűn, *MERT* Leviticus (azaz Mozes harmadik könyve) 18:22
szerint utálatos az.
Ezen felbuzdulva ragadott tollat egy Jake nevü
hallgatója:

Kedves Laura doktor, Nagyon köszönöm azt az önfeláldozó faradozását, amit
annak érdekében tesz, hogy Isten torvényeit az emberekhez közelebb hozza.
Sokat tanultam a műsoraiból, és megpróbálom ezt a tudást minél több emberrel
megosztani. Ha például valaki megpróbálja homoszexuális életvitelét elöttem
megvédeni, egyszerien emlékeztetem Lev. 18:22-re, ahol világosan le van
írva, hogy ez bűn, és ezzel véget is vetek a vitának.

Mindazonáltal néhány torvény értelmezésében és végrehajtásában szükségem
lenne a tanácsára.

a) Ha az áldozóoltárnál bikát áldozok, tudom (Lev. 1:9, illetve Lev 1:3,17),
hogy az Úrnak kedves illatú az. A problémát a szomszédaim jelentik, akiknek
ez az illat egyáltalán nem kedves. Leölhetem-e őket?

B) Szeretnem a lányomat eladni rabszolgának, amint ezt Exodus 21:7
megengedi. Ön szerint mi lenne a méltányos ár érte manapság?

c) Tudom, hogy nem szabad olyan nővel kapcsolatot teremtenem, aki a havibaj tisztátalan állapotában van. (Lev. 15:19-24). A probléma csak az, hogy miből lehet ezt tudni? Megpróbáltam megkérdezni, de a legtöbb nő nagyon furcsán és pironkodva reagált a kérdésre.

d) Lev. 25:44 kijelenti, hogy szomszédos nemzetségek fiai és lányai közül vehetek magamnak rabszolgákat. Az egyik barátom szerint ez a törvény a mexikóiakra érvényes, de a kanadaiakra nem. Meg tudná magyarázni, hogy miért ne lehetnének nekem kanadai rabszolgáim?

e) Az egyik szomszédom mindig szombaton dolgozik. Exodus 35:2
világosan kimondja, hogy az ilyet meg kell őlni. Erkölcsileg kötelezhető vagyok rá, hogy saját kezüleg öljem meg?

f) Az egyik barátom szerint az úszószárny és pikkely nélküli vizi
állatok (pl. kagylók vagy homár) fogyasztásának büne (Lev. 11:10),
nem olyan utálatos, mint a homoszexualitás bűne. Én ezzel nem értek
egyet. Állást foglalna ebben a kérdésben?

g) Lev. 21:20 szerint ha szembetegségem van, az Úr oltárát nem
közelithetem meg. Be kell vallanom, hogy olvasószemüveget használok.
Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy itt van azért egy kis játéktér?

h) A legtöbb barátom vágatja a haját, illetve borotválja a
szakállát, beleértve a pajeszát is, holott ez Lev. 19:27 szerint
egyértelműen tilos. Milyen halálnemet javasol nekik?


i) Lev. 11:8-ból tudom, hogy ha döglött disznó bőrét illetem,
tisztátalan leszek. A kérdésem, hogy szabad-e futballoznom, ha
cérnakesztyűt húzok?

j) A nagybátyámnak van egy kis háztájija. Megsérti Lev. 19:19-et,
mert a földjébe kétféle magot vet. Ezenkivűl a felesége olyan ruhát
hord, ami kétféle anyagból (pamut/poliészter) keszült. Most tényleg
össze kell hívnom az egész gyülekezetet (Lev. 24:16), hogy
megkövezzük őket, vagy pedig elég, ha meghitt családi körben
lefolytatott ceremónia keretében megégetjük őket, amint ez azok
esetében megengedett, akik az anyósukkal hálnak (Lev. 20:14)?

Tudom, hogy Ön ezeknek a torvényeknek nagy ismerője, ezért biztosan
utat tud mutatni ezekben a kérdésekben.

Meg egyszer köszönöm, hogy a rádióban végzett munkájával folyamatosan emlékeztet minket arra, hogy az Úr torvényei örökérvényűek és megváltoztathatatlanok.
Az Ön odaadó rajongója:
Jake
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien

Vissza: “Templomok és hittérítők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég