vallás amit gyakorlunk a hétköznapokban

Hiszel? Nem hiszel? Miben? Miért? Meddig és hogyan? Kétségek és
meggyőződések helye. Ha belépsz, a cipődet és a gyűlöletet, hagyd a
templomon kívül!

Moderátor: Adél

Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

vallás amit gyakorlunk a hétköznapokban

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.11. 19:45

hol, mikor, gyakoroljuk hitünk rituáléit?
ez a vallási topic kibeszélő rovatának lényege
lényeges bizony, de felgyorsult globalizálódó világunkban elég kényes téma, mivel sokszor magunk előtt is titkoljuk hitünk gyengeségeit,vagy megosztottságát
a felszólalás önkéntes
a fikázást töröljük
a hit mindenki magánügye
aki hitvallást tesz a topicban
az a többiek megerőssítésére is cselekszik
dícséretet érdemel, nem pedig inkvizíciós megtorlást.
a topicban gyakoroljuk a vallás-szabadságát,
és a szeretet toleranciáját
Áldás, békesség,
boldogság mindenkinek!
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.12. 15:32

Én személyszerint Görögkatólikus szertartásokon veszek részt és meg vagyok keresztelve de e mellett engem is elkapott a szerves műveltséghez hozzátartozó miszticizmusa a keleti vallásoknak és az Észak európai indíttatású Boszorkány hitvilágnak valamint a sámánizmus is érdekel, ezekről szívesen beszélgetek bárkivel :D
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.15. 13:15

csak velem nem áll szóba ezért senki hit dógában... :-k
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.16. 00:02

Kép
az Attila téri G.Kat. templom ide járok imátmondani, ha nagyöröm, vagy bánat ér :roll:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.05.16. 15:44

Szép szép,de ha lehet akkor a két-tornyúról tegyél fel képet.Tod az amelyik kicsit még arrébb van.Asszem sárga,de már régen láttam...
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.05.16. 16:05

Mesélj nekem...
miért lettél görög kat. vallású?
Miben másabb mintha katolikus lennél?

Engem reformátusnak kereszteltek.
Kb semmilyen hitben neveltek. Ez a nem állítom, nem tagadom.
Most pedig... bármelyik templomba bemegyek és mindegyiket úgy tekintem mint egy helyet amit az emberek emeltek a hitük bizonyítására.
Egyik sem Isten "lakhelye". (ha igen az már elég komoly ingatlan biznisznek számít :D)
Hitem, ha annak lehet nevezni, leginkább a mindenfelett álló teremtő erőben hisz. És a szeretetben amit néha fel sem ismerünk, mert nem biztos, hogy olyan mint amiről azt hisszük, hogy az.
Katolikusokkal, hitgyülisekkel, zsidókkal és még ki tudja milyen vallásúakkal tartom a kapcsolatot. (nem mindenkivel téma, hogy miféle vallású)
Bármíly döbbenetes az ateistákkal sincs bajom.
Az én hitemet nem tudják megingatni, a sajátuk meg az ő dolguk.
Mi lenne hát a probléma? :D
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.16. 21:37

Segítség! atreista a főhajóban! mentőcsónakkal távozz innét :wink:
a régi házunkban voltkét idős aranyos tanítónéni amolyan igazi falusi oskolában dolgoztak régen, és megtanítottak számolni azt nem mondanám hogy helyesen írni is, de rajta volta nagyon a témán és ővelük lehetett vallásról beszélgetni még a rendszerváltás előtt, elkisértem őket a templomba néha és beajállottak az akor alakuló cserkészcsapatba is. Ami persze nem jött össze, de ez más történet... :lol:
szóval elkezdtem érdeklődni a vallások, és keleti filozófiák iránt [-o< tizenévesen, és szerettem mindíg is a templomok áhitatos csendjét, azokat a csodálatos képeket a falakon :blush1:
eljártam néha ide-oda imátkozni, mantrázni, de valami sosem smakkolt :roll: aztán a festészet miatt szakbarbár módon a miatt tértem vissza a görögkeleti valláshoz mert a képek tisztelete itt a leg erőssebb :ang1: persze most mióta erőssödik a hitem is azóta egyre nagyobb az alázatom is a a vallás iránt, de nem igazán vagyok jó keresztény valószínüleg :-k
amúgy igazad van a keresztény ingatlanok területe elég jó mint befektetés is általában központi telkeken építkeztek 8-[ dehát aki nem osztja meg az örökséget annak fussa a főtéren kéróra mint a jóisten is tette :twisted: :arrow: szóval ezért nem leszek én sosem igazán jó katólikus, túl nagy a pofám profán dolgokban :smt084
a kedvenc kocsmárosom és a bisztosítási ügynököm zsidó és a legkedvesebb festőim egy része is, koketálok a krisnásokkal és szeretem a kajájukat is ,ezoterikus természetgyógyászokkal gyakran dumálok, a jósnő akivel néha vitatkozok Wicca hitü, a fél család református a másik fele evangelikus van köztük jónéhány lekipásztor is, az őseim építették a nagyváradi Holdas Templomot :arrow: persze ez csak a családi legendárium szerint :blush2:
Kép
de apukám is sokat dolgozott már az egyháznak a Római katolikusoknak, de ez egy másik mese volna, majd egyszerr, máskor...
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.19. 12:37

néha érdekes helyzeteket koz az élet számunkra
Két forintért is eladták volna a templomot
2006. május 19., péntek, 10:00|Utolsó módosítás: 2006. május 19., péntek, 10:32
A gyülekezetek általában semmihez nem ragaszkodnak annyira, mint saját templomukhoz, a Somogy megyei Bábonymegyeren mégis magánkézbe került egy református templom. A vevő egy helyi vállalkozó, most már az ő gombnyomására szólal meg a templom harangja. Az egyházközség azért döntött az eladás mellett, mert az épület néhány éven belül összedőlt volna, istentiszteleteiket pedig már régóta egy másik templomban tartják
teljes cikk a
http://www.origo.hu/itthon/20060518templom.html címen.
mihez lehet kezdeni egy templommal ha nem mint ingatlan az értéke
embetöltök közösségi színtere volt, és talán a kialakítása nem is teszi másra alkalmassá, csak nagy átalakítások árán...
örökségvédelem és alázat manapság nem jellemző erények amelyek morálisan kézenfogva élnek mindannyiunk lelkében...
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Fenio
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.05.15. 16:15
Tartózkodási hely: Gyor

HozzászólásSzerző: Fenio » 2006.05.19. 15:08

Hm..

Annó egykoron kőkemény ateista voltam,de egy éjjel megváltozott bennem minden és hívő ember lettem.

Hiszek Istenben és a túlvilágban.

De nme hirdetem, mert a szívemben és a lelkem és a tudatomban hiszem,hogy van.

És ennek megvan az oka, hogy miért van így.

Reformátusként lettem megkeresztelve,de templomba nem járok.
Életem folyamán talán ha 10 alkalommal voltam.

Viszont a hittérítőket mélyégesen elitélem,mert azok nem többek mint bohócok az én szememben.

A hit nem ott kezdődik,hogy a másiknak maszlag dumákat akarunk bemesélni és elhitetni másokkal,hogy milyen Isten van és melyik szekta miben hisz.

:smt011
Kis-Iván Csaba
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.19. 15:54

ÉN a cselekvés erejében hiszek.
Valamit tenni kell, hogy kiteljesedjünk lelkünkben is, mert a tettek beszédesebbek.
Sokáig magamat akartam megváltani, és még mostis egy kicsit, de az elszeparált lelki élet önámításhoz vezet, és a felgyűlt energiák elakadása a cselekvésben beteggé tett :cry:
A görögkeleti egyház teológusai sokkal régebb óta sokkal többen és kvalitásosabban dolgoznak azon, mit is kell tenni az egyensúlyban lévő állapotunk eléréséhez.
A rituálék erősítik meg parányi hitem azon dolgokban amelyek igazán fontossá válnak amikor az ember elkezd a szívével látni és a lelkével is együtt gondolkozni :D
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.05.20. 18:50

Jól beszélsz, Belzee! Teccik.

Nekem a Pantheon jön be, mint hely. (Az istenek összességének szentelt templom.) Már régebben is szimpatikus volt, amikor tanultam róla, de nem túl rég jártam is ott. Sikeresen megpróbáltam a túristák kiábrándító seregétől elvonatkoztatni, és így csodálatos élmény volt.
Semmi kötöttség, nincs konkrét kapcsolódás szinte semmilyen zavaró "földi" tényezőhöz (politika, hatalmi harcok, faji vagy hitbéli hovatartozás) és így, tisztán át lehet élni benne azt a kizárólagosan spirituális élményt, amire ténylegesen létrehozatott.
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.22. 11:52

Géza fejedelemről jegyezték fel, miért áldoz ősei isteneinek is amikor ő már keresztyén emberré vált és a katolikus egyház legfőbb támasza e földön.
válasza egyszerű volt: nekem tellik kettőre is!
a politeista vallások iránti vonzódás megvolt nállam is, a mitológiájukat ismerem is kicsit jobban az átlagnál, de mikor kihez forduljon, és legfőképp hogyan macerássá teszi, bár ha kiadatsz egy szertartáskönyvet ősi forrásokra hivatkzva akkor tuti a Bessceller :wink: és biztos sokak számára segít felfedezni a leki világ mélységeit...
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.05.22. 23:27

Na, ja, ha nincs az ember fejében konkrét istenkép, rendezett hitvilág, rend, szokás vagy hasonlók, de vágyik valami ilyesmire, keresgél valamit, akkor jön jól egy ilyesféle hely, amibe minden és bármi belefér. Legalább az nem zavarja az embert, hogy valami konkrét képbe kényszerülne a hitének belehasonulnia. Így felszabadul valamennyire saját előítéletei alól, és ez valamiféle lelki szabadságot ad.

Asszem... szóval valami ilyesmi.
Avatar
Fenio
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.05.15. 16:15
Tartózkodási hely: Gyor

HozzászólásSzerző: Fenio » 2006.05.23. 08:50

Én nem járok templomba,sem egyéb ilyen helyekre.

Ami ott megy az nekem nem jelent semmit mert nem arról szól amiről szólnia kellene,legalábbis az esetek nagy többségében.
Tisztelet a kivételnek.

Nekem a lelki szabadágom azáltal is megvolt,megvan,meglesz,hogyha nem járok templomba.

Én a szívemben és a lelkemben hiszek és nekem ez a templomom.
Kis-Iván Csaba
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.23. 21:07

zilla írta:Na, ja, ha nincs az ember fejében konkrét istenkép, rendezett hitvilág, rend, szokás vagy hasonlók, de vágyik valami ilyesmire, keresgél valamit, akkor jön jól egy ilyesféle hely, amibe minden és bármi belefér. Legalább az nem zavarja az embert, hogy valami konkrét képbe kényszerülne a hitének belehasonulnia. Így felszabadul valamennyire saját előítéletei alól, és ez valamiféle lelki szabadságot ad.

Asszem... szóval valami ilyesmi.

Hmm... :-k mondassz valamit :D
nekem konkrét képekkel teli a fejem 8)
de van akinek a robbantott Phantheon jön be, mert felszabadúl a gondolattól :arrow: Te is Az vagy! :idea:
erről mesélhetnél még :blush1:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/

Vissza: “Templomok és hittérítők”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég