gyerekszáj

Gyereke szinte mindenkinek van (rossz esetben volt) és feltehetőleg lesz. Sőt, a legtöbbünkkel megtörtént, hogy maga is volt gyerek... Ezért is érdemes erről beszélni

Moderátor: Adél

Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

gyerekszáj

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.27. 13:18

Anyuka gyorsabb sétára noszogatja kicsi fiát, mire az mentegetőzni kezd:
- Már olyan gyorsan szedem a lábamat, ahogy csak a torkomon kifér!


Anyuka mérgesen förmed rá a kisfiára, aki kérdezés és engedély nélkül kinyitotta a kólás üveget.
- Miért nyitottad ki?
- Nem én voltam… Kidugult!


- Tudod anya, kibe vagyok szerelmes? Tégedbe!


- Tudod, melyik a két kedvenc virágom? Hát a rózsa, meg a bimbó!


Alkudozás az esti elalvással kapcsolatban:
- Este majd itt fogok aludni veletek! Kölcsön jövök hozzátok!


A nagyfiú a maga öt évével már igencsak fejlettnek bizonyul:
- Apa képzeld, ma van a nőnap. Menjünk akkor nőzni!


A kórházudvaron járva, a szülészet mellett halad el éppen anya és fia, mikor a kicsi jól informáltan megkérdezi:
- Itt születtem a múltkor. Emlékszel rá, anya?


A kicsinek van egy játékautója, amelyben egy nyuszi a sofőr. A gyerek egy ideig szépen játszik vele, majd messzire hajítja a szoba másik felébe.
- Ezt most miért csináltad? - kérdi anyuka szigorú tekintettel.
- Nyuszi hopp! - jött a mosolyra késztető válasz.


Az ovis gondterhelten ücsörög a sarokban. Miután nem vesznek róla tudomást meg is szólal:
- Csak növök, csak növök, de sosem leszek már iskolás?


Kétéves számol: - Egy, kettő, három, nem három…




A kislány rajzfilmet néz, a papája mellette ül, újságot olvas. A kicsinek ki kell mennie pisilni, de még odaszól a papának:
- Ha jön a boszorkány a tévében, mondd meg neki, hogy bunkó.


Szüleim ezüstlakodalmára egy elegáns étterembe foglaltatott asztalt a család. Ötéves fiam is jött velünk. Egy idő után fészkelődni kezdett, hogy
wc-re kell mennie. El akartam kísérni, de azt mondta, nem kell, egyedül is menni fog. Hű de büszke voltam a nagy fiamra. Egészen egyedül pisil!
Örömöm csak addig tartott, amíg Patrik át nem totyogott az éttermen letolt gatyával és kakás hátsóval: "Anya, kész vagyok, jöhetsz kitörölni!"



Kis kíváncsi

A nővérem két és fél éves kislánya egyszer bement a fürdőszobába, ahol az apja zuhanyzott.

Kijött, elképedt arccal, és közölte, hogy "apának farka nőtt". Én gondolkodás nélkül visszakérdeztem: "Mekkora?"





Mese felnőtteknek
Tömött buszon utazunk kétéves kislányommal. A gyerek nyűgös, így megígérem neki, hogy mesélek. "Jóóó!" sikítozik, és felcsillan a szeme, "azt mondd, amelyikben a kurta farkú malac kúr!"





Szörny Rt.
Ágyba dugtam a három és ötéves lányaimat. Átöltöztem egy régi melegítőalsóba és kinyúlt pólóba, majd bementem a fürdőszobába hajat mosni.
Még ott is hallottam, hogy veszekednek. Egy ideig hallgattam, majd törölközőt csavartam a fejemre, berontottam a szobájukba, és leordítottam
őket. Útban visszafelé még hallottam, ahogy a hároméves megkérdezi nővérét:
"Te Réka, ez meg ki volt?"



Vetít a gyerek
Óvoda után, amikor apa is hazaér a munkából, társasozni szoktunk. Apa a legügyesebb, sokszor legyőz minket, lányokat. Egyszer az
oviban az Óvónéni megkérdezte a lányomat, mit szoktak otthon csinálni. Tündi válasza:

"Apa hazajön, és jól megver minket."



Úgy, mint otthon
Kisfiam egyházi oviba jár. Nagyon eleven gyerek, egyszer még a türelmes dadus nénit is felbosszanotta. "Hogy fogsz így a mennyországba kerülni?"
Nagycsoportos kisfiam kijelentette: "Majd ki-be rohangálok, csapkodom a kaput, és Szent Péter ki fog kiabálni, mint anya, ha mérges, hogy gyere be fiam, mert úgy megruházlak, hogy több füled lesz, mint fogad"



A gyerek kövérít
Hat hónapos terhes voltam a második gyerekemmel, amikor lányommal elmentünk egy kicsit vásárolni. Bementünk egy baba-mama boltba is, hogy szoknyát vegyünk nekem. A gyerek egy ideig nézte, ahogy a tükörben sürgölődöm, majd megjegyezte:
Nagyon kövér vagy, Anya.
Kedvesen elmagyaráztam neki, amit úgyis tudott, hogy egy kisbaba van a pocimban, attól látszik nagynak. Erre pikírten hozzátette: "és a popsidban
mi van?"
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.09.22. 08:39

Négyéves fiam sehogy sem boldogult a köhögés elleni szirupja kupakjával, és végül azt kérdezte:
- Miért nem tudom én ezt kinyitni?
- Mert biztonsági zár van rajta, hogy gyerekek ne tudják kinyitni. - feleltem. Még egyszer próbálkozott a kupakkal, aztán azt kérdezte:
- De honnan tudja, hogy én gyerek vagyok?
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.11.14. 08:28

Kétféle angyal van, szokványos, és őrangyal. Az őrangyalt ágyúból lövik
ki, ezért kócosabb a haja. (Ann-Sophie, 6 éves)

Mózes a legklasszabb. Mózes képes a tengerfenéken gyalogolni. Allahnak csakrepülő szőnyege van. (Daniel, 7 éves)

Nem, az úgy volt, hogy amikor József megvette a szamarat, Mária olyan
boldog lett, hogy teherbe esett, mindenféle segítség nélkül! (Jossan, 7 éves)

Csak akkor üsd meg a másikat, ha nagyon muszáj. (Henriette, 7 éves)

És akkor a pap megkérdezi, akarod-e házastársadul azt, aki melletted áll,
vagy valaki mást. Általában nem áll ott senki más, ezért azt válaszoljuk:
akarom. (Emil, 7 éves)

Ne vedd el házastársad dolgait. És anyák napján muszáj énekelni, különben
iszonyú prédikáció következik. (Tom, 9 éves)
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
szurka
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.10.05. 15:55

HozzászólásSzerző: szurka » 2007.03.08. 07:39

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2007.04.01. 14:41

- A négyéves kisfiuk azt mondta rám, hogy büdös kurva. Maguk tanítják ilyenekre a gyereket?
- Mi aztán nem!
- Akkor talán az óvodában ragad rá?
- Ott biztasan nem.
- Akkor mivel magyarázzák ezt?
- Arról lehet szó, hogy ebben a korban már kialakul a gyerekekben az önálló értékítélet.
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.04.17. 06:23

Andriska az állatkertben sétál a mamájával. Hallják, amint az egyik fülemüle különösen szépen énekel.
- Kisfiam, szeretnél te is olyan szépen énekelni, mint a fülemüle?
- Nem, anyu, én inkább olyan nagyot és messzire szeretnék köpni, mint a láma.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
shanti
Labdacs
Labdacs
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.10.22. 22:21

HozzászólásSzerző: shanti » 2007.07.27. 13:03

A saját családi legendáriumunkból néhányat mazsolázva:

1. A szélre Panka lányom 2-3 évesen azt mondta:... Fújnak a fák...

2. 7 évesen így okkított Klárika lányom:
-Anya! Te nem tudod mi az a GYED??!... Hát az egy falu, ahová az anyukák elutaznak szülés előtt, hogy megtanulják, hogyan kell szoptatni,tisztába tenni a kisbabát...
3. Jócskán kilöttyent a leves vasárnapi ebédnél ahogy, kanalazta a 3 éves Drágám...A nagymama egy tiszta konyharuhát adott a kezébe, hogy törölje fel...Ő meg takarékos ember lévén a feltörölt "lét" visszacsavarta a tányérjába precízen...
Ami összeköt bennünket, az sokkal fontosabb annál, ami
elválaszt.
(H. Skolimowski)

Vissza: “Gyerekszoba”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég