Ha gyereked van, rájössz...

Gyereke szinte mindenkinek van (rossz esetben volt) és feltehetőleg lesz. Sőt, a legtöbbünkkel megtörtént, hogy maga is volt gyerek... Ezért is érdemes erről beszélni

Moderátor: Adél

Van gyereked?

Van, és örülök neki!
10
53%
Van, és már bánom is!
0
0 szavazat
Nincs, de még lehet.
5
26%
Nincs, és mindent meg is teszek érte, hogy ne legyen.
0
0 szavazat
Nem foglalkoztat a kérdés, csak röhögni jöttem.
0
0 szavazat
Nem tudom mi az a gyerek...
4
21%
 
Szavazatok száma: 19
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.25. 20:54

Leo Buscagliát a híres írót, egyszer felkérték, hogy legyen zsűrije egy olyan versenynek, amely a leggondoskodóbb gyermeki díj várományosát kereste.
A győztes egy négy éves kisfiú volt, akinek a szomszédjában élt egy nemrégiben megözvegyült idős férfi. Egyszer, amint a kisfiú meglátta a síró öregembert, besétált a kertbe, odabújt az idős ember ölébe és csak ücsörgött szótlanul. Később, amikor az anyja megkérdezte a fiút, hogy mit is csinált ott valójában, a gyermek ezt felelte: "Semmit, csak segítettem neki sírni."
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.07.25. 22:21

Szegény, nyomorult leggondoskodóbb gyerekek...
Ahelyett, hogy játszanának.
És még díjat is adnak nekik.
Bah.
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.27. 23:43

na zilla majd megtudod amikor a gyermekedet azon kapod rajta, hogy téged próbál megnevelni :lol: :lol: :lol:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.07.27. 23:57

Rajtakapni?!
Nemrégiben a nagyobbik (5 azaz öt éves) kijött a konyhába, körülnézett az asztalon lévő dolgokon, majd felhúzva kis szemöldökeit kérdőre vont:
- Mi ez a kupi itt?!?


:lol2:
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.28. 00:03

a tanulási módszerek leg eredményesebbike az utánzás
az a metódus amivel szocializálod (próbálva privatizálni és államosítani egyszerre;D ) az ütközik vissza minden cselekedetében és dacosságában is téged lehet felismerni
ne feledd nem mindegy mit láttatsz meg a világból vele mert azt fogja másolni, s bár Ő teszi a felelősség a tiéd marad :twisted:
Kép
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.07.28. 00:13

Váo! Ez úgy hangzott, mintha egy picológiai könyvből lenne ollózva!
:lol:
:roll:
És ezt te honnan tudod?
:wink:


:? :(
Merthogy valóban így van.


:smt012
Basszus.
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.28. 00:28

előző életembenén voltam Frajd Zsigmond és magammal hoztam a Shambalán keresztül az ősi tudást
Frajd Zsigmond írta:Nem Belzee nem lehetett előző életében én, mert akkor a felszínre tört volna és inkább átugrok Prof. Ci.Gi.Jang szemináriumára hogy kibeszélhessem, legyen akkor inkább Poliester Crowley!

ok én benne vagyok :twisted:
Poliester Crowley írta:nem elég nekem az a tudat, hogy Elephant Levi's Zabhegy voltam a múltkor is?!

Elephant Levi's Zabhegy írta:nade kérem én transzcendens hasisfogyasztásom közben kiszakadtam a reinkarnációból és különbenis Ci.Gi.Jang akarok majd lenni


Belzee írta:ez nem őrület ki mindenki hozzámszól mióta nem szedem a Pszichomókus időkapszuláit
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.07.28. 17:03

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hááááát, Belzee, ismét elbűvöltél szédületes humoroddal!
Ilyen szórakoztatót rég olvastam!
Gratula!
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.29. 20:50

zilla írta:Rajtakapni?!
Nemrégiben a nagyobbik (5 azaz öt éves) kijött a konyhába, körülnézett az asztalon lévő dolgokon, majd felhúzva kis szemöldökeit kérdőre vont:
- Mi ez a kupi itt?!?


:lol2:

kamaszkoromban a rajtakapások idején fiúk között elég gyakran elhangzott ez a poén:
-Téged kaptak már rajta a szüleid rejszoláson a konyha ajió mögött?
-sápatag válasz a döbbent kiskrapektől-Neeem!
-Ugye milyen jó hely?

hogy jön ez ide? mindenkiben megvan a trehányságra való hajlam a rendszerető felnőttek akik rendre tanitják gyermekeiket mégis folyton szemetelnek mindenütt ahol a gyerek nem láthatja meg
így indítva útjára a családi legendákat
anyád egy szent
apád mártírként dolgozott érted

mert a takarítás odáig terjed ameddig a papokkal táncoló Kevin Koszner szeme ellát
nem hiszed?
a gyerekek sírnak toporzékolnak vigyük fel őket a Padlásra a bérházak pincéjében senkinek nem tisztázott a tulajdona, /mert más vicik-vacakját én arrébb nem teszem, de ha letárolod a kincseket(krumpli,bringa,fűnyíró,régiTV) egyből akad gazdája, persze nekünk mindíg járt volna egy darab a bérház pincéjéből, csak jutni nem jutott :twisted:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.07.31. 10:37

A renddel kapcs:

A gyerek rögtön "leveszi", ha nem hiteles amit mondassz, és AZT tanulja meg ő is = ezt a dolgot a felnőttek, akik A MINDENT jelentik nekem, "nemhitelesen" csinálják, ergo nekem is így kell csinálnom, ha jó felnőtt akarok lenni.

Ezért a gyerekeimnek őszintén megmondtam (nem egyszer történt már ilyen), hogy nekem magamnak is nehéz a rendre figyelnem, de igyekszem. És ezt "várom" tőlük is. Márminthogy azt hogy igyekezzenek.
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.07.31. 11:12

Ez érdekes... hétvégén ez volt a fő téma a barátainkkal. Viszonyunk a rendhez... gyerekeink viszonya hozzá...

Az én álláspontom a renddel kapcsolatban megingathatatlan:
Alapvetően az ember rendetlen lény. Az a normális, hogy amint valami kikerül a figyelméből az a kezéből is kikerül. Ez az alapállapot. Ezért fölösleges és értelmetlen emiatt cseszegetni valakit. Önfegyelem és előrelátás kérdése, hogy valaki képes-e a hanyagsága következményeit belátni. (nem fogja megtalálni, elfogynak a vízszintes helyek, beköltöznek a csótányok, patkányok)
De azt végképp hülyeség valakin számonkérni (akár ki nem mondott kritika formájában), hogy ő a saját idejéből mennyit hajlandó rendrakásra forditani. annyit... amennyit neki megér. És ez így van jól.
Ha a rendetlenség hátrányai kerülnek túlsúlyba, akkor a dolog változni fog és el fogja érni az optimális, az egyén számára élhető mértéket.

Másik meggyőződésem, hogy az igazán rendes (rendrakós) emberek a nyomaikat tüntetik el a világból. Ahogy a macska bekaparja a piszkát. Nem hagytam itt magamból semmit... nem vagyok... nincs velem baj.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.31. 23:03

előljáróban 32-éves vagyok ma elfelejtkeztem mamról és a neonzöld Hell Angel's koponyás pólómban találkoztam anyámékkal, közölte kitagad ha nem agdosom szét ezt a depis cuccot
(pedig ez az első Hevimetálos pólóm és még csak nem is fekete amit eddig mindíg kifogásolt :twisted:
néha nem értem a prüdériát 2 éve külön élek és különben is ezt már rég nem ő intézi akkor mitugat? :evil:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.01. 07:45

Belzee írta:előljáróban 32-éves vagyok ma elfelejtkeztem mamról és a neonzöld Hell Angel's koponyás pólómban találkoztam anyámékkal, közölte kitagad ha nem agdosom szét ezt a depis cuccot
(pedig ez az első Hevimetálos pólóm és még csak nem is fekete amit eddig mindíg kifogásolt :twisted:
néha nem értem a prüdériát 2 éve külön élek és különben is ezt már rég nem ő intézi akkor mitugat? :evil:



Háháháhá!
Az én aranyos anyukám, rám szokott szólni (rutinból), hogy nem köszöntél az xy néninek (bácsinak).
És tényleg nem köszöntem nekik, hisz valószínűleg nem láttam őket. Abból meg már kinőttem, hogy a nyakamat nyujtogatva keressem a szemkontaktust, hogy köszönjek és ezzel besöpörjek egy "milyen udvarias gyerek" bónuszt.

Mi megállapodtunk a férjemmel, hogy minden karácsonykor veszünk ajándékba a gyereknek valamit, amit mi rettenetesen de szörnyűségesen utálunk (holdjáró cipő, értelmetlen lukacsokkal "díszített" harisnya, pelenkázható rózsaszín virágos póni, mittudomén mi lesz még...) de a gyerek szereti. Máskor is igyekszünk toleránsak lenni az agybajokkal szemben de mivel alapvető beállítottságunk és nevelési elvünk, hogy szarunk a divatra ezért az évnek ezt a napját néztük ki a totális tolerancia ünnepének. Nemá, hogy a gyerekben az maradjon, hogy szívfájdítóan sóvárgott valami után és nem kapta meg. A legtöbb sóvárgás elmúlik pár hét vagy hónap alatt. Amelyik nem... az már megérdemli a "kipróbálást". Még akkor is, ha minket kiráz a hideg a fekete körömlakktól.
(még csak 7 éves a lányom, úgyhogy inkább rózsaszin pónikról, sellőfarkú barbie babákról van szó, illetve arról, hogy hagytam, hogy megjelenjenek az öltözékén a strasszok és flitterek. Imádják ami csillog, világít, sziporkázik :D)
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
adm
Nokedli
Nokedli
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.04.04. 11:49
Tartózkodási hely: föld nevu börtönbolygó

HozzászólásSzerző: adm » 2006.08.07. 12:19

A szavazáshoz újabb opció "Hobby apuka vagyoK"

Azon különös helyzetben vagyok, hogy aktuális párom hozott magával egy 6 éves utánfutót kapcsolatunkba. Cseppet sem bántam, bánom.
Jó barátok vagyunk a kisemberrel. :) Nem igyekszem az apa szerepet betölteni, van neki olyan. Az ajándékozás terén is megálltam a sponygyabob meg a kindertojásnál, azt szereti... És ha épp a mindennapi és a spontán jött idegrohamom nem teszi elviselhetővé számomra a gyermek korosztályt, csak veszem a kabátom és halkan behajtom az ajtót magam mögött. :) Néha nagyon jó tud lenni ...
A konvenciók baromságok, a felnöttek majmok és csak a kéjvágy az igazi, meg a rokendroll.
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.08.16. 10:31

hétvégiszülő írta:Apuka leülteti a 12 éves fiát, és azt mondja neki:
- Fiam, eljött az ideje, hogy elmeséljem neked, hogyan is születnek igazából a gyerekek!
A fiú a fülére tapasztja a kezét, és felkiált:
- Nem! Nem akarom tudni!
- De miért? - kérdi az apja döbbenten.
- Nézd, apa! Amikor 6 éves voltam, elárultad, hogy nem létezik a Télapó. Amikor 7 éves lettem, elárultad, hogy nem létezik a húsvéti nyuszi sem. Azt viszont már tényleg nem bírnám ki, ha most azt is elárulnád, hogy a gyerekcsináláshoz nem kell a lefeküdni lányokkal...
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/

Vissza: “Gyerekszoba”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég