Ha gyereked van, rájössz...

Gyereke szinte mindenkinek van (rossz esetben volt) és feltehetőleg lesz. Sőt, a legtöbbünkkel megtörtént, hogy maga is volt gyerek... Ezért is érdemes erről beszélni

Moderátor: Adél

Van gyereked?

Van, és örülök neki!
10
53%
Van, és már bánom is!
0
0 szavazat
Nincs, de még lehet.
5
26%
Nincs, és mindent meg is teszek érte, hogy ne legyen.
0
0 szavazat
Nem foglalkoztat a kérdés, csak röhögni jöttem.
0
0 szavazat
Nem tudom mi az a gyerek...
4
21%
 
Szavazatok száma: 19
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2008.09.30. 21:11

Gyermek nem hajlandó megismerni anyuci szíve választottját. Ezt anyuci eléggé sérelmezi, és tanácstalan. Én arra gondoltam, hogy valahogy úgy kéne megismernie, hogy nem tudja, hogy ő ő.(értitek) Egyenlőre ennyi tőlem. Más?
Elvesztett tekintélyt visszaszerezni hogyan kivitelezhető szerintetek? Bizalommal, bizalomkeltéssel?
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
vén banya
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1833
Csatlakozott: 2007.03.20. 07:06

HozzászólásSzerző: vén banya » 2008.09.30. 21:20

Werewolf írta:Gyermek nem hajlandó megismerni anyuci szíve választottját. Ezt anyuci eléggé sérelmezi, és tanácstalan. Én arra gondoltam, hogy valahogy úgy kéne megismernie, hogy nem tudja, hogy ő ő.(értitek) Egyenlőre ennyi tőlem. Más?
Elvesztett tekintélyt visszaszerezni hogyan kivitelezhető szerintetek? Bizalommal, bizalomkeltéssel?


Ha anyuci tanácstalan az nagyon gáááááááz....és nem részletezném tovább miért.. :cry: ..ami elveszett, az elveszett, csak az őszinteség marad mindenkor mindenkinek minden helyzetben...akkor sem könnyű, de könnyebb, és még többet kell foglalkozni most a gyerekkel, ha eddig nem így volt.....
A mosoly melyet küldesz, visszatér hozzád
(indiai mondás)
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2008.10.01. 00:19

Werewolf írta:Gyermek nem hajlandó megismerni anyuci szíve választottját. Ezt anyuci eléggé sérelmezi, és tanácstalan. Én arra gondoltam, hogy valahogy úgy kéne megismernie, hogy nem tudja, hogy ő ő.(értitek) Egyenlőre ennyi tőlem. Más?
Elvesztett tekintélyt visszaszerezni hogyan kivitelezhető szerintetek? Bizalommal, bizalomkeltéssel?



Gyermek ne zsarolja már a szülőt. Anyuci meg viselkedjen felnőtt módjára.
Nem a gyereknek kell szeretni az új "apukát", hanem anyucinak.
A gyereknek joga van utálni is azt aki szerinte szétrobbantotta a családját. (mindenképpen az új, ismeretlen pasas lesz a hibás). Anyucinak ezt is vállalnia kell amikor új kapcsolatban gondolkodik. Hogy ott sincs kolbászból a kerítés. Idővel az ellenállás úgy is csökken, ha a szülők normálisan (normálisabban viselkednek).
Egyébként az "én is elfogadom a te barátaidat, te is fogadd el az enyémeket" talán működhetne. Amennyiben van rá példa, hogy anyuci elfogadja a gyerek barátait. :D

Elvesztett tekintélyt nagyon nehéz visszaszerezni. Talán lehetetlen.
Nem tudom. Erről nincs elképzelésem. :):)
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien
Avatar
Adél
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2007.03.20. 21:36
Tartózkodási hely: Jelen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Adél » 2009.07.27. 06:07

Amikor úgy érzed, a gyerekeid kicsúsznak az irányításod alól, gondolj arra, hogy Isten sem tudta mindenhatóságát kiterjeszteni a saját gyermekeire. Isten megteremtette Ádámot és Évát.
Az elso amit mondott: NE TEDD.
-Ne tedd mit? - kérdezte Ádám.
-Ne egyél a tiltott gyümölcsbol.
-Tiltott gyümölcs? Van itt tiltott gyümölcs? Hé Éva, van tiltott gyümölcsünk!
-Na neee. - hitetlenkedett Éva
-De tényleg!
-Ne egyetek a gyümölcsbol! - mondta Isten.
-MIÉRT?
-Mert én vagyok az Atya és én azt mondtam! - felelte Isten és arra gondolt miért nem fejezte be a teremtést az elefántoknál. Pár perccel késobb látta, hogy gyermekei almát esznek és leszidta oket:
-Hát nem azt mondtam hogy ne egyetek a gyümölcsbol?!
-Ühüm. - dünnyögte Ádám.
-Akkor miért csináltad? - kérdezte az Atya.
-Nem tudom - felelte Éva.
-O kezdte - mondta Ádám.
-De nem!
-De igen!
-De nem!
Isten büntetése az volt, hogy Ádámnak és Évának is legyenek saját gyerekei.
...Mind így van ezzel, ki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta áll. Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik. - J.R.R. Tolkien
Avatar
Zsiráf
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2007.03.19. 11:08
Tartózkodási hely: az ingán

HozzászólásSzerző: Zsiráf » 2009.09.28. 16:53

Egyszer egy jól kereső apa úgy döntött, elviszi vidékre 7 éves kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt, hogy milyen szerencsés családban él.
Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy éjszakát töltöttek. Amikor a vidéki út végén tartottak, az apa megkérdezte fiát.
- Nos, mit gondolsz erről az útról?
- Nagyon jó volt, apa!
- Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?
- Igen.
- És mit láttál meg mindebből?
- Azt, apa, hogy nekünk egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk van otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák árasztják el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi udvarunk a kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát. És végül láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, és hogy boldog családként élnek. Te és anyu viszont egész nap dolgoztok, és alig látlak titeket.
Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette:
- Köszönöm apa, hogy megmutattad, milyen gazdagok is lehetnénk.

:vir:
Tőled függ, mit érsz el az életben!

Vissza: “Gyerekszoba”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég