varázskörök futtatása

Csillagokról, csillagjegyekről – komolyan, komolytalanul

Moderátor: Adél

Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.05.26. 21:14

Valaki aki egy ideig fontos volt nekem (ulajdonképpen még most is az, de valójában már nem beszélünk) egyszer, korábban ajánlotta hogy olvassam el Szász Ilma egyik könyvét.
Elolvastam. Tetszett.
Most Wolfi kérdezett valamit a vallásról és én meg akartam keresni azt a könyvet amit a srác ajánlott. Eljutottam Sz.I. weblapjára, ahol valamennyi könyve ott van.
És mit látok... én hülye... Szász Ilma "Tükör által" című könyvének én terveztem a borítóját.
Annyira sok könyvborítót nem terveztem, hogy ezt természetesnek vegyem.
És mindegy is már...
De a varázskör körbeért:)
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.29. 22:19

DEJÓ!
Trilox olyan híres, hogy már lopják a műveit =D>
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
fodorlnd
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2007.03.27. 17:35
Tartózkodási hely: Lyon

HozzászólásSzerző: fodorlnd » 2007.03.28. 14:53

Trilox írta:Valaki aki egy ideig fontos volt nekem (ulajdonképpen még most is az, de valójában már nem beszélünk) egyszer, korábban ajánlotta hogy olvassam el Szász Ilma egyik könyvét.
Elolvastam. Tetszett.
Most Wolfi kérdezett valamit a vallásról és én meg akartam keresni azt a könyvet amit a srác ajánlott. Eljutottam Sz.I. weblapjára, ahol valamennyi könyve ott van.
És mit látok... én hülye... Szász Ilma "Tükör által" című könyvének én terveztem a borítóját.
Annyira sok könyvborítót nem terveztem, hogy ezt természetesnek vegyem.
És mindegy is már...
De a varázskör körbeért:)



ez csak művészi feledékenység! :lol: :lol: :lol: Örülök neked! :)
"Légy kedves másokhoz, mert mindenki nagy csatát vív." (Alexandriai Philo)
Avatar
fodorlnd
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2007.03.27. 17:35
Tartózkodási hely: Lyon

HozzászólásSzerző: fodorlnd » 2007.03.28. 15:18

Trilox írta:Az ismétlődésekről... a spirálról amiben élünk. Ugyanazt újra, magasabb szinten, míg ki nem tudunk lépni a spirálból.

Sztori:

Játszottam nemrég egy játékban ahol volt egy kedves barátnőm MBea néven futott (Beatrix) Van egy barátnője, akinek ugyan nem ez az eredeti neve de Luci-ként ismertük. És egy belga pasi volt a szerelme.

Játszom egy játékban ahol van egy kedves lány MBea néven (Beáta)
Van egy barátnője akit Luci-nak hívnak. (onnan tudom, hogy ugyanúgy mint a korábbi esetben is előfordult, üzent neki az msn-es aláírásában.
És nemrég az msn-es aláírásban megjelent a "belga" mármint a szó.

Véletlen? Talán. Ha még Sárkány is megjelenik, akkor beállok kolduló szerzetesnek és hátralevő életemet az ezoterikus irodalomnak és a holisztikus világszemléletnek szentelem. Ja, ezt már megtettem. Akkor mindegy. :D

Mesélek mást.
Bárhogy próbálom elviccelni a dolgokat ezek valójában nem viccesek. Ha egyszer megtapasztaltad... ha valóban megélted, akkor már tudsz valamit aminek tudása soha többet nem fog békén hagyni.

Sok éve történt. Felléptem a mozgólépcsőre. Előttem végestelen végig senki. Leláttam egész az aljáig. Lábamon tűsarkú cipő, a kezemben könyv. (ahogy egy entellektüel libának ki kell nézni:D) Abban az időben nem igen léptem ki könyv nélkül. Természetes volt, hogy mindig mindenhol minden szabad percben olvasok. Így tettem akkor is. Álltam a lépcsőn, kezemben a könyvel.. és egyszer csak meghallottam a hangot. Nem a hangosbemondón, nem mellettem és nem is a fejemben belül hanem valahogy csak hallottam. "fogd meg a korlátot" nem parancsolta csak egyszerűen kijelentette. Nem volt se női se férfi hang. Se jó se roszz. De ha nagyon meg akarom fogni akkor inkább kellemes hang volt érzelmek nélkül.
Megfogtam a korlátot, és a következő pillanatban megállt a mozgólépcső.
Tudtam, hogy ha nem fogtam volna meg, nem kizárt, hogy a lépcső aljáig gurulok. Félelmetes volt a felismerés. Meg lettem mentve.
Azóta sem találkoztam a "hanggal" de tudom, hogy van. Vannak. És azt is, hogy egyszer hazatérünk.

Líra off.

Bármit megtehetsz. Elszámolnod a tetteiddel csak saját magad előtt kell.
"az vesse rá az első követ ki maga bűn nélkül való" mondta a nazareti a házasságtörő asszonyt vádlóknak.
És az egyik legfontosabb:
"Vádol valaki? Én sem vádollak. Menj, és ne vétkezz többet"
Na, ezeken is lehet pár évet rágódni. :DDD

Üdv.
Trilox


Szia! Örültem annak, amit itt írtál. Velem is történt hasonló. 2000 nyarán olvastam a Dalai Láma önéletírását. Amikor befejeztem, azt mondtam magamban, bárcsak egyszer élőben láthatnám, hallhatnám. Szeptemberben a Ferenciek terén jártam. A 7-es buszra szálltam volna, amikor egy hand azt súgta "Menj le az aluljáróba". Pillanatra megálltam, "miért?". Aztán eszembe jutott, hogy van ott egy ezoterikus bolt. Aztán az a gondolat jött, hogy nem akarok én semmit sem venni. Mégis lementem. A bolt ajtaján hatalmas plakát: "Októberben a Dalai Láma Budapesten, jegyek itt kaphatók...".

És még számtalan ehhez hasonló dolog történt. Egészen 2006 szeptemberéig. Akkor kezdődött a szaturnuszi ciklusom. Elég rendesen leföldelt. Néha úgy érzem, hogy spirituálisan teljesen elhülyültem. :cry:

Nekem is van egy Luci nevű ismerősöm (régen azt hittem barátnőm :) ). Neki is csak beceneve. Amúgy Kis Ibolya Krisztina. Nem tudom, hogy belga pasija van, vagy sem, de én nem vagyok messze a francia nyelvtől... :lol:
"Légy kedves másokhoz, mert mindenki nagy csatát vív." (Alexandriai Philo)
Avatar
fodorlnd
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2007.03.27. 17:35
Tartózkodási hely: Lyon

HozzászólásSzerző: fodorlnd » 2007.03.28. 15:33

Trilox írta:Belemagyarázás? Véletlen? Üzenet?

Igyekszem úgy elmesélni, hogy neveket ne mondjak és mégis érthető legyen...

Kaptam egy írást egy lánytól.
A novellában egy vers is volt.
Gondoltam megnézem a vers eredetét.
Rákerestem a neten.
Összesen három találat volt, amiből kettő ugyanarra az oldalra mutatott.
Az oldalon egy novellára, mely alatt annak a fiúnak a nickje szerepelt aki arra inspirált, hogy írni kezdjek. És a novella... mintha ő írta volna, rólam, rólunk, a csapatról a kapcsolatainkról az illúzióinkról. A novella dátuma szerint akár ő is lehetne.
Csakhogy a novella szerzője nem férfi, hanem nő. Akár ő is lehet. Hiszen csak illúzió.
A lány aki küldte a novellát szerintem semmit sem tud erről.
Én pedig csak azt tudom, hogy véletlenek nincsenek. És valami nagyon meg akar győzni engem valamiről. Csak nem tudom miről. Illetve csak sejtem. Hogy minden ésszerűség, a józan logika és a felnőtt gondolkodás ellenére, akár tudomásul veszem akár nem, egymás illuziói vagyunk. Nem csak én révedtem illúziókba, hanem ő is.
A szerepe az volt, hogy elindítsa azt ami elindult.
Nekem pedig, hogy megtanuljam amit kell.
Rajta vagyok.


Akkor szenvedek igazán, amikor az akaratom és a vágyaim nem hagyják, hogy azt élvezzem, ami adatott. Sztem is csakis a tapasztaláson keresztül tanulunk, különben miért is születtünk volna fizikális világba???
Hálás vagyok, hogy mertem szenszkrit is tibeti nyelvet és kultúrát tanulni 4 évig a Főiskolán, nagyon sokat adott... de, azóta egyre kevésbé merek kijelenteni bármit is. Vannak, akik a fejemhez vágják, hogy az én tanulmányaimmal nem itt kéne tartanom. De HOL? Van olyan, hogy "valahol"? vannak szintek? vagy ha vannak is, mi képesek vagyunk létni? Szerintem nem. Szóval, a sok tanulmányommal azt érzem, nem tudok semmit. Sok ezoterikus majom között én érzem magam hülyének. Nem furcsa? A nyelvtanuláshoz tudnám hasonlítani: M.o.-n tanulsz angolul. Elérsz középfokúra, és azt érzed a többi angolul beszélő magyar között, hogy tudsz, ami igaz is. Kiköltözöl angliába, és rájössz, hogy nem tudsz semmit sem. Én is, azzal a tévképzettel, hogy tudok, beköltöztem a szanszkrit és tibeti szövegek világába, a valóban nagyokhoz, és tudom, hogy nem tudok. Az ezoterikus majmok meg azt mondják, nagy az egóm, meg számonkérik, hogy mit tanultam eddig. Haláli. :lol: :lol: :lol:
"Légy kedves másokhoz, mert mindenki nagy csatát vív." (Alexandriai Philo)
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.03.28. 18:13

fodorlnd írta:Akkor szenvedek igazán, amikor az akaratom és a vágyaim nem hagyják, hogy azt élvezzem, ami adatott. Sztem is csakis a tapasztaláson keresztül tanulunk, különben miért is születtünk volna fizikális világba???
Hálás vagyok, hogy mertem szenszkrit is tibeti nyelvet és kultúrát tanulni 4 évig a Főiskolán, nagyon sokat adott... de, azóta egyre kevésbé merek kijelenteni bármit is. Vannak, akik a fejemhez vágják, hogy az én tanulmányaimmal nem itt kéne tartanom. De HOL? Van olyan, hogy "valahol"? vannak szintek? vagy ha vannak is, mi képesek vagyunk létni? Szerintem nem. Szóval, a sok tanulmányommal azt érzem, nem tudok semmit. Sok ezoterikus majom között én érzem magam hülyének. Nem furcsa? A nyelvtanuláshoz tudnám hasonlítani: M.o.-n tanulsz angolul. Elérsz középfokúra, és azt érzed a többi angolul beszélő magyar között, hogy tudsz, ami igaz is. Kiköltözöl angliába, és rájössz, hogy nem tudsz semmit sem. Én is, azzal a tévképzettel, hogy tudok, beköltöztem a szanszkrit és tibeti szövegek világába, a valóban nagyokhoz, és tudom, hogy nem tudok. Az ezoterikus majmok meg azt mondják, nagy az egóm, meg számonkérik, hogy mit tanultam eddig. Haláli. :lol: :lol: :lol:



Szerintem azt, hogy ki hogyan ítél meg, tök mindegy. Ráadásul a hazai ezoterikus majmokból sok van és elég jól meg is élnek belőle.
Az, hogy mit tanulsz, megint a te dolgod és biztosan, hogy előbb-utóbb hasznát is fogod venni az életben. Akár kis dologban, akár életmentő "műtétként". Szerintem az, hogy ilyen szuper dolgokat tanulhattál ajándék. És, hogy ebből mennyi "üllepedett" le, majd az évek, az életed eldönti.

Annak idején én eü. szakközépbe jártam (erős Halak beütéssel nem csoda), még az eü-ben is dolgoztam, igaz nem sokat. Hol vettem később hasznát? Egy kerti partin a barátunk elvágta baltával a kezét. Állítólag a nyomókötésem mentette meg+a gyors autó, ami a kórházba vitte (pfújj nagyképűség, de az orvos monta).
Aztán tanultam gyors- és gépírást. Most itt secperc alatt gépelek be bármit, míg a többiek esetleg vértpisilnek.
Vállalkozás szervező közgazda lettem a fősulin. Nincs gondom a számokkal, amit racionálisan megmagyaráznak, általában megértem. Simán kiszámoltam a család képletét a Parkerből, anélkül, hogy bárkit megkérdeztem volna. A géphez képes 1 fok eltéréssel, és számológéppel.
Lakberendezőként fogalkoztam a feng-shuival és ennek alapján egészen jól helyrehoztam a házasságomat és megértettem, hogy milyen energiák vannak körülöttünk. És ez elvezetett az asztrológiához.

És ez csak néhány papír megszerzésének a története. Szóval biztos vagyok abban, hogy neked még dolgod van azzal, hogy ezeket a nyelveket tanultad. És így vagy úgy de hasznod lesz belőle.

És hol itt a csoda (csak, hogy a topik címéhez is hűek legyünk)? Hogy megértettem, hogy minden mindennel összefügg és azt, hogy műkszik az asztrológia (még a tanulmányaink megválasztásában is).

Bocs a hosszúságért! :lol: :oops: :lol:
Vagyok aki vagyok.
Avatar
fodorlnd
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2007.03.27. 17:35
Tartózkodási hely: Lyon

HozzászólásSzerző: fodorlnd » 2007.03.29. 13:29

Számomra az a csoda, ha egy Anyuka v. Apuka igazi életbölcsességet hagyományoz a gyermekeire, ha megtanítja őket arra is, amit iskolában nem lehet tanulni. Sokkal nagyobb életfeladatnak tartom, mint bármi mást, pedig mellretűzhető rangot nem adnak érte. :lol:

Mostanában fedeztem igazán fel, hogy már sokmindent ledoglgoztam, de még mindig a szüleim "karmáját" élem. Most azon dolgozom, hogy ezeket is végleg feloldhassam. Nem könnyű, de minden alkalommal, amikor a rosszul belémültetett klisét kezdem játszani, figyelmeztetem magam, hogy rögtön álljak le. Egyre kevésbé fordul elő, és a végén el fog tűnni. Müller Péter jóskönyvében olvastam, hogy ha magamat megválatom, akkor a szüleimet és a felmenőimet is megváltom. Ez annyi erőt és örömet ad! :wink:
"Légy kedves másokhoz, mert mindenki nagy csatát vív." (Alexandriai Philo)
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.03.29. 14:54

fodorlnd írta:Számomra az a csoda, ha egy Anyuka v. Apuka igazi életbölcsességet hagyományoz a gyermekeire, ha megtanítja őket arra is, amit iskolában nem lehet tanulni. Sokkal nagyobb életfeladatnak tartom, mint bármi mást, pedig mellretűzhető rangot nem adnak érte. :lol:


Egyre kevésbé fordul elő, és a végén el fog tűnni. Müller Péter jóskönyvében olvastam, hogy ha magamat megválatom, akkor a szüleimet és a felmenőimet is megváltom. Ez annyi erőt és örömet ad! :wink:



Igazi életbölcsességet úgy tudsz -szerintem- hagyományozni, hogy úgy éled az életed. Ammmeg baromi nehéz!


Ez a Jóskönyves dolog teccik! Nálunk lenne mit megváltani visszamenőlegesen (is)! :smt084 :smt084
Vagyok aki vagyok.
Avatar
fodorlnd
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2007.03.27. 17:35
Tartózkodási hely: Lyon

HozzászólásSzerző: fodorlnd » 2007.04.30. 16:16

Jupiter írta:
fodorlnd írta:Számomra az a csoda, ha egy Anyuka v. Apuka igazi életbölcsességet hagyományoz a gyermekeire, ha megtanítja őket arra is, amit iskolában nem lehet tanulni. Sokkal nagyobb életfeladatnak tartom, mint bármi mást, pedig mellretűzhető rangot nem adnak érte. :lol:


Egyre kevésbé fordul elő, és a végén el fog tűnni. Müller Péter jóskönyvében olvastam, hogy ha magamat megváltom, akkor a szüleimet és a felmenőimet is megváltom. Ez annyi erőt és örömet ad! :wink:



Igazi életbölcsességet úgy tudsz -szerintem- hagyományozni, hogy úgy éled az életed. Ammmeg baromi nehéz!


Ez a Jóskönyves dolog teccik! Nálunk lenne mit megváltani visszamenőlegesen (is)! :smt084 :smt084


Sztem van olyan szülő, akinek ez többé-kevésbé sikerült.

Ne haragudjatok, nem tudok olyan sokat veletek lenni. Francia szak + szakdoli + mindennapi teendők... Sokszor csak elolvasom, amit írtok, de ritkán van időm hozzá is szólni... meg vannak itt nálam okosabbak is... :lol: :lol: :oops:
"Légy kedves másokhoz, mert mindenki nagy csatát vív." (Alexandriai Philo)

Vissza: “Csillaghajó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég