Asztrobirodalmi lépegető

Csillagokról, csillagjegyekről – komolyan, komolytalanul

Moderátor: Adél

Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

Asztrobirodalmi lépegető

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.03.30. 11:46

Nekem kezdő asztrotanoncként lennének kérdéseim, amikre a választ könyvekben nem találom (vagy én nem veszem ki), illetve az asztrosuliban nem tehetem fel, mert a többiek még nem járnak ott.
Örömmel veszem, ha hozzáértők válaszoltok.


Kérdésem:
Mivel neki 1 fokon belül van az együttállása a Napja "elégeti"-e a Merkúrt és a Jupitert (valahol ezt olvastam). Mi erről a véleményetek?

Másrészt:
Szinasztriában mi számít együttállásnak? Magyarán milyen orbisok vannak pl. Nap-Nap között?

Illetve:
Van-e jelentősége a felszálló holdcsomópont és egy bolygó együttállásának a szinasztriában.

Ha szakkönyvet ajánlotok, annak is örülnék. :) :)

Előre is köszi: Marcsi :idea: :idea: :idea:
Vagyok aki vagyok.
skar mkhan
Nokedli
Nokedli
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2007.03.21. 17:11

HozzászólásSzerző: skar mkhan » 2007.04.02. 18:17

Kezdjük aszakkönyvekkel akkor (az a legegyszerűbb :P):
John Frawley: A valódi asztrológia
Uő: A valódi asztrológia alkalmazása
Kristina Waardahl: Klasszikus kérdőasztrológia a gyakorlatban
Bonatti: Anima astrologiae
(utóbbi kettőben van szó az elégetettségről és társairól is)

Elégetett a bolygó,ha 8°-on belül áll a Naptól. Itt azonban nem elég az ekliptikai hosszúságuk közti különbséget nézni, mert ha az getnivalónak jó nagy a szlessége,akkor előfordulhat,hogy nem ég mégsem, mert azzal együtt már elég messze van a Naptól. Ha egy fokon belül állnak,akkor ez itt nem lehet gond. Ha viszont 17'-en belül vannak a Naphoz, akkor a Nap szívében állnak, amit bizonyára nagyon élveznek.

Klassztróban szinasztria nincs, én meg nem tartogatok senki számára csillepetéseket, de úgy emlékszem ;~))) a legtöbb csillagfejtő felezi az orbiszt szinasztriakor. De mivel csf.-ben nincs szabály, csak mű legyen a köd, sztem csak tantóbácsidtól kell megkérdezned, mit javasol ő.

Mlsg, ha nincs két perce szünetben, óra után ilyen egyszerű kérdésekre válaszolni, mi a francért tejelsz neki? Mégis, hanyadéves anyag az elégetettség pl.? Vag ymiért nem ugrasz egy évfolyamot, ha le vannak maradva?
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.04.05. 07:36

skar mkhan írta:Kezdjük aszakkönyvekkel akkor (az a legegyszerűbb :P):
John Frawley: A valódi asztrológia
Uő: A valódi asztrológia alkalmazása
Kristina Waardahl: Klasszikus kérdőasztrológia a gyakorlatban
Bonatti: Anima astrologiae
(utóbbi kettőben van szó az elégetettségről és társairól is)

Elégetett a bolygó,ha 8°-on belül áll a Naptól. Itt azonban nem elég az ekliptikai hosszúságuk közti különbséget nézni, mert ha az getnivalónak jó nagy a szlessége,akkor előfordulhat,hogy nem ég mégsem, mert azzal együtt már elég messze van a Naptól. Ha egy fokon belül állnak,akkor ez itt nem lehet gond. Ha viszont 17'-en belül vannak a Naphoz, akkor a Nap szívében állnak, amit bizonyára nagyon élveznek.

Klassztróban szinasztria nincs, én meg nem tartogatok senki számára csillepetéseket, de úgy emlékszem ;~))) a legtöbb csillagfejtő felezi az orbiszt szinasztriakor. De mivel csf.-ben nincs szabály, csak mű legyen a köd, sztem csak tantóbácsidtól kell megkérdezned, mit javasol ő.

Mlsg, ha nincs két perce szünetben, óra után ilyen egyszerű kérdésekre válaszolni, mi a francért tejelsz neki? Mégis, hanyadéves anyag az elégetettség pl.? Vag ymiért nem ugrasz egy évfolyamot, ha le vannak maradva?


Szijjja kedvs Skar!
Most olvastam vissza, nem tudom, hogyan de lemaradt az eleje. Szóval nagyobbik gyermekemről van szó. És együttáll a Napja, Jupitere, Merkúrja egy fokon belül. Megnéztem a szélességit, az is 8 fokon belül van. A dolog pikantériája, hogy úgy tűnik -eddig-, hogy a Merkúri energia tényleg gátolva lehet, mert a gyerek nagyon okos, értelmes, viszont a beszéddel gondja van. Nem a mennyiséggel -avval anyjára ütött-, hanem raccsol és pösze, nem forog a nyelve, pedig már 4 éve járunk logopédushoz (mondjuk lusta is hozzá, mint a franc).

A szinasztria meg azért érdekel, mert mikor összevetettem kettőnk képletét, kiderült, hogy az ő Halak Nap-Jupiter-Merkúr stelliuma együttáll az én Nap-Szaturnuszommal (ez nekem stellium, mert a Merkúr is ott van, de jelen esetben az már nincs orbiszon belül). E mellett van egy Halak-Szűz Mars szembenállásunk és abszolute együttáll a Bak Holdunk.

Szóval van némi dolgunk egymással! :lol: :lol: :lol:

Nem tanítóbácsim van, hanem tanító nénim és 4-en járunk hozzá. Mivel nem "szervezett" iskola, nem tudok évfolyamot ugrani (egyébként sem hiszem, hogy annyival előrébb járnék). :idea: :idea:

A könyvajánlót köszönöm. A Kristina Waardahl könyvet már keresem egy ideje, nem lehet kapni, de majd meglesz, ha itt lesz az ideje.
Mégegyszer köszi! :lol: :lol:
Vagyok aki vagyok.

Vissza: “Csillaghajó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég