túl komolyan vett képek - (by Belzee)

Belzee kávéházi képíró rovata

http://gportal.hu/portal/leo-yeah/

Moderátor: Adél

mi alapján döntöd el melyk kép tetszik neked?

Kellemes színek, ezstétikus keret, illik a lakáshoz...
0
0 szavazat
Van mondanivalója és értelmezni is lehet !
0
0 szavazat
Több, réteg mondanivalót hordoz magában...
6
67%
A befeztetési tanácsadóm mondta, ez szép!
3
33%
 
Szavazatok száma: 9
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.06.13. 18:24

ha zilla is szólt valamit elmondom
addig is szériázom tova :P
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.06.17. 12:43

Elsőre furcsa. Aztán rájöttem csak az zavar, hogy az arcot magát szépen kidolgozták, a többit (haj, nyak stb) pedig csak jelzésszerűen, ami nem baj. De igénytelenül! És ez az igénytelenség a zavaró számomra.
Pedig az arc, a jellem szépen megrajzolt, igazi figyelemről árulkodik a rajzoló részéről, a tekintet kifejezően sikerült ábrázolni és értelmesen, feltehetően maga Kondor is az lehetett. (Mivel nagyon ismerős volt a neve, de nem emlékeztem ki is ő, utánanéztem egy lexikonban. Kondor maga is festő, grafikus vala (56-ban diplomázott), és újító, amint írják. Ah, persze-persze, bólogatok, és továbbra sem tudok hozzá kapcsolni műveket... öhm. Aztán kiderült, hogy ő a költő is... Vagyúgy.)
Amúgy a stílus (vonalkás, szálkás) nem a kedvencem, én a plasztikusabbat szeretem. (Ez magánügy). De ellentmondásos a gyertya-szerű megvilágítás hangulatával...!!!
Ennyi jutott eszembe.
Ja, és nem tudom elolvasni, hogy ki rajzolta, ami zavar, mert lehet hogy fontos információtól esem így el...

Akkor most szabad a gazda!
Ki vele: mi vele a bökkenő! Kíváncsian várom!
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.06.17. 18:37

szóval Kondor Bélabá' mindannyiunk nagy kedvence így első ránézésre :wink:
a rajzot azért tettem be hogy elkezdjük kicsit összetettebben és zilla rá is harapott =D>
a rajzot nem tartom lényegesnek ki csinálta de szép a vonalvezetése és ezért itt a helye :P

KONDOR Béla
(1931, Pestszentlőrinc - 1972, Budapest)
A Képzőművészeti Főiskola festő majd grafika szakán tanult művész rendkívüli sokoldalúságát az is jelzi, hogy a legkülönbözőbb grafikai technikák alkalmazása mellett festményeket alkotott, verset s prózát írt, a fényképezésben új utakat keresett s orgonálni is kitűnően tudott. Művészete az avantgarde irányzatok helyett a múlt nagy tradícióihoz tudott úgy kapcsolódni, hogy a stiláris, tematikus és ikonográfiai motívumokat szuverén módon olvasztotta sajátos kifejezőrendszerébe. Egyéni mitológiát megteremtő művészetében korunk kihívásaira válaszolva értelmezte újra a szimbólumokat. A repülés, a szárnyalás Kondornál gyakori témájában különös jelképeket teremtett rovarok (Darázskirály, 1963), madarak s repülő szerkezetek (A műtücsök felröppentése, 1960) képében. A klasszikus és keresztény mitológia jelképeit, ambivalens tartalmak forrásává változtatta. Az angyalok, a kerubok, a teremtés és a rombolás géniuszai a kondori ikonográfia legkülönösebb alakjai. Angyalai, szentjei, bibliai hősei a Jó és a Gonosz polaritását az ember megkísértésén keresztül tárják fel. Krisztust ábrázoló képein a keresztrefeszítés korunk számára szóló üzenete foglalkoztatja (Pléhkrisztus, 1964; Krisztus a kereszten, 1971). A földi szférában létező ember arcváltozásait, az emberi színjáték tragikus szerepeit gyakran az isteni-szellemi szféra angyalaival szembesítve tárja elénk többértelmű olvasatok, ambivalens jelentések felvillantásával. Önarckép sorozatához (Valaki önarcképe) az aszimmetriára épülő diszharmónia kinyilvánításán keresztül, az irracionálissal szembenéző magatartás a kulcs. Falképei közül legharmonikusabb alkotása a Szent Margit legendáját feldolgozó margitszigeti pannója (1968). Életművének egyik csúcspontja A szentek bevonulása a városba (1972) című monumentális olajkép is falra szánt - de a megrendelő visszautasítása miatt múzeumba került - alkotás. A szemlélő számára többféle olvasatot kináló, a művész groteszk s ironikus felhanggokkal teli tragikus történelemszemléletét, filozófikus világképét tükröző alkotás a kondori életút szintézisének tekinthető.
Kép
esztétikai minőségek után kutatok ennek egy töredéke ami ide lejut
eljutni a realizmustól az absztrakt művészetig ami a realizmus alapját képezi csak egy új minőségi szinten hogy aki velem tart ezen a tanulmányi kalandozáson az út végén szuperlatibuszokba szállva ne vegyen jegyet mert bérlete lesssssssssz :twisted:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.06.17. 21:36

Esztétikai minőségek?
Jól hangzik. Érdekel.
eljutni a realizmustól az absztrakt művészetig ami a realizmus alapját képezi csak egy új minőségi szinten

Ezt/ennek módját egyenlőre még nem értem, de majd biztos fogom.
Kalandra fel!
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.06.17. 22:52

Az a helyzet, hogy én néhány Kondor rajz alatt vesztettem el a szüzességemet. :blush2: Úgyhogy Kondorral elfogult vagyok. :D
Az absztrakt művészetet meg helyből kedvelem. Vagyis... mint mondtam... Nekem nem a formával van bajom többnyire, hanem a gondolattal amit a kép nap-mint nap az agyamba nyom.

És még valami ami eszembe jutott.
Amikor műtörit tanultam... egyfolytában ment a vetítés. Vagyis szinte mindent diáról és reprókról ismertem. És bizony a valóságban sokszor nem volt annyira jó, színes, tetszetős a kép, mint a dián. Csak kevés festő volt akinek az ecsetkezelése lenyűgözött. Akinek a dián aprólékosan kidolgozottnak tűnő ruhacsipkéiről és ékszereiről kiderült, hogy néhány jól elhelyezett könnyed ecsetvonásról van szó...
És a fantáziám határtalan... a fehér alapon fehér négyzetből írtam a legjobb házidolgozatomat. Szerintem jó téma. :D

Elmondom, szerintem miért jó a Kondor kép.
Ez egy tanulmányrajz. Nagy valószínűséggel csak egyetlen "probléma" megfigyelésére, megoldására született. Amit Zilla is jól meglátott. A nagyon sajátos fény játék amit jól kidolgozott az alkotó. A többi, az elnagyoltság... engem nem zavar. Szeretem azokat a képeket amik lazák és nincsenek faltól-falig kisatírozva. :D
És ami a képről eszembe jut, azokat a gondolatokat is szeretem.
Okos, veszélyesen okos fickót ábrázol a kép.
A szeme csillogása (ami fantasztikusan klasszul élő) magávalragadó.
Bele tudnék szeretni ebbe a férfibe aki a képen van, úgy, hogy sosem találkozom vele élőben.
I'm sorry. Nekem bejön a kép.
(egyébként nem önarckép?)
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.06.18. 00:20

Az alkotó szignóját odáig sikerült kisilabizálnom, hogy: ifj
szóval valószínűleg nem önarckép :lol:

Nekem nem jön be mint pasi... nem tetszik az orra és a szája közti része. :lol:
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.06.18. 12:42

Trilox írta:Az a helyzet, hogy én néhány Kondor rajz alatt vesztettem el a szüzességemet. :blush2: Úgyhogy Kondorral elfogult vagyok. :D

nade Trilox ez perverzebb mint Jim Morison sírkövén csinálni :blush2:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.06.18. 20:20

Belzee írta:
Trilox írta:Az a helyzet, hogy én néhány Kondor rajz alatt vesztettem el a szüzességemet. :blush2: Úgyhogy Kondorral elfogult vagyok. :D

nade Trilox ez perverzebb mint Jim Morison sírkövén csinálni :blush2:


Wow! Neked ott volt? :D:D:D
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.06.18. 21:49

nem csak a Doors-ot szerettem a kiskrapek nem hatott meg, de ezt a kondor-os dolgot kifejthetnéd akkor én is elmesélem miért kezdtem el festeni komolyabban 16éves koromtól kezdve :D
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.06.18. 23:35

Belzee írta:nem csak a Doors-ot szerettem a kiskrapek nem hatott meg, de ezt a kondor-os dolgot kifejthetnéd akkor én is elmesélem miért kezdtem el festeni komolyabban 16éves koromtól kezdve :D


Attól tartok, hogy félreértettél. Nem engem rajzolt Kondor és közben... izé..., hanem az ágy fölött két Kondor tollrajz volt, méghozzá azt hiszem a saját verseihez, vagy Nagy László versekhez...
Erre nem emlékszem. De az első igazi szerelemre igen.
És arra, hogy tetszettek a rajzok. Izgalmasak, kicsit félelmetesek, misztikusak voltak. Nem biztos, hogy most is szeretném őket, de akkor nagyon tetszett.

Nos? Miért kezdtél festeni?:)
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.06.24. 11:21

kamaszoknak minden bizarr dolog tetszik:) ebből az jött le

íme az én sztorym:
Ált isk kicsi korom óta Lukács "Gabi'bá" Gábor művész-rajztanár példázatok voltak szemeim előtt ami középiskolában is folytatva lett de elég svédcsavarosan.
A Medgyessy Gimn. mellett van Debrecenben a HOLLÓ LÁSZLÓ EMLÉKMÚZEUM én meg a fentnevetett gimi rajz tag hallg ként kötelességemnek éreztem lógni a szomszédban a reál órákról és nézegetni a "nagy őreg" mesteri munkáit amikor csak tehettem és nem volt olyan hogy nem :twisted:
első látogatásomnál kiszaladt a számon: "jobban szeretem mint az apámat" ominózus mondata amire a teremőr néni megszólított és lelkemre kötötte keressem meg ki volt az aki ezt előttem mondta egy hasonló szituban 10 évembe telt de a művtörit megszerettette az biztos :D
következő évben már a Dolg Gimn-be jártam hogy legyen időm festeni jobb is volt mint egy nappali suli
Kép
Holló László, Ivó nő
Holló László, Kiskunfélegyháza, 1887-Debrecen, 1976, Olaj, vászon. 106x80 cm J.b.f.: Holló L. 1925 Bekarcolt szignó a jobb alsó sarokban. Hátulján gyűjteményi cimke: Dr. Loeszl Jánosné
Kikiáltási ár : 1.200.000 HUF
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.06.24. 13:09

A sztori jó.

A képtől kiütéseket kapok.
Látom én pontosan, hogy mitől "jó" a kép, de nekem nem kellene.
Ha a műtöri tanáromnak kéne elemzést beadnom róla akkor példálózhatnék impresszionista ecsetkezeléssel, perspektívával és erővonalakkal. Szóval... be tudnám bizonyítani, hogy nagyszerű darab, de még a repróját sem raknám ki a falra.

Még jó, hogy itt "álnéven" futok és nem égetem a hozzáállásommal művészettörténész barátnémat, akinek az albumait is tervezem.
:D:D:D
Hozzá kell tenni, hogy amikor valamire azt mondom neki, hogy nekem tetszik, akkor kiderül, hogy az egy különlegesen remek darab.:D
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.06.24. 20:15

akkor bizony tied a staféta lássuk mi az a remek amit Tri is annak tart :twisted:
mert én biz' Holló szineivel eléggé elfogult vagyok :wink:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.07.02. 16:23

Ez valami döbbenet nekem, amit találtam.
Előbb ide teszem, azután majd elmondom, hogy mi a döbbenet, majd ha elmondtátok, hogy mit gondoltok a képről.

Kép
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.04. 17:58

mit is gondoljak...
valaki kivágta a rezet:)
elég rossz a felbontás de foltmaratásos rézkarc esetleg a camera obscura is szerepet játszhat de a téma így elég blődnek tűnik de nem baj azért szépen kidolgozott
az a zöldes cucmó pedig fenomenális benne
de így sem mond semmit a történet nem él számomra
PASSZ! :cry:
:twisted:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/

Vissza: “Kortárs művészetek, kortárs művészek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég