túl komolyan vett képek - (by Belzee)

Belzee kávéházi képíró rovata

http://gportal.hu/portal/leo-yeah/

Moderátor: Adél

mi alapján döntöd el melyk kép tetszik neked?

Kellemes színek, ezstétikus keret, illik a lakáshoz...
0
0 szavazat
Van mondanivalója és értelmezni is lehet !
0
0 szavazat
Több, réteg mondanivalót hordoz magában...
6
67%
A befeztetési tanácsadóm mondta, ez szép!
3
33%
 
Szavazatok száma: 9
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

túl komolyan vett képek - (by Belzee)

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.15. 11:31

Esztétika Vs. Didaktika a művészetben,
illegális fogadóiroda 8)
miért tetszik és miért nem, :smt024
válaszokat várok és adok-kapok jellegét őrizem :blah:
meséld el te hogy látod a festményt amit kibeszélünk 8)
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.15. 11:48

Előljáróbá írta:MARKÓ Károly, id.
(1791, Lőcse - 1860, Villa Appeggi, Olaszország)
Magyar alföldi táj gémeskúttal
1853
Olaj, vászon, 41 x 53 cm
Magyar Nemzeti Galéria, Budapest
Markó gyakran félbeszakította itáliai tartózkodását, hogy Magyarországra látogasson. Korai korszakától eltekintve nagyon ritkán festett magyarországi tájképet, így az 1853-ban készült kép ritkaságnak számít. Habár Markó neoklasszicista volt, ez a tárgyválasztása romantikus, de a tárgy mellett a festés módja is romantikus jegyeket mutat.

Kép
Szép-szép de sajnos az lett a vége, ennek a nagy romantikus tájelméletnek, hogy a jónép itt megált a fejlődésben, esztétikus, és ne tovább festő uraim!
Ne menjenek a Markón kívűlre, mert a kezükre csapok!
nem szeretjük az ilyen belemagyarázós dolgokat, egy kép legyen esztétikus és romantikus azon túl: kuss!
hazafi alföldön nem pofázik, áll és bambúl, a nyájra, a gémeskútra, a lovas betyárra, mikot mi jut, mert egyszerre sokmindennel nem kell tömni a fejét az egyszeri parasztnak,azt úgyse fogja megfizetni...
Minimál!-mint a lakberendezésben- A keveseb az több!- jobban lehet elhelyezni bárhol...
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.05.15. 11:57

Én többnyire úgy "vásárolok" festményt, hogy arra gondolok, akarom-e ezt nézni nap mint nap? Akarom-e azt a gondolatot, vagy azokat a kérdéseket amiket a festmény ébreszt.
Őszinte legyek? Többnyire nem akarom...
Ettől a képtől reménytelenül pocsék hangulatba kerülnék. És ezen az sem segít, hogy tudom (hisz megtanultam az iskolában), hogy ez a maga nemében értékesnek számító alkotás. És szeretnem kéne. Nem megy. :?
Szomorú, magányos, elkeserítő és még az ég is felhős! :D

(most jön a szokásos "de hülye vagy te Trilox" :D:D)
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.15. 12:03

Pontosan erről van szó, jól megláttad a problematikáját a topicnak :twisted:
az én irónikus humorom (remélem az :? ) indítson el egy beszélgetést az adott művek kapcsán, néha sikító frászt kapok a bugyuta festményektől én is, persze ezt csak halkan merem idetenni
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.18. 23:21

Salvador Dalí

festőművész, szobrászművész

(Figueras, 1904. május 11. – Figueras, 1989. január 23.)
1982 Othello Velencéről álmodik Kép
Dalinál minennek oka van és ez nem más mint a megtévesztés, a vízmosta szirt puhaságát az állcsúcson ülő játékmaci érdes szinte szilaszerü megfogalmazása teszi hangsúlyossá és erőss megvilágítást kap hátúlról mely égbolt hosszas tépelődés után paráztatni kezdi a szemlélőt, mintha maga Apolló tekintene ránk, arannyal futtatott felhő álarca mögül Dali legnagyobb megelégedettségére.
Azon lényegtelen elemek érzékeltetésére a lilás hideg árnyalatok visszafogott használatával utal, mintpéldául: a tenger vizes és párás, a sziklaszirt hideg kőböl van akárcsak Othelló is egy hidegvérű gyilkos ahelyett, hogy Arabs Telivérnek született volna és ez esetben nem féltékenykedik Velencei feleségére, mely halált okozó súlyos testi sértésbe torkolott a viszontlátás időpontjától számított egy miatyánk két ária eltelte után.
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.19. 18:23

DERKOVITS Gyula
(1894, Szombathely - 1934, Budapest)
Kintornások (Tűzevő vándorartista)
1927
Olaj, vászon, 100 x 80 cm
Magyar Nemzeti Galéria, Budapest
Kép
dinamikus téri ábrázolásmód egy hiper-perspektíva segítségével agresszív formavilág, melyet a képből kifutó vonalak tesznek egésszen mozgalmassá és a semmi szélén létező emberek világa. A néző maga is egy ablakból tekinti végig a jelenetet.
Drámai kép ez, melyet erőssít a Kintornások lebegése és a nézőközönség rejtőzködése akárcsak a finom egyensúlyozás színvilágában /vörös- zöld, okker-indigó szembeállítása/
.
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.05.20. 10:53

Na, ha valamit nem bírok, az pl az ilyen képek. Ideges leszek tőle, és bosszant ha ránézek. Túl negatív, görcsös és ronda.
A színei viszont jók, azt tetszik. Ha valami opál-üvegen át nézném, tetszene... :lol:
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.20. 21:52

zilla írta:Na, ha valamit nem bírok, az pl az ilyen képek. Ideges leszek tőle, és bosszant ha ránézek. Túl negatív, görcsös és ronda.
A színei viszont jók, azt tetszik. Ha valami opál-üvegen át nézném, tetszene... :lol:
:D ezt kifejtenéd bővebben :? mi az ami bosszant? a témaválasztás? a formavilág?
csak azért kérdezek rá mert ez nekem fontos :-$
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Vendég

HozzászólásSzerző: Vendég » 2006.05.24. 14:29

Az agresszív formavilág.
Nem szeretem az ilyenre rajzolt embereket, a csúnya arcukat, a merev, elnagyolt, drabális testábrázolást. Feltehetően maga a festő görcsös és ettől lesz visszataszító az amit fest.
Nem emlékszem, milyen a többi képe. Ha mind ilyen, akkor a festő stílusával van bajom, ha meg csak ez a kép ilyen, akkor a mondanivalójával... amit nem értek.

Bár, ha a dátumra tekintek, akkor az rémlik be, hogy ez a stílus kortünet.
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.05.24. 14:33

Na, ez én voltam. :smt003
Mire megírtam, kiléptetett...
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.05.25. 14:59

Anonymous írta:Az agresszív formavilág.
Nem szeretem az ilyenre rajzolt embereket, a csúnya arcukat, a merev, elnagyolt, drabális testábrázolást. Feltehetően maga a festő görcsös és ettől lesz visszataszító az amit fest.
Nem emlékszem, milyen a többi képe. Ha mind ilyen, akkor a festő stílusával van bajom, ha meg csak ez a kép ilyen, akkor a mondanivalójával... amit nem értek.

Bár, ha a dátumra tekintek, akkor az rémlik be, hogy ez a stílus kortünet.



Nekem nem ezt hozza.
A lebegő térérzet jól kifejezi a mutatványosok bizonytalan létét, illetve a nézők pillanatokig tartó felszínes örömét.
A testábrázolás... ami nem az idealizmust célozza meg az csúnya? A hétköznapi ember ilyen. Nagydarab, elnagyolt, durva. Utazok a metrón és néha úgy érzem, hogy ennyi ufót összehozni egy kocsiba... mint a MIB-ben amikor K körbenéz a postahivatalban...:D És én is csak egy vagyok közülük.
Nekem a színeivel sincs bajom. Én nem érzek a képben semmi görcsösséget. Két lábbal áll a földön és kissé megbolondította a teret az erkély melvédjének fura perspektívájával.
Engem a gondolat nyomaszt ami mögötte van. azért nem raknám a falra.
A hiábavaló dolgok művelése, és azok akik tapsolnak hozzá.
A szellemi és érzelmi nyomor, ahol az ingerküszöböt csak valami veszélyes és látványos dolog éri el. A másik ember kiszolgáltatottságának kukkolása. Ezek amikből nem kérek...
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.06.02. 11:46

sokszor hallottam a fotorealista festészetet támadóktól a reneszánsz és flamand iskolákra való ujjal mutogató kritikákat, számukra lehet a NatGeo ezen cikkje
NATIONAL GEOGRAPHIC MAGYARORSZÁG HÍRLEVÉL írta: A reneszánsz festők rejtélyes trükkjei

A Da Vinci-kód kapcsán milliókban tudatosodott, hogy a reneszánsz egyik legnagyobb alakja milyen "trükköket" alkalmazott festményein, amelyekből aztán évszázados rejtélyek születtek. Nem Leonardo volt azonban az egyetlen, kortársai és a következő évszázad művészei közül sokan speciális tükrök és lencsék segítségével készítették képeiket.

Volt egy korszak a festészetben, amikor a mesterek arra törekedtek, hogy műveik minél tökéletesebben hasonlítsanak a valóságra. Főként a flamandok, és az olaszoknál Caravaggio művei annyira realisták, hogy már-már fotográfiának tűnnek. Az utóbbi években merült fel a gyanú a kutatókban, hogy e mögött valami "trükk" lehet. A gyanú megalapozottnak bizonyult.

Caravaggio, Van Dyck, Vermeer, Memling, Raffaello, Velázquez, Ingrés és mások tükrökből és lencsékből álló optikai rendszerekkel vetítették vászonra a kiválasztott témát és ezt a képet rajzolták körül, majd festették ki.

Roberta Lapucci, a firenzei egyetem tanára publikált erről több cikket, amelyekben elmélete alátámasztására számos tényt sorol fel. Az optikai rendszerek alkalmazása, ugyanis nyomokat hagyott a kész festményen. Nagyrészt olyan hibák fedezhetők fel rajtuk, amelyek a lencsék beállításával kapcsolatosak. A festőnek el kellett mozdítania azokat, hogy a kompozíció más-más részletekre fókuszáljon. De ez a változtatás az egységes perspektíva rovására ment.

Szemléletesen kimutatható ez például Caravaggio Emmauszi vacsoráján, amelyen a közeli kezek kisebbnek látszanak, mint a távolabbiak, a gyümölcsök a kezekhez viszonyítva aránytalanul kicsik. A másik hiba a lencsék kezdetlegességéből adódott. Az akkor használatosak ugyanis homorúak voltak és fordított képet vetítettek a vászonra. Jobb oldalon mutatták, ami a valóságban baloldalon volt, és fordítva. Példa rá ugyancsak Caravaggio balkezes Bacchusa.

David Hockney amerikai művészettörténész szintén hasonló véleményre jutott. Szerinte ezzel magyarázható, hogy a XVI. századi festészetben annyi balkezes portré van. Később, az optika fejlődésével, ezek eltűntek.

Az elmélet mellett szól az is, hogy Caravaggiónak nincsenek sajátkezű rajzai, vagy tanulmány-vázlatai. Úgy állíthatta be modelljeit, mint rendező a színészeket, majd megfestette a vászonra vetített képmásukat. Később sok művész használta ezt a technikát olyan mozdulat, vagy arckifejezés rögzítésére, amelyet egyetlen modell sem tudott volna olyan sokáig tartani, mint ameddig a festő megfesthette volna.

A technika alkalmazásáról annak idején a festők hallgattak, mert a vaskalapos akadémikusok nem kedvelték a "kis fényes üvegkorongokat" és könnyen eretnekséggel vádolhatták használóikat.
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.06.05. 13:54

Ezt a buktát!!!!!!!!!! :lol:
De azé ügyesek voltak. Ők ötszáz évre vesztették a szemfényt.
Mi meg...?!
Csak most, amikor már olyan isssznyújan okosok vagyunk itten a világba, számítógép, www, űrhajók, nukleálenergi, génsebészet, klónozás, fenetuggyamégmik... mi meg... most jövünk rá. Vérciki.
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.06.12. 20:49

Kép
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.06.12. 20:51

Belzee!

Ez neked nem jön be?
Nekem igen!

Neked miért nem?
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...

Vissza: “Kortárs művészetek, kortárs művészek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég