túl komolyan vett képek - (by Belzee)

Belzee kávéházi képíró rovata

http://gportal.hu/portal/leo-yeah/

Moderátor: Adél

mi alapján döntöd el melyk kép tetszik neked?

Kellemes színek, ezstétikus keret, illik a lakáshoz...
0
0 szavazat
Van mondanivalója és értelmezni is lehet !
0
0 szavazat
Több, réteg mondanivalót hordoz magában...
6
67%
A befeztetési tanácsadóm mondta, ez szép!
3
33%
 
Szavazatok száma: 9
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2007.02.09. 14:58

Kép

magyarázastképp az erredeti a mégeredetibb után :twisted:
Kép
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2007.02.19. 17:50

Kép
goth-ikon a kedvenceimnek :twisted:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
muezza
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.03.10. 12:59

Re: túl komolyan vett képek - (by Belzee)

HozzászólásSzerző: muezza » 2007.03.13. 10:20

:lol:
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

Re: túl komolyan vett képek - (by Belzee)

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.04.01. 22:20

muezza írta::lol:


KTN Kedves! Na el mered kezdeni? :twisted: :twisted:
Vagyok aki vagyok.
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.04.02. 07:43

Bátorság? Az nekem van, bőven! :D

Ez a kép verte ki a biztosítékot:

Kép


A felhalmozott effektekből (tükröződés, csillogás, élfény, ködfátyol) még egy is elég lenne, hogy a kép túl hatásvadász legyen. De ennyi belőle, már a vicc kategória. Itt is érvényesül a "kevesebb több lett volna" elv.

Illusztrációként még elmegy egy könyvben (mert nem veszem meg :D:D), de mint kép a falon... a víz kiver a gondolattól.

Láthatóan az élet-halál allegória drámaiságára próbál építeni az alkotó, de nem sikerült neki. A kép középpontja nem a két fej között feszülő egyenesen van, hanem az első ami feltűnik a lobogó haj (teljesen érthetetlen) és a második a kardon csillogó fény. Az elég kontrasztos a környezetéhez képest, hogy értelmezhető legyen.

A háttérinformáció meg teljesen a néző fantáziájától függ (az enyém ugyan egész jó, de a sekélyes kiindulási pont nem vezet túl messzire)
És megint az a halvány sejtésem van, hogy csak egy idealizált aktképet látunk, az összes többi kínkeserves körítés.

Kihangsúlyoznám, hogy ez szigorúan az én szubjektív véleményem a képről!
Szívesen olvasnám, hogy akinek tetszik, miért tetszik.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Lancet
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2007.03.19. 15:17
Tartózkodási hely: mikor merre

HozzászólásSzerző: Lancet » 2007.04.02. 08:00

Trilox írta:Bátorság? Az nekem van, bőven! :D

Ez a kép verte ki a biztosítékot:

A felhalmozott effektekből (tükröződés, csillogás, élfény, ködfátyol) még egy is elég lenne, hogy a kép túl hatásvadász legyen. De ennyi belőle, már a vicc kategória. Itt is érvényesül a "kevesebb több lett volna" elv.

Illusztrációként még elmegy egy könyvben (mert nem veszem meg :D:D), de mint kép a falon... a víz kiver a gondolattól.

Láthatóan az élet-halál allegória drámaiságára próbál építeni az alkotó, de nem sikerült neki. A kép középpontja nem a két fej között feszülő egyenesen van, hanem az első ami feltűnik a lobogó haj (teljesen érthetetlen) és a második a kardon csillogó fény. Az elég kontrasztos a környezetéhez képest, hogy értelmezhető legyen.

A háttérinformáció meg teljesen a néző fantáziájától függ (az enyém ugyan egész jó, de a sekélyes kiindulási pont nem vezet túl messzire)
És megint az a halvány sejtésem van, hogy csak egy idealizált aktképet látunk, az összes többi kínkeserves körítés.

Kihangsúlyoznám, hogy ez szigorúan az én szubjektív véleményem a képről!
Szívesen olvasnám, hogy akinek tetszik, miért tetszik.


Falon én sem látnám szívesen.... Sőt, sehogysem. :D De ez valóban nem is "falravaló" kép - hanem asszem könyvillusztráció (vagy valami játékhoz készült).
" Újra kell kezdeni mindent,
- minden szót újra kimondani.
Újra kezdeni minden ölelést,
- minden szerelmet újra kibontani.
Újra kezdeni minden művet és minden életet,
- kezünket mindenkinek újra odanyújtani."
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.04.02. 08:06

Hát én baromira nem értek a művészethez. A maihoz meg pláne.
De:
Ha kicsit megnézzük érdekes a fény játéka. Nem egy irányból jön. Mert, hogy elvileg a csajszi hátsófertályáról ítélve felülről jön, de ha ez igaz, akkor a koponyát pofán kellene találnia, a kardot pedig a markolatánál.

Amennyire én tudom, a nap fényét nem szokták "fehéríteni".
Én még úgy tanultam annak idején, hogy a visszaverődő kép mindig lágyabb, elmosódottabb és halványabb. Itt a vízből szinte kiugrik az angyalszárny, ami a csajszi hátán szinte átlátszó.

És nincs igazán mélysége. Az én szememnek kissé síkban van.

Egyébként meg ha nem témáját nézem, a kép arról szólhat, hogy a szerelem, a szépség legyőzi a halált. Ez pedig egy nagyon idealizált butaság. Szerintem. Nekem csöpög a dolog. Bár lehet, hogy az én lelkemet szúrták fejbe! :twisted: :twisted:
Vagyok aki vagyok.
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2007.04.02. 15:41

Lancet írta:De ez valóban nem is "falravaló" kép - hanem asszem könyvillusztráció (vagy valami játékhoz készült).


Ez nem mentség... :D:D:D (mármint az izléstelenségre vagy a giccsre :D)

A legkomolytalanabb dolgok határozzák meg legjobban az életünket. A bögre amiből a kávét isszuk, a kép a monitoron amit nap mint nap nézünk.
A bizbasz amit ajándékba kaptunk valakitől és ott porosodik a polcon és nem dobjuk ki... pedig... és akár lehetne izléses is. Ugyanannyi melóval. :D
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2007.04.02. 16:01

Lancet írta:
Trilox írta:Bátorság? Az nekem van, bőven! :D

Ez a kép verte ki a biztosítékot:

A felhalmozott effektekből (tükröződés, csillogás, élfény, ködfátyol) még egy is elég lenne, hogy a kép túl hatásvadász legyen. De ennyi belőle, már a vicc kategória. Itt is érvényesül a "kevesebb több lett volna" elv.

Illusztrációként még elmegy egy könyvben (mert nem veszem meg :D:D), de mint kép a falon... a víz kiver a gondolattól.

Láthatóan az élet-halál allegória drámaiságára próbál építeni az alkotó, de nem sikerült neki. A kép középpontja nem a két fej között feszülő egyenesen van, hanem az első ami feltűnik a lobogó haj (teljesen érthetetlen) és a második a kardon csillogó fény. Az elég kontrasztos a környezetéhez képest, hogy értelmezhető legyen.

A háttérinformáció meg teljesen a néző fantáziájától függ (az enyém ugyan egész jó, de a sekélyes kiindulási pont nem vezet túl messzire)
És megint az a halvány sejtésem van, hogy csak egy idealizált aktképet látunk, az összes többi kínkeserves körítés.

Kihangsúlyoznám, hogy ez szigorúan az én szubjektív véleményem a képről!
Szívesen olvasnám, hogy akinek tetszik, miért tetszik.


Falon én sem látnám szívesen.... Sőt, sehogysem. :D De ez valóban nem is "falravaló" kép - hanem asszem könyvillusztráció (vagy valami játékhoz készült).


Az a szörnyű, hogy ez a "stílus" egyre inkább elterjed a neten és az meg hat a közízlésre, amit ugye utánna már ki kell elégíteni is :evil:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Lancet
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2007.03.19. 15:17
Tartózkodási hely: mikor merre

HozzászólásSzerző: Lancet » 2007.04.02. 18:27

Trilox írta:Ez nem mentség... :D:D:D (mármint az izléstelenségre vagy a giccsre :D)

A legkomolytalanabb dolgok határozzák meg legjobban az életünket. A bögre amiből a kávét isszuk, a kép a monitoron amit nap mint nap nézünk.
A bizbasz amit ajándékba kaptunk valakitől és ott porosodik a polcon és nem dobjuk ki... pedig... és akár lehetne izléses is. Ugyanannyi melóval.
:D


Teljesen igazad van. 8)

Kép

Képnek enyhén szólva tré.... Ennek ellenére, ha tudod miből van... és játszottál vele.... Tetszhet, mert kellemes emlékeket idéz. 8) 8) 8) Mielőtt reagálsz a képre nézd végig a linket. :D

kellemes emlékeket idéz, ezért mégis tetszik. 8) Van ilyen...

Ugyanez lehet igaz a tündéres képre is (vagy miaz a szárnyas Nő ottan).

http://www.youtube.com/watch?v=YbGFAuN-mk8
" Újra kell kezdeni mindent,

- minden szót újra kimondani.

Újra kezdeni minden ölelést,

- minden szerelmet újra kibontani.

Újra kezdeni minden művet és minden életet,

- kezünket mindenkinek újra odanyújtani."
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2007.04.03. 16:31

Lancet írta:.......................
Képnek enyhén szólva tré.... Ennek ellenére, ha tudod miből van... és játszottál vele.... Tetszhet, mert kellemes emlékeket idéz. 8) 8) 8) Mielőtt reagálsz a képre nézd végig a linket. :D

Itt jön be BéBé totyikjában olvasott "testi" érzékelésünk: xar a kép... és a "lelki" érzékelésünk: kellemes emlékeket idéz, ezért mégis tetszik. 8) Van ilyen...

Ugyanez lehet igaz a tündéres képre is (vagy miaz a szárnyas Nő ottan).

http://www.youtube.com/watch?v=YbGFAuN-mk8


Egy kép hat ránk akár akar-lyuk akár nem...

Sokan naggyon jól elvannak azzal hogy eredeti képeket csúfítanak el csillogásukkal
Kép

De ez nem több, sőt kevesebb! ...mint tehénre fürdőgatyát adni...

Mona Lísára Dali-bajuszt festeni a füles magazin címlaplányára pedig szakállat és tetkót :wink: (mind3enki csinálja de ettől még nem lesz senki sem büszke művészi vénájára :twisted: kivéve ha Marcell Duchamp az illető! :?
:arrow:

Kép
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2007.04.07. 17:33

Gondoltam beugrok megetetni a bestiákat
Kép

Jó étvágyat csámcsogjátok ki Ezt is :wink:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
fodorlnd
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2007.03.27. 17:35
Tartózkodási hely: Lyon

HozzászólásSzerző: fodorlnd » 2007.04.07. 19:28

Sokáig vaciláltam a "réteg mondanivaló" és a "befeztetési tanácsadó" között, végül ez utóbbit találtam viccesebbnek. :lol: :lol: :lol:

Persze az olajat több rétegben viszik fel, így rétegenként lehet róla beszélni (vagyis írni), és főleg ha a tanácsadó feztette be, neki biztosan teccik. :lol: :lol: :lol: :lol:
"Légy kedves másokhoz, mert mindenki nagy csatát vív." (Alexandriai Philo)
Avatar
Jupiter
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.03.19. 22:28
Tartózkodási hely: Ascendensen

HozzászólásSzerző: Jupiter » 2007.04.07. 19:51

Belzee írta:Gondoltam beugrok megetetni a bestiákat
Kép

Jó étvágyat csámcsogjátok ki Ezt is :wink:


Én meg gondoltam, megvédem a védteleneket:

Kép

Ja! És csámcsogni itt is lehet! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vagyok aki vagyok.
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2007.04.07. 23:11

dON KIHÓTE a la caps loock ezt lekopp és már viszem is eladni a festményt annyira jópofi 8) :twisted:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/

Vissza: “Kortárs művészetek, kortárs művészek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég