kávéházi kerekasztal hírek - by Belzee

Moderátor: Adél

Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.19. 13:01

Mi Húsvét vasárnap mentünk Ópusztaszerre(családi kiruccanás,nagyon kira volt :D ),és ugyi több helyen a Tisza környékén haladtunk.Le kellett volna fényképezni,mert ilyet nem látni akármikor!méghogy A Tisza kilépett a medréből,de gyarmatosította a mellette lévő 50m-t is :!:
Egy helyen azon az úton volt az új töltés(mivel az az út elég magasan található)amin jöttünk,így csak egy sáv volt járható.A sáv volt maga a gát,és már majdnem felért az út aljáig a víz!


Ha zavaros lenne,szóljatok,és megpróbálom értelmesen elmondani :wink:
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.04.19. 13:12

Werewolf írta:Ha zavaros lenne,szóljatok,és megpróbálom értelmesen elmondani :wink:


Teljesen értjük!
Árvíz van. :D

Nekem tetszett a beszámolód!

Én érdektelen ember vagyok és nem mentem el katasztrófaturistaként a Dunapartra nézni az árt.
Némiképpen bosszankodom rajta, hogy minden évben olvadáskor, tavasszal, áridőben úgy tesz az egész ország, mintha ez még sosem fordult volna elő és nem is számított rá senki, hogy árvíz lesz. De ezt minden évben! A vezetőség csodálkozva néz, hogy "Ni má! Árad! Aggyunk gyorsan valami (egyébként nevetséges) segélyt, abból mindenki látja milyen f*sza gyerekek vagyunk, az árvíz megelőzés problémájával most nincs időnk foglalkozni!" Nem is foglalkoznak vele a következő tavaszig.

Máskülönben, olvastam, hogy az utóbbi étized nagy árvizei a környék beli országok (nem akarnék ujjal mutogatni, úgy is tudja mindenki) eszetlen fakitermelésének a következménye is. A fák fogták meg és vezették le a talajba a havat, az esőt. Most csak hömpölyög, le a medencébe. Mi meg pont ott vagyunk! :D

Üdv.
Trilox
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.19. 13:25

Aki járt már Erdélyben az is meg tudja mondani,hogy milyen hatalmas mértékű az erőírtás.Olyan csúny,mikor ránézel a hegyre,és hiányzik egy zöld folt.Helyette száraz,világos színű talaj...
Nem tudom onnan jön e folyónk(sztem nem),de én most csak ezt tudom felhozni példának..
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.19. 16:53

Szécshenyi előtt nem volt Gátlásos a tisza, ezért nehezebb volt vaktérképet rajzolni földrajz órán, :lol: és az egész ország egyenlő elbánásban részesült a lábáztatás kiváltságos katasztrófatúrázásán :roll:
de nem is szikesedett el a fél alföld... kegyetlen dolog ezt mondanom?
lehet, de a természet egységbe volt, az emberek pedig jobban összetartottak. :D
Debrecenben nincs folyó csak belvíz
a saját fekáliánk okoz problemet, évente egyszer legalább lehúzná a slozit :oops:
na ez nem szalonképes, bocsika, de ez a véleményem a média hiszti-provokálásai miatt :twisted:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.19. 19:29

Amerre az ember jár,arra szétesik minden...Felborul a természet rendje...
A jómultkorában láttam tán' a Nesönelen,hogy úgy akarnak a globális felmelegedés ellen tenni,hogy vassal műtrágyáznák a zóceánokat.
Ennek az lenne a következménye,hogy több alga lenne,és így megnőne a föld oxigénkészlete.
Valahogy így volt.Aki nem hiszi,annak utánajárunk :wink:
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.04.19. 19:42

Werewolf írta:Amerre az ember jár,arra szétesik minden...Felborul a természet rendje...
A jómultkorában láttam tán' a Nesönelen,hogy úgy akarnak a globális felmelegedés ellen tenni,hogy vassal műtrágyáznák a zóceánokat.
Ennek az lenne a következménye,hogy több alga lenne,és így megnőne a föld oxigénkészlete.
Valahogy így volt.Aki nem hiszi,annak utánajárunk :wink:



Ez valóban érdekes dolog.
Azért süllyesztenek régi, kiszolgált hajókat a tenger fenekére, mert kevés a vas az óceánban és imádják a növények. pillanatok alatt benövik az ilyen hajóroncsokat is. Komoly szakértelmet igényel, hogy úgy süllyedjen a hajó, hogy lehetőleg az aljára érkezzen és szépen "álljon". Ugyanis onnantól kezdve búvárok keresik fel a roncsot és kavircolnak benne. :D
5 év alatt úgy benövi a tengeri növényzet mint egy antik darabot, de sokkal biztonságosabb mert előzőleg kiszerelnek belőle minden mozdítható vagy veszélyes alkatrészt. Tisztára mint az akváriumban a kis dísz vackok.

Üdv.
Trilox
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.19. 20:26

ez jó téma cikkeket a Bevágni a tudóspalántáknak topickba fijjuk-lánnyok, hajrá
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.19. 21:00

Ha lersz időm meg kedvem,majd szétnézek a zinterneten,hogy mifán terem ez a "trágyázás" :arrow: :wink:
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.20. 17:58

A trágyázósról még nem leltem,de igyekszek arról is zerválni.Viszont belinkeltem egy másik érdekes témát.
Napjaink egyre jobban fejlődő microvilágáról van szó.Sztem ez is egész jó.Sasoljátok meg,ha arra tévedtek
:wink:
(kérésre természetesen bekopizom oda az egész cikket,csak nem akartam,hogy a helyet foglalja.)
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.20. 23:18

egy vak emberrel úgy lehet a legjobban kiszúrni, ha átrendezed a lakását
az átszervezéssel járó kupiban eltévedek néha és meglepődök az ujraolvasáskór magamon is :shock:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.21. 09:07

visszatérve egy kicsit a politikára, mert a Való Világ szlogenje itt lebeg a fejünk felett Demokritész Kardjaként
vasárnap eldől minden, egy aki mindent visz...
esetleg kettő inkább :lol:
ennek elemzése hagyományaimhoz híveen a szeparéban következik :wink:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.04.21. 10:52

Az előbb felhívott a Feri. A Gyurcsány. A haverom lehet, mert meg sem kérdezte, hogy nem zavar-e és elmondhatja-e a gondolatait, amik engem rohadtul nem érdekelnek. Ebben a személyesnek álcázott reklám formában senkinek a gondolatai nem érdekelnek.
Udvariatlan voltam, és közbevágtam. A mondatomban nem szerepelt sem a szép szőke herceg sem a gratulálok kifejezés, majd letettem. Gondolom még most is mondja...

Jut eszembe:
Mit mond az udvarias terminátor?
– Bocs, hogy félbeszakítottalak!
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.21. 20:02

Minket is hívott már a Fecó.Pont én vettem fel :D
Én nem voltam udvariatlan(simán lebasztam a kagylót,és kész :D)amúgy ez már egy kicsikét túlzás...Sztem...
De ők tudják...
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.21. 21:05

Enkem a Kunce hívott épp ott volt a tanítványom müvtöri órája végett úgyhogy letettem a telefont az asztalra és liberálisan hagytam had mondja, végülis az ő számlája :lol: és visszatértem a képelemzés rejtelmeihez lerakta biztos egy idő múlva :lol: :lol: :lol:
ezek az automata-politikusok már csak ilyenek :lol: :wink: :lol: :lol:
dehülyeség a Kuncén kuncogok
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.24. 09:54

végre lement a választási hercehurca :D
a magyar narancs ismét kiderült továbbra is kissebb és savanyúbb, de továbbra is a miénk :twisted:
a szocik új nemzeti verbunkja megragadt az ország fülében:evil:
és a további 150 pártból +2 bejutott ami maga a csoda
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/

Vissza: “Wer-Zee két cukorral”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég