kávéházi kerekasztal hírek - by Belzee

Moderátor: Adél

Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.08. 15:31

Birkanyírás, csirkekopasztás fűnyíróval
2006. július 07. 07:16
Utolsó módosítás: 2006. július 07. 10:16

Az ismert Mária Terézia-i bölcsességet kívánja megfordítani a kormány. A XVIII. században még úgy hangzott a kormányzati regula: etetni kell a juhot, ha nyírni, fejni akarjuk. A Gyurcsány-kabinet viszont úgy kezdi országreformját, hogy előbb megnyírja, megfeji a jószágokat, mindezt azzal a szent céllal, hogy később etethesse őket. A „juhok” most hangosan bégetnek.
http://hvg.hu/itthon/20060704kiigazitasgyurcsany.aspx?s=200677nl
Kép
egyszervolt volnemvolt milliomos a mezitlábas királyfi belehajtotta országát a pöcegödörbe és átgázolt rajtuk a CiB aszott kocsijával és jót nevetett az egésszen miközben mondogatta ha nem tetszik el lehet hagyni az országot, és az utolsó zárja el a vizet a gázt a villanyt

Kép
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Belzee 2006.07.14. 00:36-kor.
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.10. 21:26

Adóemelés kibiztosítva

2006. július 10. H.L. - FigyelőNet írta:Hamarosan a pénztárcánkon mérhetjük le a kormány Új egyensúly programjának hatásait, miután az Országgyűlés megszavazta az adók módosítását, amelynek nyomán drágulnak az élelmiszerek, a közműszolgáltatások, ötödével csökken a banki betétek hozama, s az evások is 10 százalékponttal többet fizetnek be a költségvetésbe.

Befizetik vagy kicsengettek és lelép mindenki aki számít 2 éves vakációra a kishalakkal pedig nem fog jóllakni az állam, ezért felkopik :smt118
eddig is sok helyen nigger ország voltunk de eztán mindenki a feketékkel fog dologra menni eléggé nyakas a magyar nép és ezt csak az amerikazabáló ruszkiporontyok nem érezhetik át
nem sztoktam q vadázni ezért nem is fogok de kínában az ilyenek áramot vezetnek nem Blog-ot
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.14. 00:37


Egymilliárdos büntetés a MÁV-nak

2006. július 13. FigyelőNet írta:Visszaélt gazdasági erőfölényével, ezzel a versenytörvénybe ütköző magatartást tanúsított a Magyar Államvasutak ZRt. (MÁV), ezért egymilliárd forintos verenyfelügyeleti bírsággal sújtotta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).

Trallala, és valóban!
Egy milliárdos büntetés a MÁV-nak! holmi kisválalati politikát folytat ez a Ga.M.E. boy és a lepattant ámde megbízhatatlan aranytojást tojó tyúkot még utóljára megtolyóztatja mielőtt végleg levágja a vasárnapi ebédhez
mert aki szabadkezet kapott a politikában annak azonnal zsebre kell Ezt-azt tennie.
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.07.16. 05:26

Már megint... én nem értem...

A napokban volt "szerencsém" utazni az új iszonyú hosszú és rémesen modern villamoson, itt a 4-es 6-os vonalán.

Tapasztalatok:

Könnyű felszállni (leszállni is :D) - ez jó!

Az ajtó csak akkor nyílik ha kívül vagy belül megnyomják az ajtónyitó gombot - megszokható.

Belül baromi szűk a hely, tiszta klausztrofóbia egy zsúfolt napon - nem jó!
Kevesebb ülés van. vagyis állítólag ugyanannyi, de hosszában elosztva - nem tetszik.

Baromi széles ablakpárkányok vannak. Olyan ülés szélességűek. Talán arra, hogy oda pakold a táskádat? Vagy ültesd oda a gyereket? Végül is... hadd tanulja a kultúrált közlekedést. Ha jól nevelt, majd átadja az ablakpárkány "helyet" az idősebbeknek - nagyon nem tetszik!

Az ülések közötti folyosón maximum másfél ember fér el. Vagy 1db 7. hónapnál nem előrehaladottabb kismama, de ő már lekűzdhetetlen akadályt jelent. Én hülye, azt hittem tágasabb lesz majd az új villamos. Mondják: ez a helyszűke az alacsony padló miatt van - nem tetszik.

Légkondi nincs. Azt nem rendeltek bele (ugyan az autókba ma már szériatartozék de miért is rendeltek volna, hiszen azok akik ezt a megaszart megrendelték nem villamossal járnak. A saját kocsijukban meg van légkondi) - nem tetszik.

Összeségében csalódott voltam.
Budapest jó sok pénzért vásárolt egy csomó, szép hosszú, szardíniásdobozt.
Kinek gratulálhatok?
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.25. 21:20

Szálin írta:1 Szovjet katona halála Tragédia, 100000 Szovjet katona halála Statisztikai adat!


a horogkereszt és a Vöröscsillag használatát büntetik mivel TILTOTT ÖNKÉNYURALMI JELKÉPEK!
Két Izraeli katona fogságba esett ez Tragédia.
200 fogoly a másik oldalon ez statisztika
aZ izraeli légicsapások során számtalan civil áldozat ez is statisztika...
remélem megélem még azt hogy a nyertes országok vezetői ellen is indítanak pert háborús bűneik miatt...
és felkerül eme két jelkép is a TILTOTT ÖNKÉNYURALMI JELKÉPEK sorába:

Kép
Kép
addig a terroristákat csak békeharcosnak tartom ahogyan a Középkor inkvizíciója által megkínzott Embereket Szabad-gondolkozóknak...

Amire itt az ellenvélemény is amit a csapból is folyatott média írta:Alan M. Dershowitz
A terroristákat vádold, ne Izraelt
2006. július 25. 09:48
Utolsó módosítás: 2006. július 25. 14:04

A Hezbollah és Hamász Izrael-ellenes provokációi ismét bizonyítják, milyen jól tudják kihasználni a terroristák az emberi jogokat és a médiát a demokráciák elleni küzdelmükben.


© AP
Az iszlám szélsőségesek, saját polgáraik mögé rejtőzve, választás elé állítják a demokráciákat: vagy megszegitek saját erkölcsi törvényeiteket, amikor szembeszálltok velünk, és eközben óhatatlanul is ártatlan polgárok életét oltjátok ki, vagy pedig, betartva erkölcsi elveiteket, szabad kezet adtok nekünk, hogy célba vegyük a ti ártatlan polgáraitokat. Akármelyiket is választják a demokráciák, köztük Izrael, csak veszíthetnek, a terroristák pedig csak nyerhetnek.

Egyetlen olyan tényező van, amely megváltoztathatja ennek dinamizmusát, és gyengítheti a terrorizmusnak, mint taktikának a vonzerejét. A nemzetközi közvéleménynek, a média Izrael-ellenes szegmensének, és az emberjogi szervezeteknek fel kellene ismerniük, a terroristák eszközként használják őket, hogy céljaikat elérhessék. Amikor egy demokrácia úgy dönt, megvédi polgári lakosságát és szembeszáll a civilek között rejtőzködő terroristákkal, a megbélyegzők triója működésbe lép: szinte azonnal megvádolják az illető demokráciát, hogy akciója „túlmértezett", "aránytalan” volt, "sértette az emberi jogokat". Ezzel tulajdonképpen a terroristák kezére játszanak, és újabb terrorakciókat tesz lehetővé, és mindkét oldalon még több polgári áldozat az eredmény.

A Hamász és a Hezbollah arra törekszik, hogy az izraeli támadásoknak minél több libanoni és palesztin civil áldozata legyen. Ezért tárolják a rakétákat szinte a polgárok ágyai alatt. Ezért indítják a rakétákat sűrün lakott településekről, ezért igyekeznek elvegyülni a civil lakosság között. Az áldozatokat „sahidoknak”, mártíroknak tekintik, akkor is, ha azok nem is akartak mártírok lenni. A törvény szerint az, aki emberi pajzsot használ védekezésül, felelős az illető haláláért, még akkor is, ha a „pajzs” életét egy rendőrgolyó oltotta ki.

Most azok, akik az izraeli városokat rakétákkal árasztották el, azzal fenyegetőznek, hogy meglepetéseket tartogatnak Izrael számára – vegyi és biológiai fegyverek bevetésére célozgatnak. Mit mondanának Izrael bírálói, ha a zsidó állam megpróbálna megelőzni egy ilyen támadást, és ennek civilek is áldozatul esnének? Vajon meg kellene-e várnia e fegyverek iszonyatos pusztítását, mielőtt visszacsaphat? Izrael kritikusai mit tartanának „arányos” válaszcsapásnak?

Alan Dershowitz a Harvard egyetem professzora. A kommentár eredetileg a Boston Globe-ban jelent meg. A fordítás a szerző engedélyével készült.
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.28. 00:07

Kép
csak egy kérdés!
Mikor is akar kintlenni a vízből a komány, és mi ez a felfordult világ?
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.07.30. 00:31

Kép
Perzsa macskák a zsinagógában
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.01. 10:56

Most egy iszonyatos rettenetes rémes örjöngés következik!!!!

az előbb láttam a hírtévén....
kisgyerekek holtesteit kaparják ki a romok alól mert Izrael lakóházakat bombáz, mivel állítólag az ő támaszpontjukat is bombázták...mert faszom tudja ki mit csinált, de senkinek nem lehet elfogadható indoka, magyarázata érve az ilyesmire. És nincs bocsánat érte!

Pláne nem kéne háborúznia egy olyan népnek, aki 50 éve rágódik azon, hogy vele milyen baszott igazságtalanság történt.
Keményen háborúznak ők, az összes lehetséges módon, az összes lehetséges helyszínen.
És bár tisztában vagyok azzal, hogy a hiradóban vetített képekkel manipulálva vagyok, de a helyzet az, hogy egyetlen ember értelmetlen halála mellett sem tudok elmenni. Legyen akármilyen korú vagy bárki...
de való igaz, hogy egy gyermek halála mélységesen megrendít.
Gyilkosnak tartom aki ilyet tesz. Nem katonának.
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.08.03. 21:26

http://videa.hu/main.php?page=play&v=i4T5qhWW7P3Vz4UP
csak katt rá és nézd végig, de tényleg végig!
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.08.03. 21:40

Trilox írta:Most egy iszonyatos rettenetes rémes örjöngés következik!!!!

az előbb láttam a hírtévén....
kisgyerekek holtesteit kaparják ki a romok alól mert Izrael lakóházakat bombáz, mivel állítólag az ő támaszpontjukat is bombázták...mert faszom tudja ki mit csinált, de senkinek nem lehet elfogadható indoka, magyarázata érve az ilyesmire. És nincs bocsánat érte!

Pláne nem kéne háborúznia egy olyan népnek, aki 50 éve rágódik azon, hogy vele milyen baszott igazságtalanság történt.
Keményen háborúznak ők, az összes lehetséges módon, az összes lehetséges helyszínen.
És bár tisztában vagyok azzal, hogy a hiradóban vetített képekkel manipulálva vagyok, de a helyzet az, hogy egyetlen ember értelmetlen halála mellett sem tudok elmenni. Legyen akármilyen korú vagy bárki...
de való igaz, hogy egy gyermek halála mélységesen megrendít.
Gyilkosnak tartom aki ilyet tesz. Nem katonának.

ugye milyen hatékony ha összedolgozik a KKK és a MOSAD bár ha az izraelieknek Van még közük a TÓRA IGAZSÁGÁHOZ akkor nem tudom hogy számolnak majd el ADONAI azaz a hitük szerinti teremtő uruk előtt aki leküldte Mózessel a 10 PARANCSOT amiben elég előkelő helyet kapott a NE ÖLJ:!: is
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.08.05. 12:23

http://www.f56.hu/albums/userpics/10735/IssRAEL.bmp
aktualizált zászló és no komment
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.06. 07:30

Barátnőm kérdése, gondoltam, hátha ti tudtok válaszolni.

Pontosan mit is keres Izrael az EB-n?
Esetleg, ha nem ragaszkodtak volna Palesztinához, akkor Európában lennének :wink: De így... Ázsia az, keményen.

Ha bárkinek úgy tűnne, hogy mostanában új szokásként a zsidókat csesztetem... téved. Bajom van egyes eseményekkel, de sem az adott nép kultúrája sem vallása semmikor nem kerülhet pellengérre a kávézóban.

Tri
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.08.06. 10:19

Tévedés ne essék Tisztrelem a jidis kultúrát és azt amit a világban kultúrálisan képviselnek de az a felsőbbrendűség amit mostanában a cionista politika képvisel az én szememben ellentétes a Tóra igazságával és inkább hajaz a Mein kanpf-ra ahogy sejtem bár azt nem olvastam a zsídó kultúra nemegyenlő izrael jelenlegi politikájával
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.08.08. 14:53

Önfenntartóvá tehető a nyugdíjrendszer?
2006. augusztus 06. 12:14
Utolsó módosítás: 2006. augusztus 06. 12:18

A hazai nyugdíjrendszer hosszú távra közel önfenntartóvá tehető - egyebek között a törvényes nyugdíjkorhatár felemelésével. A kijelentés a Magyar Nemzeti Bank által kiadott, de a kutatók saját véleményét tükröző tanulmányban olvasható, amely a nyugdíjrendszer előtt álló kihívásokat ismerteti.

A nyugdíjrendszer egyensúlyát alapvetően a kiadási paraméterek módosításával, a járulékkulcsok emelésével, vagy az szja-bevételek járulékká átcímkézésével, és az azokkal szemben álló államháztartási kiadások visszafogásával lehet elérni - állapítják meg a kutatók.

Hozzáfűzik, hogy az európai uniós országokkal való összevetés eredményein túlmenően a kiadások visszafogása mellett szól az is, hogy a kedvezőtlen demográfiai folyamatok okozta terhek egy részét a már most nyugdíjas, illetve a közeljövőben nyugdíjba vonuló korosztály is viselje. Másrészt a kiadás oldali reform általában tartósabbnak is bizonyul, mint a bevételek növelése, ami további érv a kiadási paraméterek szigorítása mellett - hangsúlyozzák.

A kiadási oldal reformja nélkül a járulékok azonnali, 4-6 százalékos emelésére lenne szükség, később, 2040 táján, a lakosság elöregedésének következtében további 4 százalékkal kellene emelni a járulékok összegét - hangsúlyozzák a kutatók.

Belzee szerint a nyugdííííííííííííjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj:

szép is lenne de a probléma gyökere a népegészségben nyugszik.
A fiatalok harmincig Tanulnak és korán belerokkannak a Feketemelóba és a fél-legális fizetések országában a rokkantak kiváltják a vállalkozóit hogy kibúlyunk a közterhek alól,
mert bár dolgozni senki sem szeret de Pénzért mindenki mindenre hajlandó :P
A magyarok egytizede készül a nyugdíjas éveire
2006. július 19. 14:33
Utolsó módosítás: 2006. július 19. 14:37

A 60 évnél fiatalabb népesség közel fele gondolkodott el azon, hogy miből fog megélni nyugdíjas korában, de csak kisebb része készül tudatosan erre - mondta Karácsony Gergely, a Medián kutatásvezetője a Generali Biztosító sajtóklubjában szerdán. Paál Zoltán, a biztosító ügyvezető igazgatója úgy vélte, hogy a nyugdíjas kor kezdetéig 7-10 millió forintot kellene megtakarítani ahhoz, hogy abból érdemleges nyugdíjkiegészítést lehessen fizetni.
A Generali-Providencia biztosító megbízásából a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet - a Széchenyi István Szakkollégium közreműködésével - 1500 embert megkérdezve végezte el azt a felmérést, amelynek eredményeiről Karácsony Gergely kutatásvezető számolt be a sajtó képviselőinek. A felmérés szerint a népesség egyharmada készül tudatosan öregkorára. A teljes népesség mindössze 12 százaléka kötött önkéntes nyugdíjbiztosítást, vagy pedig a nyugdíjas korra szóló életbiztosítást. A megkérdezettek 23 százaléka, az aktív népesség 34 százaléka tagja önkéntes nyugdíjpénztárnak, ami az öngondoskodás egyik lehetséges eszköze.

Paál Zoltán, a Generali ügyvezető igazgatója elmondta, hogy az önkéntes pénztárak tagjainak harmada belépett ugyan egy pénztárba, de évek óta nem fizet tagdíjat. Az átlagos befizetés is csak 3-4 ezer forint, amiből - 20 év megtakarítás után - 7-8 ezer forint járadékot (nyugdíj-kiegészítést) lehet fizetni. Számítása szerint a nyugdíjas kor kezdetéig 7-10 millió forintot kellene megtakarítani ahhoz, hogy abból érdemleges nyugdíjkiegészítést lehessen fizetni.

A kutatás rámutat: az iskolai végzettség és a jövedelem növekedésével az öngondoskodási hajlandóság is javul - mondta a kutatásvezető. Az 50 éven felüliek is aktívabbak az öngondoskodásban, de ez mit sem változtat azon, hogy az aktív népesség több mint fele fütyül arra, hogy miből fog megélni nyugdíjas korában.

A szürkegazdaságban tevékenykedők jövedelme - a felmérés szerint - magasabb volt, mint a legális szférában dolgozóké, ennek ellenére körükben mérték a legkisebb öngondoskodási hajlandóságot. Sokan vélték úgy, hogy idős korukban is dolgoznak majd.

Erre utalt Csaba László közgazdász professzor, amikor az örök fiatalságba vetett hitet állította szembe az öngondoskodással. Ez utóbbihoz érdekeltséget kell teremtenie az államnak, ami stabil megtakarítási környezetet jelent (és ezt - mint szerzett jogot - rögzíteni kell az Alkotmányban is). A tartós gazdasági növekedés alapja ugyanis csak a hazai valutában tartott, hosszú távú és likvid megtakarítás lehet.
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Trilox
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3051
Csatlakozott: 2006.02.13. 23:09
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Trilox » 2006.08.10. 08:11

Tudom, hogy ez nem friss, de hozzám most jutott el a végleges döntés.
Sajnos, így késve is idegrohamot kaptam. Értem is meg nem is...
Tri


Lesz tandíj

A nap talán legnagyobb horderejű döntése, hogy az Országgyűlés elfogadta a közoktatásról, valamint a felsőoktatásról szóló törvény módosítását. A közoktatásról szóló törvény módosítása többek között megemeli a tanárok kötelező óraszámát, valamint kötelezővé teszi a nyolc osztálynál kisebb iskolák tagiskolává válását. A felsőoktatási törvény módosításának legtöbb vitát kiváltó pontja a képzési hozzájárulás bevezetése, amelyet az államilag támogatott oktatásban részt vevők fizetnének.

A módosítás szerint a képzési hozzájárulás összege tanévenként 105 ezer forint, a mesterképzésben pedig 150 ezer forint diákonként. Az adott felsőoktatási intézmény hallgatói létszámának 15 százalékáig mentességet adhat a képzési hozzájárulás megfizetése alól, elsősorban a tanulmányi eredmény alapján. A képzési hozzájárulás összegétől az intézmények plusz-mínusz 50 százalék arányban eltérhetnek.

Azt nem értem, hogy én mint cég (képzeld, az is vagyok :D) fizetek minden alkalmazott után valami oktatási hozzájárulást. Ez nem választható, ez kötelező. Ahhoz képest, hogy a DTP területén szinte kizárólag fizetős iskolák vannak... érdekes érzés, de ne legyünk kicsinyesek... viszont az, hogy a cégek is fizetnek az alkalmazott után, a diákok is fizetnek a saját tanulásuk után, de közben egyre magasabb diákhitelt vesznek fel amivel meg eladósodnak felnőtt életük első 10-15 évére.
A tandíj bevezetésével erősödik a kontraszelekció.
Pontosan azoktól veszi el a szellemi gyarapodás esélyét akik egész sorsvonalakon változtathatnának, ha csak a család vagy a környezet szellemi és érzelmi ellenállását kellene lekűzdeniük, de anyagi támogatást sosem kapnának a "kirobbanáshoz"
Pontosan mit is akar a tisztelt kormány elérni?
Miért van nekem az az érzésem, hogy egy műveletlen, az anyagi világba ragadt, üresfejű masszát szeretne irányítani, ahol végleg megszűnik a szellemi élet és a polgári értékrend maradéka is eltűnik, mert lekűzdhetetlen akadályokat állít az egyre vkonyodó és egyre szegényedő polgári réteg elé.
"enni, inni, kefélni"... a többi elmehet az országból.
Tri
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...

Vissza: “Wer-Zee két cukorral”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég