kávéházi kerekasztal hírek - by Belzee

Moderátor: Adél

Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.14. 18:22

ki a rossz tanuló?
aki erőszakpolitikát folytat :(
sok példa van már történelmileg a beolvasztás ellen kis hazánkban...
a "narancsligetben" élek és konzervatív vagyok jobbra húzva
ami most megy, az gusztustalan
de az hogy lefejezte a kisgazdákat a hű vazallust még csak rosszabb lretta helyzet
ezt a háború után a MKP tette meg utoljára, de amikor hatalmon volt, és nem egy vesztes játszma végén
Országomat egy lóért!
ezt már elszállt mondás
mosz az maradék málhást, megölni viszont a maradék jobbos, hiteles politikát is letaglózná
szóval 4 év múlva kit okolnának a FIúk?????????
de ez a két hét eltelik
és az emberek előtt kell beszélni ha kell hordóról
nem pedig irodalmi levelezést folytatni a pad alatt
szerintem
a lojalitást meg kéne becsülni végre, mert a kis embernek csak becsülete van a politikából, nem melegedőhelye a tűzközelben :evil:
de ez nem /v.* emmit ez csak az én szubjekt véleményem egy kávéházi fórumon...
a Szocik meg egyék meg végre amit főztek a gazdaságban
ezt senki sem írta:"szart eszik aki szart kavargat"

:wink: :lol: :lol: :lol:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
lucianaslytherin
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2006.02.15. 23:21
Tartózkodási hely: Egy hosszú, szoke hajú, sumák, intelligens varázsló mellett. ;)
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: lucianaslytherin » 2006.04.14. 21:35

Werewolf írta:
Nem azt mondom, hogy Orbánnék mindent megtettek, de többet hoztak, mint az MSZP bármikor.
Az első választások óta rájuk voksolok, és ez így is marad.


Ebben igazad van,de nálunk az utcában a Fideszes plakátokat az MSZP-sekre ráragasztották :D
Ezen jót derültem...


rossz utcában lakom, akkor ezek szerint :lol: :lol:
nem baj*legyintés*hamarosan költözöm :D
Ne ingereld a Bikát, mert egyszer csak felöklel, és a földbe tapos by Lucianaslytherin
"A szexet Isten teremtette. A házasságot a papok." - Voltaire
Avatar
lucianaslytherin
Gömböc
Gömböc
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2006.02.15. 23:21
Tartózkodási hely: Egy hosszú, szoke hajú, sumák, intelligens varázsló mellett. ;)
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: lucianaslytherin » 2006.04.14. 21:48

Valóban gusztustalan....
főleg, ha valaki a saját hatalmi törekvése miatt átlép az ország sorsán
amit most Ibolyka tesz
Orbán lemondana a miniszterelnökségről is, mert neki nem erről a szól a választás, én hiszem,h Ő az nemzetért dolgozik. Le lehet naivozni, és hülyézni, de valóban hiszek benne...mert sztm szörnyű, ha az embernek már az sincsen:hite s bizalma.
Sztm minden jobboldali, aki kormányváltást akar, tudja mit kell tennie április 23-án. Semmit nem kérek a születésnapomra, csak hogy ez sikerüljön. Dicső nap lenne számomra :)
A Fiúk nem okolnak senkit, csak értetlenül nézik,h mi zajlik az oldalukon, amig a másik oldal a hasát fogja röhögtében, és ez a szomorú. A széthúzás....


a Szocik meg egyék meg végre amit főztek a gazdaságban

csak tudod, mi fogunk ( a nép )nagyobb kanállal bevenni ebből a fekete levesből ://

Mire újra jövök már éppen zajlik a második forduló.
Kis időre búcsút veszek tőletek;)
Addig is kellemes húsvéti ünnepeket!!!!
Íme az én kedvenc virágom, hiába áprilisi akárcsak én ;)
Ha tehetném befeküdnék közéjük, imádom... :)

Kép
Ne ingereld a Bikát, mert egyszer csak felöklel, és a földbe tapos by Lucianaslytherin

"A szexet Isten teremtette. A házasságot a papok." - Voltaire
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.14. 23:15

a jobb győzelme lehet fontos de a mnemzeté fontosabb
egy idézet
A tegnap este majdnem úgy végződött, mint ahogy a Rejtő könyv kezdődik.
Négy eltérő párt szimpatizánsa ült az asztalnál.
Volt szoci, szadeszes, Csurkista, és Orbán-hívő is.
Teljesen békésen elvoltunk, pedig még politizáltunk is.
Nem haraptuk át egymás torkát.
Ez eléggé meglepő, hiszen mostanság hajlandó bárki pofánverni a haverját vagy megtagadni saját gyermekét ha véletlenül nem egyezik a politikai véleményük.

Ibolya mem a fidesz ellen lép de előre nem iszik a medve bőrére pertut Viktorral
5% választópolgárt képvisel aki bizalmat szavazott neki és nem a Fidesznek
5% MDF nek addott lehetőséget őket nem árulja el ha csak a második forduló után kezd tovább politizálni a lehetőségekhez mérten a kampányának megfelelően, de nem ellentmondva annak még előtte
Viktor miért nem kampányol most amiíg Fletó az országban aggitál
a népet kell meggyőzni választások idején
sz.tem
ezt meg csak a szülinapodon nyithatod ki:

http://tiszaportal.hu/pict/virtseta/5_vts_155_2
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.14. 23:30

a parlamentális demokrácia furcsasága ez a fifti-fifti helyzet
az ellenzék ha komolyan veszi magát képes lessz kormányozni is akár

a TÖRVÉNY írta:Kisebbségi kormány, külső támogatás
Nem mindig sikerül többségi kormányt alakítani. Kisebbségi kormányról akkor beszélhetünk, ha egyetlen jövendő koalíciós formáció sem rendelkezik az összes képviselői mandátum több, mint 50 százalékával, de valamely másik párt vagy a független képviselők külső támogatása biztosítja egy kisebbségi koalíció - a miniszterelnök- jelöltjének megválasztásához szükséges többséget. Ilyen esetben a külső támogató nem vesz részt a kormányban, de vállalja, hogy a törvényalkotás során rendszeresen vagy alkalomszerűen támogatni fogja a kormány javaslatait. (A támogatás általában valamilyen politikai ellenérték fejében történik.) Ilyen kisebbségi kormány működik már hosszabb ideje pl. Dániában.
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.14. 23:40

Dixlexikon írta:Parlamentarizmus:
A parlamentalizmus intézményét a XVII-XVIII. század során a polgárságnak az a törekvése hívta életre, hogy a királyi hatalmat korlátozza a képviseleti szerv által. Azokban az országokban, ahol a király, illetőleg a képviselet különböző osztályérdekeket reprezentált - így különösen Angliában -, ott a polgárság a parlament túlsúlyára törekedve igyekezett a végrehajtó hatalmat a képviselet alá rendelni. Így alakult ki egy olyan kormányzati rendszer, ahol - a király szent és sérthetetlen voltának elvi fenntartása mellett - létrejött a parlament főhatalma és a kormány parlament előtti felelőssége.

további infót itt találtok objektíven
http://valasztas2006tudastar.mti.hu/default.asp?inform=7
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.15. 01:04

elég a politikából :D
A Krisztust megszemélyesítő vérrel áztatott, töviskoszorút viselő, súlyos fakeresztet a Szent Sír-bazilikához cipelő férfit arany- és vörös színekbe öltözött "római katonák" követték.
A menet nem lépett be a bazilikába, miután az egyház szentségtörésnek tartja, ha valaki Jézus alakját ölti magára.

szerintem nem szentségtörés bár nem is vagyok bigott katólikus
a felelevenítés hagyománya képi ábrázolásban nem tilos akkor a színészi alakításban sem kellene annak lennie
a kálváriadombokon is ezt a folyamatot láthatjuk csak kevésbé életszagúan... :wink:
Kép
fent Vaskút község műemlékei közül a Kálvária-kápolna érdemel figyelmet, mely 1825-ben épült. A Kálvária stáció képeit Udvardi Erzsébet festőművész késztette.
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.15. 12:41

szóval témaindúl aktuálpolitika kizárva
nem a templom a lényeg, hanem a húsvéti szokások
ki hogyan ünnepel a világban
én speciel sonka tojás fóbiám van egy hétig utánna :lol:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.15. 18:11

Nekem amúgyis tojás-fóbiám van,szóval... :D
Utána egy darabig a kolbászt kerülöm,mert mindenhol azt eszek.
Nameg a csoki!Háááát,azzal nincs gond egy darabig...Van készlet...Még karácsony előtt is azt eszem.. :wink:
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.16. 20:41

Werewolf írta:...
Nameg a csoki!Háááát,azzal nincs gond egy darabig...Van készlet...Még karácsony előtt is azt eszem.. :wink:

CSOKÍÍÍ!
igen ha karácsony és húsvét nem lenne akkor a "jobb nincs akkor..."típusú csokikészlet azaz a vésztartalék hamar lefutna és éhendöglenék én is ....hetente legalább egyszer...
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.17. 14:07

Még jól elkanyarodtunk a politikától...
Friss húsvéti-csokis híreinket olvashatta a kedves közönség!Köszönjük a látogatást,innen többet nem mehet ki! :D
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.04.17. 15:14

Nálunk buli van: friss nyulak és tojások szambáznak avasodó szaloncukrok közé vegyült lapos télapócsokikkal. :lol:
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.18. 08:15

zila nekem is ott lenne a helyem!!!! :D
de a kommandós kiképzés már megvolt erre az évre legalább...
Túlélni a rokonságot III.szines szinkronizált feketefehér némafilm
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/
Avatar
zilla
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.03.16. 23:18

HozzászólásSzerző: zilla » 2006.04.18. 14:28

Uhhhh. Azt én is láttam! :lol:
Duplaszülinap kiterjedt rokonsággal megspékelve, nyúlünneppel megbolondítva, kertipartiba göngyölve.
De azért jó volt.
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.04.18. 21:42

most szembesültem az áradásról személyesen, tegnap a bérlőtársam éjfélre érkezett meg a délalföldről a vasúti közéekedés hiánya miatt
stoppal jött kerülő utakon, ma reggel kezdődött az előadása az egyetemen jönnie kellett
engem ez rázott fel, nem a híradó, arra immunis vagyok
de néhány adat a kibeszéléshez :
A tiszai védekezés kezdete óta több mint 60 kilométeren kellett ideiglenes védművet és töltésmagasítást építeni. Hullámverés ellen 41 kilométer hosszan védték meg a töltésrézsüket, 76 buzgár megfogására építettek ki védművet.
Rendkívüli készültségi fokozat van összesen 716 kilométer védvonalon a Tisza folyó Kisköre és a déli országhatár közötti szakaszán, továbbá a Zagyva, a Hármas-Körös és a Maros folyó torkolati védelmi szakaszain.

ti muit hallottatok v. éltetek meg akár a dunai árhullám kapcsán is érdekel mostmár :?
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"



http://varazsbabkave.dxn.hu/

Vissza: “Wer-Zee két cukorral”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég