kávéházi kerekasztal hírek - by Belzee

Moderátor: Adél

Avatar
kocek
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.10.21. 07:53
Tartózkodási hely: magamon kívül

HozzászólásSzerző: kocek » 2009.02.03. 20:45

Olyan, mintha bejártam volna a világnak egy másik részét fizikai és érzelmi értelemben is. Kellemes, punnyadt környezetemből a véres romok közé (persze tudom, ez engem minősít). A hangokon kívül sok mindent le lehet olvasni a képekről a gesztusokon, mozdulatokon, tárgyakon át, a mély megrendülésig, sőt még a halott csecsemőjét a feje fölé emelő apa számomra felfoghatatlan érzelmeket vagy hitet kifejező gesztusáig.

Hermann Hesse Narciss és Goldmund c. regényében van egy számomra kegyetlen, de emlékezetes rész, amikor valamilyen járvány (vagy háború?) után a vidéket járva a főszereplő (aki a benne mélyen megbújt nőideál után kutat? - régen olvastam) közelről akarja látni a halottakat, az "élettől" eltávolodott, természetellenes látványt.

Nem a furcsa taszítás, a kellemetlen érzés élvezete, hanem annak a megtapasztalása, hogy ez is az ember vagy a világ része, amihez közöm van, vagy gyakorlatilag bármikor lehet. És mert a részem és ráismerek (pedig még sosem éltem át), kell nekem, át akarom élni, ahogy a trikóra vetkőztetett, hátrakötözött kezű fiú áll a tank előtt és bekötött szemmel várja, hogy bármelyik pillanatban ne érezzen tovább semmit.

Popper Pétertől olvastam, hogy addig nem nő fel az ember, amíg egyedül szembe nem néz a halállal. Ez a furán definiált felnőtt-kor kerül közelebb, amikor ilyen borzalmas intimitás tárul a szemem elé.

Tökmindegy ki, melyik oldalon áll, ebben a "vesztes"-ség volt az átélnivaló - nem mintha direkt gyűjteném az ilyen élményeket, de ez volt benne a tudattágítás.
Avatar
kocek
Strandlabda
Strandlabda
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.10.21. 07:53
Tartózkodási hely: magamon kívül

HozzászólásSzerző: kocek » 2009.03.11. 14:12

Tesco bátyánk küldött emailt, hogy új termékcsaládja van, a Light Choices... A szélsőségek mindig érdekesek/sokat elárulnak, kattintottam. http://www.lightchoices.hu/

A szövegrészlet ez: "ízben gazdag, ugyanakkor alacsonyabb tápanyagtartalmú termék"

Magyarul töltelékanyag ízesítővel. Mellesleg hogy lehet pl. a darált marhahús ilyen? Porcogót darálnak hozzá, vagy vízben áztatják? Esetleg olyan helyről importálják, ahol sikerült még jobban kizsigerelni az állattartókat?

Ennyire nyilvánvalóan akarja tolni az emberek értékrendjét a "semmi" felé a multi? Döbbenetesen nevetséges.

Vissza: “Wer-Zee két cukorral”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég