Kutyák (várunk minden ebszerető kávészürcsölőt!)

Állatokról mindenféle

Moderátor: Adél

Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

Kutyák (várunk minden ebszerető kávészürcsölőt!)

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.10. 11:53

Nekem Újfundlandim van.Törzskönyvezett,egészséges,aranyos kutya.Gyerekeket nagyon szereti(nem kirántva :wink: )és a gyerekek is szeretik,bár nagy termete miatt először mindenki tart tőle.Mivel ő vízimentésre van "kitalálva" ebből adódóan nem jó házörző

Van egy történetem a fajta elhivatottságával kapcsolatban(ha ez off-nak számít szóljatok!)
Egy Újfundlanditaró kiment a Tiszára horgászni.Vitte kedvencét is.horgászásnak vége,kicsit álmos volt az ürge,úgyhogy beugrott mártózni,hogy felfrissüljön.Ujfundlanija eltépte a láncot amivel ki volt kötve,beugrott a vízbe,és "kimentette" gazdáját a szemtanúk nagy örömére.
Igaz történet :wink:
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Vendég

HozzászólásSzerző: Vendég » 2006.04.10. 20:49

Nekem egy boxerem van nagyon aranyos,játékos.Ő nem az az "agressziv őrült" kutya,sőt nagyon barátságos kutyus.De aki meglátja csak ennyit mond"fúú ez a kutya neki ment a falnak?".De szerintem szép!!Nekem ő az ideál házikedvenc!!!! :D.Neve:Cézár
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.10. 22:48

Eddigiek közül az egyetlen értelmes kép amúgy nagyon szép kutyusom
Kép
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.04.11. 13:37

Betyár nevű Golden Labrador.A fajtáról nem sokat tudok elmondani,de ez a kutya nagyon okos,játékos és szereti a gyerekeket.
Kép
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Ani80
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.04.22. 11:53
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Ani80 » 2006.04.22. 11:59

Sziasztok!

Ha tudtok valakit, aki szeretne border collie kiskutyát, és nagyon jó gazdi lenne, kérlek ajánljátok neki honlapomat. Köszi előre is!

Egy pár kép a kicsikről:
Kép
http://www.freeweb.hu/borderspoint/aalom/kan3_8.jpg
http://www.freeweb.hu/borderspoint/aalom/kan1_9.jpg
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.05.14. 20:38

Újfundlandi


A fajta ősei nagyobbrészt ismeretlenek. Az biztos, hogy felmenői már az ezerötszázas években ismertek voltak Új- Fundland szigetén, mint az ott élő indiánokat a vadászatban segítő nagy termetű kutyák. Az ezerhétszázas évektől nevezték el a kutyát "lakhelyéről" újfundlandinak. 1886-ra pedig már a standardja is megszületett. Magyarországon 1992 óta létezik Újfoundlandi és Landseer Klub. Bár a hazai populáció nem túl nagy, a magyar újfoundlandik világhírűek, még az amerikai Pouch Cove kennel is használ magyar kutyákat. Nincs olyan európai vezető tenyészet, mely ne támaszkodna magyar újfoundlandikra.

Sok rendkívüli képességgel rendelkezik, amelyekkel könnyedén lopja be magát az emberek szívébe. Azonban a vízben bajbajutott emberek kimentése az újfoundlandi legismertebb és legnagyobbra tartott képessége, amellyel egyetlen egy fajta sem veheti fel a versenyt. Ösztöneinek köszönhetően ezt a feladatot tökéletesen képes ellátni és a történelem folyamán rengeteg embert mentettek meg a biztos vízbefúlástól.

Ezt a fajtát még az Isten is vízbe teremtette. Vízhatlan szőrzete, úszóhártyás lábujjai, erős testalkata és állóképessége mind a vízben való könnyebb mozgást segíti elő. Az újfundlandi amilyen hatalmas, olyan kedves. Gyerekszerető, a kicsiktől mindent eltűr. Megbízható, gazdáihoz alkalmazkodik. Kreatív, odaadó, figyelmes, hűséges. Termeténél fogva természetes, hogy nem kis étkű. Nem csak mérete de hosszú, vedlő szőre miatt is elmondható: nem szoba kutya!

Általános leírása:
Színe: A szőrzet színe lehet csokoládébarna, fekete, bronzvörös vagy fehér, fekete foltokkal (ez az úgynevezett Landseer-szín). Hazánkban a fényes fekete szőrű egyedek a közismertek és elterjedtek.
Marmagassága: 68-75 kan és 62-70 szuka.
Súlya: 50-70 kg.
Kép
Az enyém tökre így néz ki :D
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.05.14. 20:49

Majd teszek a sajátomról néhány normális minőségű képet(nem mostanában,mert le kéne már fürdetni,csak sosincs idő... :D)
Meg megígértem egy kedves ismerősnek,hogy a boxerjáról rakok fel.
És úgy döntöttem,hogy arról is lesz fajtaismretető.
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Belzee
Főförgeteg
Főförgeteg
Hozzászólások: 2490
Csatlakozott: 2006.03.20. 18:43
Tartózkodási hely: Labirintus
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Belzee » 2006.05.15. 12:14

kit érdekel egy tiszta kutya? azt láthatok a reklámokban is! :wink:
"A kávé legyen erős, akár a gyűlölet, édes, mint a szerelem, és fekete, mint a diplomaták lelke'"

http://varazsbabkave.dxn.hu/
corina555
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.05.14. 20:13

HozzászólásSzerző: corina555 » 2006.05.15. 15:11

Anonymous írta:Nekem egy boxerem van nagyon aranyos,játékos.Ő nem az az "agressziv őrült" kutya,sőt nagyon barátságos kutyus.De aki meglátja csak ennyit mond"fúú ez a kutya neki ment a falnak?".De szerintem szép!!Nekem ő az ideál házikedvenc!!!! :D.Neve:Cézár
:idea:
corina555
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.05.14. 20:13

HozzászólásSzerző: corina555 » 2006.05.15. 18:27

Nekem egy közép-ázsiai kaukázusi kutyám van!!nagyon szép, szereti gyerekeket,de kezd egy kicsit harapós lenni :( Még csak 5 hónapos de már van vagy 40 kg. Ez a fajta kutya a nyáj örzésére van kitenyésztve eredetileg, és ezért nagyon jó házörző.Fülét le szokták vágni(az én kutyámnak is le van :lol: ) ezt azért szokták,hogy a hegyekben mikor a nyájra vigyáznak és jön egy medve vagy farkasok ne szedjék le a kutya fülét mert az nagyon fáj neki és bele is halhat :cry: .ettől a fajtától többnyire félnek hatalmas külseje miatt de van olyan amelyik ártalmatlan csak medve külseje miatt rossznak ítélik meg az emberek.
corina555
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.05.14. 20:13

Re: Kutyák (várunk minden ebszerető kávészürcsölőt!)

HozzászólásSzerző: corina555 » 2006.05.15. 20:14

Majd teszek fel a kutyámról képet!!!akkor mikor nagyobb lesz :lol: De tehetek fel mostanit is!!!olyan cuki!!!!! :lol:
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.05.18. 20:17

Itt az ígért kép a kutyáról.Fajtaismertetőt majd a gazdi :D
Kép
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.05.21. 16:07

Viselkedés és jellem

A boxer erős idegzetű, öntudatos, nyugodt és kiegyensúlyozott állat. Lénye a legnagyobb fontossággal bír és a leggondosabb bánásmódot igényli. A gazdájával és az egész házzal szemben tanúsított ragaszkodása és hűsége, őrző-védő ként mutatott ébersége és rettenthetetlen bátorsága régóta híres:

ártalmatlan a családban, de bizalmatlan idegenekkel szemben. Játék közben derűs, barátságos vérmérsékletű, de komoly helyzetben nem ismer félelmet. A "falkán", azaz a családon belül, mindenkivel szemben nyílt, barátságos. Bohém, örökké játékos, néha már-már szertelen lelkivilága, lehengerlő, sokszor túláradó szeretetnyilvánításoktól sem mentes stílusa előbb-utóbb a legmorózusabb, legenerváltabb embereket is megindítja.

Az alárendeltségre való hajlandóságának, vakmerőségének és bátorságának, természetes keménységének és szaglásának köszönhetően könnyen kiképezhető fajta. Igénytelensége és tisztasága miatt egyformán kellemes és értékes a családban őrző-védő vagy munkakutyaként. Jelleme becsületes, nem hamis és alattomos, előrehaladott korában sem.
Gyorsan alkalmazkodó, csendes, kiegyensúlyozott. Nem ugatós, többnyire hetekig a hangját sem hallani.

A fajta története, kialakulása

A kelták is rendelkeztek már a római megszállás idején nehéz, nagyméretű harci kutyákkal. Ezt a fajtát használták a vaddisznók és medvék vadászatához is. Alkalmazásuk szerint kisebb, vagy nagyobb termetűek voltak. A nagy kutyát, főként Németország északi részén és Lengyelországban a nagyvadak vadászatánál, míg az Alpok erdős, északi szegélyén a kis, bikatépőket alkalmazták inkább, mivel közepes mérete miatt
mozgékonyabb volt. Ez a típus tekinthető a jelenlegi boxereink közvetlen ősének.
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.05.21. 16:08

Végül csak nekem kellett fajtaismertetőt felrakni.Ez lehet,hogy nem pontos,vagy kimaradt belőle valami,mert én nem ismerem a fajtát.(és mert a netről csórtam :D)
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő
Avatar
Werewolf
Förgeteg
Förgeteg
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2006.03.18. 20:00

HozzászólásSzerző: Werewolf » 2006.05.21. 16:16

Itt a kép a kutyámról(még mindig nincs szegény megtakarítva :D)

Kép


Amúgy ő egy 5éves,törzskönyvezett szuka,aki többnyire ilyen melegben az árnyékban hűsöl...olyan lusta tud lenni néha...mint a gazdája... :D
"Az nevet, aki először üt. " -Rejtő

Vissza: “Zoo”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég